Trwałość systemów ociepleniowych na zewnątrz

simbaw947
Kontakt:

28 gru 2015, 09:33

Jaki materiał na docieplenia obecnie wykorzystuje się najczęsciej? Zastanawiam się czym docieplic nowo powstający dom, dodam, że koszty az tak bardzo nie są ważne, wole dać więcej ale mieć skutecznie i na lata.

konstantyn

09 maja 2016, 16:22

Odpowiedziałbym na pytanie i zadał kolejne.
Przeczytałem że teraz stosuje się w coraz szybszym tempie pianke PUR.
Ma ona gwarancji 25 lat, ale nie można tego jeszcze sprawdzić w Polsce, bo u nas jest dopiero od 5, ale w kanadzie czy stanach stosuje ją się już od kilkunastu lat.
Jako że stanom nie ufam, ale ufam kanadzie i jej warunkom to będę się przymierzał do instalacji u siebie tej pianki.
I stąd moje pytanie do osób które już korzystają z pianki PUR, otwarto, czy zamknięto komórkowa? bo różnica w cenie jest duża...
konstantyn

25 paź 2016, 09:29

I mam te piankę.
Zamówiłem położenie otwartokomórkowej na ściany i zamkniętokomórkowej przy gruncie i dachu.

Niestety nikt nie odpisał na moje zapytania więc sam napisze moje odczucia.
Piankę, oba rodzaje, wziąłem ze strony na której przeczytałem o niej informacje

Wrażenia dotychczasowe są super. mam nadzieje, że tak zostanie. Panowie mówili, że pianka ma gwarancję pewną na 15 lat, ale i dłużej może posłużyć.
Jak będzie istniało forum jeszcze to napiszę jak to wygląda. Może nie zapomnę :P
student

12 sty 2017, 20:49

Istnieje jakaś dobra alternatywa dla pianki?
kitka

09 lut 2017, 11:03

Szczerze mówiąc nie wiem, z pewnością trzeba byłoby się rozejrzeć i przekonać jakie formy obecnie są najpopularniejsze w tym wypadku
Awatar użytkownika
Mateo

27 lip 2018, 14:03

Popytałbym w tym temacie znajomych. Sądzę, że z całą pewnością będą w stanie pomóc...
Słowa obcych ludzi ranią wystarczająco mocno, ale słowa tych, którym ufamy, są najgorsze.
tent

23 sie 2018, 10:51

Aktualnie popularnym materiałem wykończeniowym są płyty warstwowe i tutaj wskażę Kingspan z rdzeniem QuadCore bo mają naprawdę rewelacyjne parametry izolacyjne. Poza tym świetnie nadają się do kreatywnych architektonicznie projektów ze względu na nowoczesny design i mnogość rodzajów powłok. Sam system mocowania jest ukryty przez co płyty zachowują wizualną integralność niezakłóconą dodatkowymi elementami typu wkręty itd. które jednak zakłócałyby odbiór wizualny
Woyt34

24 lip 2020, 12:06

Ja przy budowie domu bardzo zadbałem o to żeby był dobrze ocieplony. To się bardzo przekłada na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo zdecydowałem się jeszcze na system rekuperacyjny i na prawdę płacę bardzo mało z grzanie zimą.
szymonbakproszowski

15 lis 2021, 13:50

Jeżeli już inwestować w ocieplenie, to najlepiej takie ekologiczne. Co ciekawe, ekologiczne izolatory, mogą dawać rewelacyjne parametry. Dzięki nim można zbudować naturalny dom pasywny, który będzie sprzyjał zdrowiu wszystkich mieszkańców. Fajnie, że moda na eko obejmuje także budownictwo.
Norek

16 gru 2021, 05:54

Dobrym rozwiązaniem na trwałe ocieplenie domu jest skorzystanie z gotowych płyt styropianowych z wprasowanym klinkierem. Takie płyty mają wiele zalet, są bardzo trwałe, świetnie izolują, podczas ich montażu nie powstają mostki cieplne (specjalna konstrukcja połączeń), łatwo i szybko się je układa, razem z ociepleniem mamy od razu wykończoną elewację - więc oszczędzamy czas. W Polsce producentem takich płyt jest firma Styromat. Warto zapoznać się z ich ofertą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Izolacje”