Wełna mineralna czy styropian?

Re: Wełna mineralna czy styropian?

Postautor: Kamil Walaszczek » 11 gru 2015, 20:28

wełna mineralna zdecydowanie lepsza, ma więcej zalet niż zwykły styropian
Łapie tylko dobre chwile
Awatar użytkownika
Kamil Walaszczek

Postautor: dekostyr » 20 sty 2016, 21:23

DOdatkową zaletą styropianu jest fakt że można go dowolnie wyprofilować. Wcześniej myślałem że może to mieć zastosowanie tylko w przypadku sztukaterii, jednak po ociepleniu dachu znalazły się szczeliny, których nie wiedziałem czym zatkać. Nie chciałem tego robić jakoś tandetnie więc wyciąłem coś w rodzaju listew styropianowych. Zrobiłem to z odpadów które powstają przy cięciu innych profili więc w zasadzie koszt zerowy a świetnie to wyszło Na czasie podrzucę zdjęcie
dekostyr

Mój dziennik budowy

Postautor: konrad786 » 25 sty 2016, 10:48

Ja jednak rekomenduję wełnę mineralną. No chyba że syn gra fantastycznie i reszta domowników będzie chciała słyszeć każdą próbę :)
konrad786

Postautor: olaff10101 » 28 cze 2016, 11:19

Osobiście rekomenduje styropian, jest to dość kosztowna inwestycja ale po kilku latach się zwraca w postaci niższych rachunków. Dodatkowo przy zakupie należy kierować się producentem i jego pozycją na rynku. Moja rodzina zaufała termo organice i jesteśmy bardzo zadowoleni, rekomendacja ITB moim zdaniem jak najbardziej zasłużona :)
olaff10101

Postautor: robrem » 28 cze 2016, 13:18

Jeszcze kilka lat temu powiedziałabym, że styropian, ale teraz stawiam na wełnę mineralną, poradzili mi ją eksperci od budowania i nie żałuję, bo ocieplanie jest lepsze niż przy styropianie, choć sama w to nie wierzyłam.
Awatar użytkownika
robrem

Postautor: singnoral » 26 lip 2016, 10:59

Ja też jestem za wełną mineralną. Pamiętam, że mój przyjaciel odradzał mi styropian. Nie wierzyłem mu zanim nie zacząłem się interesować i czytać art. na ten temat.
singnoral

Postautor: bigrow » 11 sie 2016, 09:29

Wełna mineralna, bez dwóch zdań :)
Nakłada się ją równie szybko, co styropian, ale jest o wiele trwalsza i generuje więcej ciepła, a przynajmniej sprawia, że to ciepło nie ucieka tak szybko.
Awatar użytkownika
bigrow

Postautor: sowiech » 11 paź 2016, 13:40

Myślę, że oba mają taką samą liczbę plusów jak i minusów, co przekłada się na liczbę zwolenników i przeciwników.
Ze styropianem jest o tyle trudno, że jego płyty są mało poręczne przez ich grubość, może i łatwo da się je przyciąć, ale to nie sprawia, że ekipa budowlana nie spędza mniej czasu na budowie. Wełna jest tutaj o wiele bardziej plastyczna i cieńsza, niektórzy by polemizowali, że również cieplejsza. To indywidualna kwestia każdego, ale ja osobiście wybrałem wełnę, po latach korzystania ze styropianu.
Awatar użytkownika
sowiech

Postautor: misd » 08 gru 2016, 13:19

Zdecydowanie wełna mineralna - chodzi mi głównie o niepalność. Niestety w przypadku ocieplenia styropianem w razie pożaru jest dużo większe prawdopodobieństwo, że wszystko się sfajczy, nim straż pożarna się zjawi na miejscu.
misd

Postautor: kamyki_80 » 13 gru 2016, 12:35

Zdecydowanie styropian
kamyki_80

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane