Szkieletowy czy z bali

Re: Szkieletowy czy z bali

Postautor: Polarny » 02 lut 2018, 07:59

Ja też mam mieszane odczucia co do domów drewnianych, a dokładniej szkieletowych. Natomiast te z bali są mi znane z autopsji i o ile są dobrze ocieplone to sprawa ogrzewania jest bezproblemowa. U mnie w domu rodziców działa tylko kominek z płaszczem wodnym.
Polarny

Postautor: Przemo0 » 07 lut 2018, 11:03

Wydaje mi się, że niekoniecznie tak do końca jest,z jednej strony szkieletowe wydają się nieciekawe, ale z drugiej strony jakość drewna, to, czy drzewo jest suche, gatunek też ma wpływ. Osobiście polecam http://www.pwmig.com/ firmę remontową w Warszawie, ta firma pomoże wam konkretnie wybrać pomysł. Polecam ich z uwagi na to, że korzystałem z ich usług i nie mogę powiedzieć złego słowa o tej firmie, wręcz przeciwnie, same dobre!
Przemo0

Postautor: lily » 14 maja 2018, 08:11

Moim zdaniem domy z bali to świetne rozwiązanie - pod warunkiem, że są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Polecam więc zastanowić się nad taką opcją. Koleżanka mieszka w takim domu od 10 lat i jest mega zadowolona, a dom ciągle wygląda jak nowy. U niej taki dom budowała firma Wikpol - myślę, że warto o nich poczytać.
lily

Postautor: KillMe » 30 maja 2018, 17:41

Jasna sprawa @lily - dobry materiał no i później też regularna cykliczna pielegnacja chociazby tym impregnatem do ochrony drewna luxdecor https://luxdecor.expert/produkt/impregnat-akrylowy/ Mamy drewniany domek na naszej działce pod bydgoszcza. Zawsze przed sezonem jedziemy z żoną przygotowywac działke. Ja ogarniam dom z zewnatrz - ona sieje, sadzi... To tez dobry patent na odpoczynek a na pewno na wyciszenie
KillMe

Postautor: Practari » 16 cze 2018, 09:47

Domy w Skandynawii są budowane już w formie szkieletowej od stulecia i nic im nie ma. Firma ecobud.pl w zeszłym roku stawiała mi dom z remontem w 2 miesiące czasu. Wszystko było nadzorowane przeze mnie. Nie mogłem się do niczego doczepić. Najlepszym rozwiązaniem było ogrzewanie gruntową pompą ciepła polskiego producenta gejzer, ogrzewanie za pierwszy rok (gdzie jest jeszcze wilgoć) wyszło 1700zł. Jeżeli buduje się dom na całe życie to polecam zrobić raz i porządnie. Jedyne co to kostkę brukową mi źle położyła jedna z firm, ale jeszcze się z nimi policzę.
Może ,,okay" będzie naszym ,,zawsze"?
Awatar użytkownika
Practari

Poprzednia

Wróć do Domy drewniane