Wełna mineralna czy styropian?

Re: Wełna mineralna czy styropian?

Postautor: Andrzej_J » 20 lut 2017, 09:05

Ani jedno, ani też drugie. Są już dostępne na rynku lepsze i zdecydowanie bardziej ekologiczne sposoby ocieplania domów, naprawdę. Może u nas w Polsce nie jest to aż tak rozpowszechnione (moim zdaniem to kwestia czasu), ale polecam wełnę celulozową. Jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska od produkcji po eksploatację i utylizację. Poza tym świetnie trzyma ciepło i zapewnia w domu przyjemny mikroklimat.
Andrzej_J

Postautor: janeczekbudowlany » 21 lut 2017, 12:30

Ja zastosowałem styropian.
janeczekbudowlany

Postautor: Mlekowy » 12 kwie 2018, 06:49

Dokładnie piana PUR ma dobrą izolację nie tylko termiczną ale i akustyczną więc nie potrzeba korka na ścianę by było ciszej w pomieszczeniu :D Fachowcy z Hermetik System 660-719-208 w dwa dni zrobili na gotowo ocieplenie poddasza.
Mlekowy

Postautor: Norek » 14 cze 2018, 19:29

Jak ocieplaliśmy jakiś czas temu poddasze, to też zdecydowaliśmy się na pianę PUR. Całość robiła nam firma Ewa Pur - firma z wieloletnim doświadczeniem. Co zaś do samej piany, to ma ona dużo więcej zalet niż tylko dobre właściwości izolacyjne. Główną jej zaletą jest to że świetnie łączy się niemal z każdym podłożem i dobrze wypełnia wszelkie szczeliny. Czyli jest to coś, czego nie ma ani wełna, ani styropian.
Norek

Postautor: Anastazja15 » 31 sie 2018, 15:57

Jeśli chcesz dodatkowo odizolować się akustycznie, to wełna mineralna będzie lepszym wyjściem. Warto też przemyśleć wełnę skalną - dużo lepsza efektywność :)
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Awatar użytkownika
Anastazja15

Postautor: adasw2 » 03 sty 2019, 14:59

W kwestii izolacji brałem pod uwagę wełnę mineralna, styropian i piankę PUR. Po przeanalizowaniu, wybór padł na tę metodę http://www.izolacje-polimocznikowe.pl/ocieplanie-pianka i polecam wszystkim.
adasw2

Postautor: Aadam » 29 sty 2019, 15:26

Z tego co mi wiadomo, to teraz raczej wszedzie uzywa sie wełny mineralnej. Kupić można już od wielu lat w blokach i nic nie trzeba prawie docinać. Do tego plusem jest właśnie akustyka i niepalność tych materiałów. Producentów jest wiele od Rockwoola czy Thermaflex. Do wyboru do koloru.
Aadam

Poprzednia

Wróć do Porady budowlane