Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Re: Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Postautor: nieti » 22 mar 2016, 10:55

Grzyb bardzo lubi nawracać, nawet jeśli stosujesz regularnie różnego rodzaju środki grzybobójcze. Jeżeli problem leży w niedostatecznej wentylacji to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Najłatwiejsze w montażu są wentylatory sufitowe. Pewnie miałeś okazje nie raz się z takimi spotkać, najczęściej decydują się na nie osoby, które mieszkają w bloku i borykają się z problemem wilgoci na ścianach. U nas taki wentylator rozwiązał problem, zimą mieliśmy spokój - zobaczymy jak będzie później.
nieti

Postautor: OlekWaw » 10 maja 2016, 19:54

Zbyt duża wilgoć w domu może oznaczać nieprawidłowo wykonaną hydroizolację... Zamiast tuszować i doraźnie zwalczać wilgoć lepiej wykonać iniekcje uszczelniające przez profesjonalną firmę wyszkoloną w walce z wilgocią.

Pozdrawiam,
OlekWaw

Sprawdź: zmiany-w-projekcie-budowlanym-t4554.html
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 23:31 przez OlekWaw, łącznie zmieniany 4 razy
OlekWaw

Postautor: Józefina » 29 maja 2016, 15:58

Ja sobie nie daje rady z wilgocią u siebie. Raz na pół roku używam specjalnych preparatów, ale nic to nie daje :/ A wilgoć pojawiła się w momencie, kiedy panele mi założyli w pokoju. I w sumie w tym jednym pomieszczeniu mam tylko wilgoć i pleśń :/
Józefina

Postautor: nieti » 12 lip 2016, 07:19

Odpowiednia wentylacja we wnętrzu to element niezbędny. Warto zainwestować w takie rozwiązania jak wentylatory sufitowe, które zniwelują ryzyko powstawania takich sytuacji.
nieti

Postautor: sowiech » 11 paź 2016, 13:44

Ja w swoim starym domu miałem taką sytuację, że nie miał fundamentów, stał na gołej ziemi więc nie było trudno o pojawienie się wilgoci na dolnych częściach ścian. W końcu, po nieudolnych próbach usunięcia jej potraktowaliśmy ją solą izolującą, która co prawda wymagała zdarcia farby i kilku warstw tynku, ale skutecznie podziałała, dopóki się nie wyprowadziliśmy to wilgoć nie wróciła. Jeżeli się nie przejmujecie tym, że część ściany będzie wymagać ponownego malowania itd. to polecam tą metodę.
Awatar użytkownika
sowiech

Postautor: misd » 08 gru 2016, 13:14

Trzeba chyba wyizolować ścianę. Nie bez powodu wchodzi w nią wilgoć, co nie? Ustalcie przyczynę zawilgotnienia ściany.
misd

Postautor: nieti » 09 gru 2016, 12:39

W domu miałem taka sytuację, że zaczęło mi kapać z sufitu, zaraz pod kanałem wentylacyjnym prowadzącym do nawiewu kuchni.. sprawę próbowałem rozwiązać kilka miesięcy bo co bym nie zrobił wilgoć ciągle była. wadą okazało się być nieodpowiednie rozmieszczenie i montaż przewodów wentylacyjnych
nieti

Postautor: Agrest » 12 gru 2016, 08:43

Ja też korzystałam z takiej firmy po tym jak sąsiad mi mieszkanie zalał. Ściany trzeba było wysuszyć żeby grzybów nie było
Agrest

Postautor: kamyki_80 » 13 gru 2016, 12:31

Dobra wentylacja i ocieplenie ścian.
kamyki_80

Postautor: Bymax » 15 mar 2017, 07:36

Przede wszystkim musisz poprawić wentylację, bo to przez nią masz wilgotne ściany. Musisz bardzo uważać, bo skoro łazienka ma tendencje do tego, aby robić się wilgotną to może dochodzić do powstawania pleśni. Najlepiej jest się przed tym zabezpieczyć. Na początku musisz osuszyć ściany, aby móc się nimi zająć. Następnie powierzchnie narażone na powstawanie wilgoci możesz zabezpieczyć za pomocą specjalistycznego lakieru Aqua Ceramic - kafle w płynie. Jest to preparat, który można stosować na wiele powierzchni. Najlepiej sprawdza się w łazienkach i kuchni, gdzie naprawdę często mamy do czynienia z wodą. Lakier jest hydrofobowy więc może być zastosowany również pod prysznicem czy na obrzeżach wanny.
Bymax

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane