Wełna mineralna czy styropian?

Wełna mineralna czy styropian?

Postautor: Jastrun » 21 gru 2012, 07:57

Zastanawiam się nad wyborem materiału izolującego termicznie. Właściwie to planuję budowę dwóch domów- jednego a'la letniskowy parterowy, który chciałbym aby jednak mógł służyć mi przez cały rok i piętrowego dla 3,4 osób z myślą o moich dzieciach. Jeden z dzieciaków gra na perkusji i tutaj lepsze byłoby na pewno wyciszenie akustyczne wełną. Oczywiście ta opcja byłaby droższa.
Jednak słyszałem coś o styropianie z funkcją akustyczną- ktoś ma jakieś doświadczenia?
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi osób które mają już to za sobą.
Jastrun

Re: Wełna mineralna czy styropian?

Postautor: dżambodżet76 » 23 sty 2013, 13:53

Taki tata to skarb;)
Zapraszam do mnie na priv, mam pewne doświadczenia w tym temacie.
dżambodżet76

Postautor: dareczek » 08 wrz 2014, 20:12

Ja słyszałem, że dobrymi właściwościami tłumienia odznacza się też pianka poliuretanowa. Tyle, że te izolacje natryskowe pianką to chyba jeszcze droższa opcja. zresztą zawsze można zapytać o szybką wycenę. Ta pianka to zawsze jakaś alternatywa.
dareczek

Postautor: jepro » 23 wrz 2014, 10:45

Ja wybrałbym jednak styropian, jestem bardziej przekonany do tego materiału.
jepro

Postautor: sajjad123 » 14 gru 2014, 18:50

Jednak słyszałem coś o styropianie z funkcją akustyczną- ktoś ma jakieś doświadczenia?
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi osób które mają już to za sobą.
sajjad123

Postautor: Tomasz Mastalerz » 27 sty 2015, 20:25

Wybór: wełna czy styropian zależy tez od tego jaką metodą zamierzamy ocieplić ściany budynku.
W przypadku metody lekko suchej najczęściej wybierana jest wełna miękka (skalna lub szklana). Znaczenie trudniej jest odpowiedzieć na to pytanie w przypadku ocieplania ścian metodą lekko mokrą.
Tomasz Mastalerz

Postautor: Walde » 13 maja 2015, 12:58

Jak pisał dareczek, pianka poliuretanowa to jest idealne rozwiązanie. Dużo bardziej efektywna od styropianu i wełny i również ma własności wygłuszające. Jeżeli ktoś wybiera między pianą a powiedzmy markową wełną to koszty zakupu wcale nie będą się wiele różnić, a różnica w izolacji będzie bardzo odczuwalna.
Walde

Postautor: 121natalia121 » 17 cze 2015, 18:40

Jeżeli kiedykolwiek mam pytania w dziedzinie budownictwa korzystam z czasopisma "Materiały Budowlane". Więcej informacji o nim można zobaczyć na stronie: http://www.materialybudowlane.info.pl/ . Co miesiąc pojawia się nowy numer Jest on prowadzon przez profesjonalistów i w łatwy do zrozumienia sposób odpowie na nurtujące nas pytania. Nie każdy jest znawcą w remontach, dlatego warto zasięgnąć po informacje. Korzystają z niego domownicy, którzy chcą wziąć się sami za budowę własnego domu, jak i zawodowcy, którzy również mają prawo nie wiedzieć wszystkiego. Dla naszego dobra stworzono te czasopismo. Wystarczy odwiedzić księgarnię :)
121natalia121

Postautor: Ogrodolandia » 25 cze 2015, 10:29

Wydmuszki jajek na ścianach podobno wyciszają - hahaha, a tak na prawdę to słyszałam o zastosowaniu korka na ścianę, aby wyciszyć pomieszczenie.
Awatar użytkownika
Ogrodolandia

Postautor: gmik-g » 10 lip 2015, 13:25

Styropian ma tak naprawdę nie wiele zalet, na pewno jest to izolacja cieplna. Wełna już ma ich więcej niepalność, akustyka, no ale obróbka jest tutaj trochę trudniejsza. Jest firma ETG Polska, która produkuje tzw. "ciepły tynk".
:). Niestety nie jest korporacja i trochę mało o nich słychać.
gmik-g

Następna

Wróć do Porady budowlane