Trwałość systemów ociepleniowych na zewnątrz

Trwałość systemów ociepleniowych na zewnątrz

Postautor: simbaw947 » 28 gru 2015, 08:33

Jaki materiał na docieplenia obecnie wykorzystuje się najczęsciej? Zastanawiam się czym docieplic nowo powstający dom, dodam, że koszty az tak bardzo nie są ważne, wole dać więcej ale mieć skutecznie i na lata.
simbaw947

Re: Trwałość systemów ociepleniowych na zewnątrz

Postautor: konstantyn » 09 maja 2016, 14:22

Odpowiedziałbym na pytanie i zadał kolejne.
Przeczytałem że teraz stosuje się w coraz szybszym tempie pianke PUR.
Ma ona gwarancji 25 lat, ale nie można tego jeszcze sprawdzić w Polsce, bo u nas jest dopiero od 5, ale w kanadzie czy stanach stosuje ją się już od kilkunastu lat.
Jako że stanom nie ufam, ale ufam kanadzie i jej warunkom to będę się przymierzał do instalacji u siebie tej pianki.
I stąd moje pytanie do osób które już korzystają z pianki PUR, otwarto, czy zamknięto komórkowa? bo różnica w cenie jest duża...
konstantyn

Postautor: konstantyn » 25 paź 2016, 07:29

I mam te piankę.
Zamówiłem położenie otwartokomórkowej na ściany i zamkniętokomórkowej przy gruncie i dachu.

Niestety nikt nie odpisał na moje zapytania więc sam napisze moje odczucia.
Piankę, oba rodzaje, wziąłem ze strony na której przeczytałem o niej informacje

Wrażenia dotychczasowe są super. mam nadzieje, że tak zostanie. Panowie mówili, że pianka ma gwarancję pewną na 15 lat, ale i dłużej może posłużyć.
Jak będzie istniało forum jeszcze to napiszę jak to wygląda. Może nie zapomnę :P
konstantyn

Postautor: student » 12 sty 2017, 19:49

Istnieje jakaś dobra alternatywa dla pianki?
student

Postautor: kitka » 09 lut 2017, 10:03

Szczerze mówiąc nie wiem, z pewnością trzeba byłoby się rozejrzeć i przekonać jakie formy obecnie są najpopularniejsze w tym wypadku
kitka

Postautor: Mateo » 27 lip 2018, 12:03

Popytałbym w tym temacie znajomych. Sądzę, że z całą pewnością będą w stanie pomóc...
Słowa obcych ludzi ranią wystarczająco mocno, ale słowa tych, którym ufamy, są najgorsze.
Awatar użytkownika
Mateo

Postautor: tent » 23 sie 2018, 08:51

Aktualnie popularnym materiałem wykończeniowym są płyty warstwowe i tutaj wskażę Kingspan z rdzeniem QuadCore bo mają naprawdę rewelacyjne parametry izolacyjne. Poza tym świetnie nadają się do kreatywnych architektonicznie projektów ze względu na nowoczesny design i mnogość rodzajów powłok. Sam system mocowania jest ukryty przez co płyty zachowują wizualną integralność niezakłóconą dodatkowymi elementami typu wkręty itd. które jednak zakłócałyby odbiór wizualny
tent

Wróć do Izolacje