Wilgoć w ścianie. Jak się pozbyć.

Lara1991

20 mar 2020, 09:06

Moja siostra miała podobny problem w domu. Wszystko przez złą wentylację. Podczas remontu zamontowali rekuperator ścienny od ALNOR. Teraz już nie mają tego problemu.

Alka

20 mar 2020, 11:25

Żeby pozbyć się wilgoci ze ściany, musisz wiedzieć skąd ta wilgoć się bierze - czy jest źle odprowadzana wilgoć z wnętrza domu, czy gdzieś może podcieka woda podczas deszczu, może jest źle wykonane ocieplenie, albo hydroizolacja fundamentów. Przyczyn może być wiele, dlatego warto skorzystać z pomocy firmy Eko Projekt, która specjalizuje się w wykonywaniu ekspertyz budowlanych. Firmę prowadzi biegłego sądowego z zakresu mykologii i ochrony środowiska, który ma doświadczenie zdobyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz na Uniwersytecie Techniczno- Przyrodniczy w Bydgoszczy. Po wykonaniu badania, przedstawią ci jakie są techniczne przyczyny zawilgocenia ścian. Po takim badaniu będziesz już wiedział gdzie leży problem, a eksperci z firmy, przedstawią ci także najlepszy sposób na całkowite zlikwidowanie problemu.
Woyt34

25 mar 2020, 17:25

Pozbycie się wilgoci to jedno, ale warto też dojść przyczyny. Bardzo prawdopodobne, że zawodzi wentylacja. Może warto pomyśleć o dobrym systemie rekuperacyjnym? Dodatkową zaletą takiego systemu jest odzyskiwanie części ciepła.
Lara1991

08 maja 2020, 16:04

Woyt34 pisze:
25 mar 2020, 17:25
Pozbycie się wilgoci to jedno, ale warto też dojść przyczyny. Bardzo prawdopodobne, że zawodzi wentylacja. Może warto pomyśleć o dobrym systemie rekuperacyjnym? Dodatkową zaletą takiego systemu jest odzyskiwanie części ciepła.
Też myślę, że to najlepsza opcja. Polska firma Alnor ma w ofercie rekuperator wewnątrzścienny Hru WALL, który u mojej siostry świetnie się sprawdził.
JacekK55

12 maja 2020, 18:51

Wilgoć bardzo często związana jest ze złym przepływem powietrza. Ja bym pomyślał o jakimś dobrym systemie rekuperacyjnym. Na pewno pozbędziesz się wilgoci i w dodatku zaoszczędzisz na ogrzewaniu.
Wezyr87
Kontakt:

17 paź 2020, 12:03

Tak jak już przedmówcy pisali, przede wszystkim trzeba zlokalizować źródło wilgoci. Ja polecam zlecić to profesjonalistom. Firma Szaniec z Gorzowa Wlkp. jest godna polecenia jeżeli chodzi o osuszanie pomieszczeń. Prowadzą doradztwo w zakresie osuszania pomieszczeń oraz posiadają w swojej ofercie wynajem osuszaczy adsorpcyjnych i kondensacyjnych.Zajmują się osuszaniem pomieszczeń, klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem i działają na terenie całego kraju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady budowlane”