Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Re: Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Postautor: DanielMak » 01 lis 2017, 21:19

Wykonac hydroizolację od nowa :)
DanielMak

Postautor: Tomek49 » 10 lis 2017, 12:41

Znaleźć powód i osuszyć ścianę. Potem dobrze by było czymś to zabezpieczyć
Tomek49

Postautor: haniaopolska » 26 kwie 2018, 08:10

Tomek49 pisze:Znaleźć powód i osuszyć ścianę. Potem dobrze by było czymś to zabezpieczyć

Nie wydaje mi się, by jakieś wnikliwe szukanie przyczyny było konieczne. Mieliśmy problem z wilgocią w poprzednim mieszkaniu i niestety ciężko jest się jej pozbyć, szczególnie jeśli próbujemy zrobić to na własną rękę. We Wrocławiu jest bardzo dobra firma https://drymat.pl/oferta/bezinwazyjne-osuszanie/. Osuszanie nie kosztuje mało, ale naprawdę warto.
haniaopolska

Postautor: tadeuszw » 26 kwie 2018, 08:13

To zależy od powierzchni jaką, obejmuje ta wilgoć. Jeśli jest niewielka to uważam, że można łatwo sobie samemu z tym poradzic
tadeuszw

Postautor: barcisław » 27 kwie 2018, 20:01

Dobrej klasy tynk (Foveo Tech np) zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci do muru. Trzeba po prostu osuszyć ścianę porządnie i następnym razem dobrze ją zaizolować odpowiednią chemią budowlaną. A jak jest jakieś miejsce, skąd tej wilgoci przenika najwięcej to zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem.
barcisław

Postautor: ppsanrecki » 29 kwie 2018, 12:58

Bracisław – to prawda. Ale przy wykonaniu fasady po prostu trzeba myśleć. To znaczy – nie sztukować materiałów (pozorna oszczędność), tylko zakupić 1 system. Wiesz, czym grozi sztukowanie produktów na jednej ścianie?
ppsanrecki

Postautor: barcisław » 30 kwie 2018, 17:43

Ja wynająłem tynkarzy, którzy zrobili to za mnie (ja nie umiem), natomiast nad materiałem zastanawiałem się sam. Też wyszedłem z założenia, że w fasada jest niejako wizytówką domu i nie chce jej musieć odnawiać co powiedzmy 5 lat. Ogólnie zastosowałem cały system Foveo Tech, nie tylko tynk.
barcisław

Postautor: aniak » 19 paź 2018, 07:49

Tomek49 pisze:Znaleźć powód i osuszyć ścianę. Potem dobrze by było czymś to zabezpieczyć

To dobry pomysł, znalezienie przyczyny oszczędza później dużo czasu i ciągłego poprawiania. Ja mogę gorąco polecić firmę Totaldry. Profesjonalnie osuszają budynki, mieszkania i dachy. Wykrywają przecieki i odgrzybiają zagrzybione powierzchnie. Pełen serwis :D
Podaje namiar może komuś się przyda:http://totaldry.pl/osuszanie/
Obrazek
aniak

Postautor: Sylwek » 26 lis 2018, 20:33

Może zastosowanie płyty warstwowej coś pomoże?
Warto pomyśleć o zastosowaniu takiej izolacji!
Łatwa w montażu i wcale nie pracochłonna,a efekt możliwy na lata...
Szukasz materiałów izolacyjnych? Odwiedź stronę Izopanel!
Sylwek

Poprzednia

Wróć do Porady budowlane