Technologia budowy ścian

adek

27 gru 2018, 18:18

Wszystkie ściany są zdrowe, bo mają dopuszczenie do użytku przez ITB. Promieniotwórczość naturalna to nic nie znaczący parametr - promieniuje przecież nawet (a może i przede wszystkim!) grunt... Co do zdrowia to raczej polecałbym patrzeć na parametry paroprzepuszczalności materiałów i tutaj najsensowniejszy wybór to ceramika Porotherm i betony komórkowe. Jednak biorąc pod uwagę różne słabości betonu (m.in. słaba izolacja akustyczna) - lepiej pochylić się właśnie nad ceramiką.

lalaland

30 sie 2019, 06:55

Zdrowy może być budynek, a nie jakiś materiał. Jeśli jest dobra wentylacja, a materiały są dopuszczone do użytku to nie ma tematu. Co do Porothermu to on ma dużą paroizolacyjność i w pewnym stopniu samoregulację poziomu wilgoci we wnętrzu. To bardzo przydatna cecha, która utrudnia m.in. kondensację pary wodnej w murze.
konradthe

05 lis 2019, 19:14

hejka
adek

27 lis 2019, 13:02

Dobra paroprzepuszczalność nie gwarantuje i nie zastępuje wentylacji pomieszczeń. Ale rzeczywiście poprawia odprowadzanie pary wodnej z przegrody, tak więc ściana jest bardziej jednolita termicznie i jest mniejsze ryzyko np. zagrzybienia ścian. Dlatego materiały o wysokiej paroprzepuszczalności - jak np. pustaki ceramiczne Porotherm ciągle są popularne, a np. silikaty - konsekwentnie tracą pozycję rynkową. Paroprzepuszczalność to zresztą dość istotny parametr, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie pomieszczeń - utrzymywanie wilgotności na stałym poziomie i nieprzekraczanie poziomie 55-60% wilgotności pozwala też działać bardziej efektywnie klimatyzacji i ogrzewaniu - duża ilość pary wodnej w powietrzu zwiększa pojemność termiczną pomieszczeń, przez co trudniej jest zmienić temperaturę pomieszczenia...
lalaland

30 gru 2019, 06:00

Paroprzepuszczalność to jedno, a kolejna sprawa to nasiąkliwość samego materiału. W procesie budowy zużywa się sporo wody, materiały konstrukcyjne mogą też chłonąć wodę np. podczas składowania na placu. Betony komórkowe potrafią np. podwoić swoją masę z powodu absorpcji wody. Ceramika zamaka dużo mniej, raczej powierzchniowo i nawet przy pełnym zanużeniu pustaka w wodzie, jego masa się jakoś radykalnie nie zmieni. Jaki to ma wpływ na efekt końcowy? Taki, że domy z betonu komórkowego potrafią przez długi czas utrzymywać bardzo wysoki wskaźnik wilgotności potwierza z powodu oddawania wody technologicznej. Nadmiar wody w końcu odparuje z bloczków, ale ten proces będzie trwać naprawdę długo. W przypadku Porothermu tej wody do odparowania jest po prostu znacznie mniej.
polasili

27 sty 2020, 15:58

:ugeek:
Zeus55

03 mar 2020, 12:52

Ja mogę polecić świetną stronę tricolor2 mają tam bowiem narzędzia i spory wybór różnych materiałów. Także odzieży BHP czy np. chemii budowlanej i przemysłowej. Ja mam od nich preparat MARKER CLEANER do zmywania tuszów, farb itp. Jest bardzo wydajny i skuteczny, bezpieczny nawet dla bardziej wrażliwych powierzchni. Skutecznie usuwa naloty, których chcę się pozbyć. Bardzo łatwo się go rozprowadza, do tego jeszcze łatwiej spłukuje. Mają konkurencyjne ceny a towar zawsze otrzymuję na czas. Bardzo polecam.
MeridusBHP
Kontakt:

25 mar 2020, 21:46

Co uważacie o ścianach prefabrykowanych? W sumie dużo roboty z głowy, zamawia się wszystko pod wymiar, przyjeżdżają z gotową ścianą i po kłopocie. Nie trzeba mieć żadnych narzędzi, marnować czasu, ubrań roboczych itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściany”