wnętrza

wnętrza

Postautor: miszell » 26 sty 2012, 11:49

( po namyśle przerzucam jednak temat tu, wybaczcie zamieszanie) projekt projektem, ale potem to trzeba urzadzic!! piszcie jak, czym i gdzie - pomyly, inspiracje, wizje:))
Awatar użytkownika
miszell

urządzanie trudna sprawa!!!

Postautor: miszell » 26 sty 2012, 11:50

kto sie domyslił, ten sie domyslił, że nie zalozylam tematu bez powodu... wyobraźcie sobie domek parterowy - oko 95 m pow użyt. czyli dość niewielki jak na dom... 3 olbrzymieee pokojeee i ZERO pomysłu na urządzenie, w jednym oczywiście sypialnia (łóżko na środkowej ścianie i zabudowana szafa na całej długości jednej ściany), 2 szafeczki nocne i może jakaś toaletka (ewentualnie komódka) i co jeszcze... ??? pokój środkowy ma pełnić funkcje przejścowego salonu (kominek, pianino, regał na książki:)) a pokój trzeci to też w zasadzie taki jakby salon ale o innych funkcjach (tu tv, duży stół) - w każdym z pokoi po 2 okna.. i to tak w zarysie... pytanie brzmi JAK TO URZĄDZIĆ?? chciałabym zeby było dosć nowocześnie ale jednocześnie przytulnie, jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
miszell

Re: wnętrza

Postautor: corin » 26 sty 2012, 11:59

dwa salony?? nie no szaleństwo! środkowy z kominkiem hmm może ten środkowy urządzić bardziej klasycznie? jakieś stylowe mebelki - ale bez przesady, żeby komponowały się z ogólnie nowoczesnym charakterem reszty - w Black Red White mają dużo stylowych mebli, widziałbym tu jakąś miękką sofę przed tym kominkiem + 2 fotele, jaka powierzchię ma ten środkowy pokój? zeby go za bardzo nie zagracić. A w sypialni więcej bym nie wstawiała, to co napisałaś chyba wystarczy; salon 2 - tu bardizej nowocześnie (kino domowe i te sprawy) - jeśli to zrealizujesz musisz się pochwalić koniecznie!
Awatar użytkownika
corin

Postautor: miszell » 26 sty 2012, 12:13

nie przepadam za zbyt duza iloscia mebli - stad tez moj wielki problem jak zagospodarowac taka przestrzen nie zasiecajac wszystkiego meblami.. moze jakies półeczki na sciane? (to oprócz tego regału ktróy jest konieczny!) fotele na pewno (na przeciwko kominka) sofa nie jestem pewna, BRW nie zabardzo, te bardziej stylowe mebelki kojarza mi sie ze stylem babci.. a moze jakies obrazy na scianach? albo zdjęcia w duzym formacie???
Awatar użytkownika
miszell

Postautor: marusia » 26 sty 2012, 13:02

tez chciabym miec taki 'wielki problem':) i mam nadzieje ze nie dlugo bede miec, ale do rzeczy... skoro maja byc dwa salony to lepiej nie robic tak ze jeden nowoczensy drugi klasyczny to troche bezsensu, nie wiem jak wyglada projekt , ale jak sie da to wogole zrezygnowalabym z drzwi i zrobila takie 2 wielkei otwrte przestrzenie - np jakies fajne przejscie (luk albo cos podobnego) orygianalne - pokoje powinny plynnie sie laczyc, wiec musza byc utrzymane w podobnym stylu - to juz zalezy co lubisz bardziej, taka moja rada:)
Awatar użytkownika
marusia

Postautor: izmin » 26 sty 2012, 13:16

dwa salony, a co z kuchnią? osobno czy otwarta na jeden z pokoi? jeśli otwarta to jedna część będzie mieć charakter bardziej jadalni - można zrobić fajny bar, wysokie krzesła, i koniecznie kuchnia "wyspowa" - na takiej przestrzeni świetnie by wyglądała, ostatnio strasznie modna (chyba projektanci naoglądali się amerykańskich seriali) dalej duży stół... i w zasadzie cały pokój zagospodarowany, ale jeśli kuchnia jest osobno, no to faktycznie powód do zastanowienia. Może coś szalonego - jakaś mini "sala kinowa"? Wygodna kanapa, duży telewizor, dyskretny barek - wszystko utrzymane w ciemnych kolorach.. co ty na to?
Awatar użytkownika
izmin

Postautor: Karolina » 26 sty 2012, 13:43

izmin pisze:można zrobić fajny bar, wysokie krzesła, i koniecznie kuchnia "wyspowa"

Na takie rozwiązania trzeba mieć trochę przestrzeni. W małej kuchni jest to niestety niewykonalne. Szkoda, bo na pewno pomysł ciekawy.
Karolina

Postautor: izmin » 26 sty 2012, 13:48

no właśnie, jak jeden z salonów jest połączony z kuchnią to na pewno miejsca wystarczy, fakt, że w małych kuchniach takie rozwiązanie wygląda karykaturalnie, a miałam już nieprzyjemność widzieć coś takiego - zrobienie obiadu wymagało okrążenia kilkanaście razy całej kuchni.. prześmieszne :lol:
Awatar użytkownika
izmin

Postautor: Elf » 26 sty 2012, 14:02

Jak to dobrze, że panom do szczęścia w kuchni wystarczy lodówka oraz stół. Krzesło już nie koniecznie ;)
Elf

Postautor: Bob_budowniczy » 26 sty 2012, 14:25

Bez przesady ja lubię ładną kuchnię. Przecież podobno jada się również oczami. Mam się dobrze czuć w spartańskiej kuchni? Wole jakąś ładną aranżacje. Zresztą od kuchni macie inny temat :)
Awatar użytkownika
Bob_budowniczy

Następna

Wróć do Kupiłeś projekt i co dalej?