Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Re: Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Postautor: tiki » 19 lip 2017, 11:41

Czasami jest tak że domowe sposoby nie poradzą sobie z wilgocią w naszym domu i problem będzie pojawiał się od nowa. W takim przypadku nie ma co czekać, trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnej . Tym bardziej że jak jest wilgoć , to zaraz będzie pleśń i pojawią się alergie. Polecam wam http://www.i-k.pl/izolacja-fundamentow/, firma posiada dobrą opinię i rezultaty ich pracy widoczne są już po 7 dniach.
tiki

Postautor: KowalM2 » 07 sie 2017, 13:21

Ogółem to tak jeśli nie wiesz na jakiej zasadzie działa rekuperator to zapraszam do lektury : http://realfan.pl/metody-odzyskiwania-c ... kuperacja/

Sam nic więcej nie potrafię ci powiedzieć i uważam, że ten artykuł jest bardzo pomocny.
KowalM2

Postautor: marchewsky » 08 sie 2017, 12:12

Możliwe też, że to od podłoża, bo mogło się zebrać sporo wody właśnie tam i przesiąka w ściany. Ogólnie to bym poszukał dokładnej przyczyny, zamiast działać na ślepo i mieć nadzieję, że jakiś sposób wreszcie zadziała, bo można tym sobie bardzo zaszkodzić. Może to być wina niedokładnego docieplenia, zbyt duża wilgotność powietrza, wady instalacyjne urządzeń czy systemów, dużo tego jest. I nie powinniśmy sami szukać przyczyny, jeżeli się na tym dobrze nie znamy!
Awatar użytkownika
marchewsky

Postautor: MacieX822 » 24 wrz 2017, 13:51

Tez tak mysle ze to jest przyczyna złej wentylacji, to przecież od tego bierze się wilgoć. Rekuperacja powinna w tym przypadku pomóc. Uważam, że warto nawet teraz się tym zainteresować i zmienić wentylacje w swoim domu, dzięki temu będziecie się w nim o wiele bardziej komfortowo czuć mogą minąć wam takie rzeczy nawet jak przesuszenie skóry czy zawroty głowy
MacieX822

Postautor: szymus123 » 29 wrz 2017, 17:39

Zeby nie bylo wilgoci w domu, to bardzo wazna jest dobra wentylacja. Ja sie juz o tym niejednokrotnie przekonalem remontujac mieszkania. Czesto musialem porpawiac instalacje wentylacyjna po poprzednikach.
szymus123

Postautor: MrWojtek » 02 paź 2017, 13:33

A ja powiem Ci tak - niekoniecznie firma. Najpierw spróbuj we własnym zakresie. jeśli chodzi o preparaty to polecam -BOSMAN ŚRODEK PLEŚNIOBÓJCZY ew. PREPARAT ANTYGRZYBICZNY FUNGI-KILL- kiedyś jak kupiłem garaż to sam z takim problemem walczyłem i oba te środki dały radę. Kupiłemjeo też jakoś niedrogo i były bardzo wydajne, tylko pamiętaj czy użyjesz tego czy innego o kwestiach bezpieczeństwa, żebyś tym się nie przytruł.
MrWojtek

Postautor: szymus123 » 05 paź 2017, 10:35

Jest bardzo duzo chemicznych produktow do usuwania wilgoci... Trzymam kciuki za pozbycie sie wilgoci :)
szymus123

Postautor: DanielMak » 10 paź 2017, 05:55

No to już jest spory problem i teraz musisz zadbać o odpowiednia hydroizolację. Ja ze swojej strony mogę polecić Ci WB Duo flex materiał który sami stosowaliśmy. Można go używać zarówno w pionie jak i poziomie, dodatkowo dzięki niskiemu oporowi dyfuzji pozwala na odparowanie wilgoci z powierzchni wcześniej zawilgoconych przed jej nałożeniem. A przez wielu fachowców jest uważane przez jedno z najlepszych rozwiązań w tym zakresie cenowym. A jeżeli tylko mieliśmy jakiekolwiek wątpilowści to zawsze moglismy liczyć na pomoc i łatwy kontakt z ich strony :)
DanielMak

Postautor: Czarek455 » 17 paź 2017, 07:07

No tutaj już trzeba wynająć specjalistów którzy wykonają całą izolację od nowa
Czarek455

Postautor: Mamert » 27 paź 2017, 09:16

Ja w poprzednim mieszkaniu miałem straszną wilgoć, tworzył się grzyb, a wszystko przez to że własciciele nie dbają o
docieplenia budynków. To przede wszystkim nie zdrowo dla dzieciaków i nas samych, ale oni o tym nie myślą.
Mamert

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane