wąska działka

wąska działka

Postautor: zbycho » 16 mar 2012, 14:42

generalnie mamy bardzo wąską i nierówną działkę . jest jeszcze po rodzicach żony , więc chyba nie ma co wybrzydać ... ktoś budował na wąskiej działce i może się podzielić doświadczeniami ? generalnie zastanawiamy się, czy nie sprzedać tego w cholerę i zainwestować w coś lepszego , z drugiej strony działka jest w naprawdę uroczym miejscu , widziałem że jakieś projekty na wąską działkę pracownie mają , może nie jest tak źle ...?
zbycho

Re: wąska działka

Postautor: Krysiek » 19 mar 2012, 11:54

Nie rezygnuj, taka działka odziedziczona to część historii rodzinnej, ja jestem zdecydowanie przeciw.
Pracownia MG Projekt ma sporo projektów pod wąską działkę z dopasowanym wejściem od odpowiedniej strony.
NIe panikuj, tylko zaczytaj się w projektach, jest ich tutaj pełno ;)
Krysiek

Postautor: zbycho » 19 mar 2012, 13:47

oglądamy , oglądamy , jest kilka takich które mamy na oku ... nie chcielibyśmy sprzedawać , ale wąskość tej działki trochę nas przeraża ... naprawdę zostaje mało miejsca na różne dodatkowe elementy -ogródki , trawki i takietam ... z drugiej strony nowa działka to dużo pieniędzy = mniej kasy na sam dom ... ehhh te dylematy ;D
zbycho

Postautor: Sissy » 19 mar 2012, 13:56

Nie ma się co załamywać. Znajomi na takiej budowali, też mieli ograniczenia co do projektów, w końcu zdecydowali się na taki, na który wcześniej nie zwróciliby uwagi. A teraz mówią, że mieszka się świetnie, okolica super, a sąsiedzi zazdroszczą eleganckiej bryły. :) Wprawdzie nie był to projekt MG Projektu, ale tu przeglądałam pobieżnie kilka z tych na wąską działkę i jest z czego wybierać.

Możesz sobie też dać "wyszukiwanie zaawansowane" i tam wpisać maksymalną szerokość budynku, może Twoja działka nie jest aż taka wąska i zmieści się coś z normalnego przedziału? Tak czy tak - powodzenia!
Jeśli nie masz nic do powiedzenia, lepiej nie mów nic.
Awatar użytkownika
Sissy

Postautor: Janosik » 19 mar 2012, 14:06

Działka po rodzicach od żony....hmn, sprzedaż może oznaczać rozgoryczenie teściów :D Lepiej zainwestować w zaawansowane wyszukiwanie projektów pod wąską działkę, może też podpytać architeków jak by zagospodarowali tą działkę, jakie domy jak przerobić itp. Możiwości jest wiele, a co od rodziny to od rodziny ;)
Janosik

Postautor: Felicja » 20 mar 2012, 10:03

My na szczęście mamy dużą i równą działkę, nie wyobrażam sobie jakbyśmy mieli być ograniczeni wielkością działki. Są wśród projektów domy z przeznaczeniem do wąskiej działki i możesz wybierać, ale jakby ci się nie spodobał żadnej to sprzedawaj działkę. Pytanie czy na tych nierównościach możesz bez problemu postawić dom?
Felicja

Postautor: Anetka » 20 mar 2012, 11:57

Z wąską działką jest niestety problem, ale myślę, że dacie radę coś wymyślić. Wiecie, to że dostaliście działkę, powinniście traktować jak prezent, a prezentów się nie sprzedaje ;)
Anetka

Postautor: BabaJaga » 20 mar 2012, 12:06

Cieżko mi cokolwiek doradzić, jak się działki nie widziało. Sami musicie zdecydować co wam się bardziej opłaca, czy walczycie i tworzycie na rodzinnej działce czy sprzedajcie i zaczynacie swoją historię od nowa...
BabaJaga

Postautor: zbycho » 20 mar 2012, 13:46

chyba zdecydujemy się postawić dom na wąskiej ... kilka fajnych projektów znaleźliśmy , a nie chcemy czekać na dom w nieskończoność , tylko wybudować go póki jesteśmy piękni i młodzi :lol: a dzieciaki nie są jeszcze duże ...

dzięki wszystkim , pomogliście ! ;)
zbycho

Postautor: Tola » 21 mar 2012, 14:26

Dobry wybór, jednak to działka po rodzicach, nie wypada tego sprzedawać i wymieniać na inną. Trzeba docenić to że się dostało (gest), a domek zawsze jakiś można postawić, w końcu cuda techniki idą do przodu.
Tola

Następna

Wróć do Porady budowlane