TANIA budowa domu

Re: TANIA budowa domu

Postautor: tadeuszw » 24 cze 2018, 13:03

Jeśli mówimy o ekonomi w czasie budowy domu to należy używać materiałów o miarę dobrym stosunku jakości do ceny. Ja zrobiłem szalunek na fundamenty z pilśni bo udało mi się kupić płyty pilsniowe w dosyć dobrej cenie tutaj https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stol ... sniowe-hdf , wybrałem je ze ze względu na ich uniwersalność i wytrzymałość także myślę że wyszło taniej niż jakbym miał kupić deski do szalunków
tadeuszw

Postautor: jjusti18 » 23 lip 2018, 16:40

Na pewno tanio budowa wyjdzie was jak zakupić wszelkie materiały budowlane u producentów. Ostatnio nawet mój brat szukał rur kanalizacyjnych i wodociągowych, trafił na firmę https://www.uponor.pl/pl-pl. Która oferuje wysokiej jakości, mocne i funkcjonalne rury. A także inne systemy wykorzystywane w budownictwie.
jjusti18

Postautor: Polarny » 06 sie 2018, 11:20

Moim zdaniem tania budowa to pojęcie względne. Zależy dużo od cen matriałów oraz od cen ekip. Bo może się okazać róznie. Końcowo wyjdzie nawet różnica kilka tys.
Polarny

Postautor: tapeciarz » 08 sie 2018, 15:45

Jeżeli chcesz aby budowa była tania to musisz posiadać generalnego wykonawce, który będzie pracować wydajnie i nie będzie Cię naciagać na koszty. Dobry generalny wykonawca to już połowa twojego sukcjesu :) nie mozesz wybierac byle jakiej firmy do tego zadania ponieważ generalny wykonawca to funkcja dla tych najlepszych i najbardziej doświadczonych firm.
tapeciarz

Mój dziennik budowy

Postautor: vorur20 » 03 wrz 2018, 10:21

Cześć Wam wszystkim. Buduję się właśnie pod Katowicami i poszukuję kogoś sprawdzonego do zaprojektowania instalacji elektrycznej. Czy macie może w tym zakresie jakieś doświadczenie i moglibyście mi coś sensownego polecić? Na rynku jest sporo firm i dość ciężko jest się na coś zdecydować...
Piasków czasu nic nie zatrzyma. Lata mijają, czy tego chcemy, czy nie... ale wciąż pamiętamy. To, co utracono, żyć może w naszych wspomnieniach.
Awatar użytkownika
vorur20

Postautor: frendzel » 14 wrz 2018, 06:59

Witam!
Jeżeli zależy ci na taniej budowie domu to powinieneś się zastanowić nad wynajmem szalunków. Oczywiście – można je kupić, ale nie ma sensu przepłacać. Wynajmując szalunki bardzo dużo zaoszczędzisz. Wiem to po sobie – rok temu budowałem dom pod Warszawą. Oczywiście miałem ekipę budowlaną, ale wspólnie zastanawialiśmy się jak zredukować koszty do minimum. Swoją drogą, jeżeli ktoś z Was szuka firmy oferującej wynajem szalunków to polecam kbs construction
frendzel

Postautor: krismcs » 21 wrz 2018, 12:18

Mieliśmy dylemat. Kuszono nas różnymi technologiami i każdy kuszący twierdził, że jego metoda będzie najtańsza. A chodziło zawsze o ten sam projekt domu :)
Zaczęliśmy dzwonić po znajomych, zatrzymywać się przy wszystkich mijanych budowach. Wreszcie przekonaliśmy się do technologii z prefabrykatów keramzytowych. Wybraliśmy trzy firmy i wystąpiliśmy do nich z prośbą o sporządzenie wyceny budowy. Tak się złożyło, że najkorzystniejszą propozycją była propozycja, która spłynęła do nas jako pierwsza.
Podjęliśmy decyzję. Teraz, po budowie, możemy szczerze powiedzieć, że udało nam się wybrać dobrze. Było trochę problemów, ale jakoś przez to przebrnęliśmy. Mogę więc z czystym sumieniem powiedzieć, że budowaliśmy z firmą Abakon z Bielska-Białej. Bardzo im dziękujemy także tą drogą.
krismcs

Postautor: davis12 » 23 wrz 2018, 10:19

Dom zbudujemy tanio , jeśli zainwestujemy w niedrogie materiały budowlane. Nie musi to jednak oznaczać strat na jakości. Po zaawansowanych poszukiwaniach udało mi się natrafić na ofertę Keramzyt System http://www.keramzytsystem.pl . Dzięki keramzytowym materiałom budowlanym z ich oferty udało mi się zbudować dom tanio, lecz solidnie.
davis12

Postautor: piter » 24 wrz 2018, 06:27

Budowa domu wcale nie musi być droga. Stosunkowo tanim sposobem budowania jest system gospodarczy, czyli taki w którym to my jesteśmy odpowiedzialni za każdy etap budowy domu.

A więc dom jest budowany przez fachowca X, hydraulika robiona jest przez fachowca Y, a elektryka jeszcze przez innego fachowca Z. Do tego dochodzą jeszcze koszta osprzętu elektrycznego, które przedstawiają się mniej więcej tak jak tutaj: https://osprzet-sklep.pl/
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 05:10 przez piter, łącznie zmieniany 1 raz
piter

Postautor: Dingles » 24 wrz 2018, 09:55

Często jest tak, że gdy buduje się dom, okazuje się, że musimy skorzystać z jakiś narzędzi, których aktualnie nie mamy na stanie.
Krótko mówiąc, trzeba to wliczyć w koszt budowy domu.
Na szczęście elektronarzędzia nie są ekstremalnie drogie. Zawsze można znaleźć jakiś tańszy odpowiednik.
Duży wybór elektronarzędzi mają jeszcze tutaj: https://kraftdele.info/109-elektronarzedzia
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 09:42 przez Dingles, łącznie zmieniany 1 raz
Dingles

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane