Wybór okien

Wybór okien

Postautor: Rybka » 21 maja 2012, 09:17

Projekt, projektem -czym wy się kierowaliście wybierając okna do domu?
Rodzajów trochę jest, technik tez. Deskować czy nie deskować? Jestem świeżym zapaleńcem budowlanym, który jeszcze nei ma o niczym pojęcia. Nie wiem też na ile wybierając projekt jestem już "skazany" na proponowane dachówki, to znaczy jaki mam wybór?

Mam nadzieję,że coś zrozumieliście z tego:) z góry dzieki za pomoc
Rybka

Re: Wybór okien

Postautor: Buka » 19 cze 2012, 21:42

Zadajesz za dużo pytań XD Dachówka, okna i deskowanie? Spokojnie, tematów Ci starczy.
Co do okien, przyznam szczerze że jeszcze nie myśleliśmy o tym, słyszałem że z Oknoplastu mamy brać, ale nie wiem dokładnie. Maż się tym już zajął ;)
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Megi » 20 lis 2012, 10:17

Wiem, że np kolor dachówki zależy też od konserwatora zabytków albo architekta krajobrazu. Moja znajoma, chciała mieć zieloną dachówkę, ale jej właśnie któryś z nich się nie zgodził, bo domek był w starej dzielnicy i tam wszystkie miały czerwone i zielona nie przeszła :)
Megi

Postautor: Bosman » 23 lis 2012, 09:30

Megi pisze:Wiem, że np kolor dachówki zależy też od konserwatora zabytków albo architekta krajobrazu. Moja znajoma, chciała mieć zieloną dachówkę, ale jej właśnie któryś z nich się nie zgodził, bo domek był w starej dzielnicy i tam wszystkie miały czerwone i zielona nie przeszła :)

A to ciekawe, dobrze że o tym wspominasz bo nie wiedziałem o tym :/ A kolor elewacji i wykończenia muszą być uzgadniane z pracownią?
Bosman

Postautor: Daniel Ś. » 17 gru 2012, 14:15

To temat rzeka, przekopałem cały Internet i prawdę powiadziawszy nadal mam kupę wątpliwości. Zwłaszcza, że w poprzednim domu miałem duży problem z wilgociąi znajomy polecił mi wywietrzniki. Niestety mam córkę z dużą słonnością do alergii i okazało się, że wraz z czasem w tych wywietrznikach, namnożyły się (a przynajmniej tak mówił lekarz) jakieś szczepy pleśni, które co rusz uczulały moją córkę (lub dodatkowo podrażniały jej układ oddechowy). Nie chcę więc ponownie popełnić takiego błędu aby nie doszło do sytuacji, że w domu będzie za ciepło, a szyby mi będą aż parować.
Daniel Ś.

Postautor: Blackheadz » 08 sty 2013, 13:38

Również napotkałem wiele problemów na poziomie budowy okna. Z tego co się orientuje okno powinno być osadzone w warstwie ocieplenia i nie powinno się stykać z klinkierem. Niemniej przy osadzaniu okna w oblicówce z cegły klinkierowej napotkałem trudność, gdyż część fachowców powiedziało mi, co było sprzeczne z moją wiedzą. A mianowicie, że powinienem w mojej ścianie trójwarstwowej okno powinno być cofnięte a węgarek poszerzony. Do tej pory zmagam się z tym problemem.
Blackheadz

Postautor: Felicja W. » 09 sty 2013, 07:16

Blackheadz pisze:Również napotkałem wiele problemów na poziomie budowy okna. Z tego co się orientuje okno powinno być osadzone w warstwie ocieplenia i nie powinno się stykać z klinkierem. Niemniej przy osadzaniu okna w oblicówce z cegły klinkierowej napotkałem trudność, gdyż część fachowców powiedziało mi, co było sprzeczne z moją wiedzą. A mianowicie, że powinienem w mojej ścianie trójwarstwowej okno powinno być cofnięte a węgarek poszerzony. Do tej pory zmagam się z tym problemem.

Nie, nie może Pan cofnąć okna. Można je usadowić (a właściwie należy i to jest jedyne dobre wyjście, w warstwie ocieplenia. Nie ma odstępstw od tej zasady, jak powiedział mi mąż.
Felicja W.

Postautor: Manda24 » 27 sty 2013, 16:50

Wybór okien to pracochłonna sprawa, a jeszcze ostatecznie może się okazać, że mimo dosknałego wyboru, pojawią się problemy a trakcie eksploatacji z racji...złego ich montażu.
Osobiście jestem za drewnianymi, był swego czasu boom na plastiki, które szybko okazały się produktem, dzięki któremu w domu panowała sauna co sprzyjało powstawaniu grzyba, tak w największym skrócie.
Jest tego mas ana rynku, ale ze swojej str. rozważam wybór drewnianych.
Manda24

Postautor: Julia92 » 20 mar 2014, 11:24

Polecam drewniane okna firmy Profibp. Nie znana firma a ja ją odkryłam na targach budownictwa w gazetce rabaty budowlane. Okazało się to dla mnie trafnym wyborem. Kupiłam okna drewniane ( ponieważ te wg mnie są najlepsze) i zyskałam przez rabaty duzo pieniążków, które wydałam pozniej na wykonczenie domu ;)
Julia92

Postautor: ksenia5 » 26 sie 2014, 12:38

Bardzo ciekawe okna i drzwi ma do zaoferowania firma "Sokółka". Widziałem ich realizacje u znajomych w restauracji, gdzie jedna ściana latem jest otwierana, a stoliki postawione są na świeżym powietrzu. Zresztą w domu zrobili im podobnie z tarasem, który latem jest przedłużeniem salonu. Można zobaczyć ich wizualizacje na sokolka.com.pl/wizualizer.html
ksenia5

Następna

Wróć do Porady budowlane