Szkieletowy czy z bali

Re: Szkieletowy czy z bali

Postautor: Princeles » 12 kwie 2017, 07:17

Witam zastanawiam się nad budową domu szkieletowego domu , po pierwsze taki dom stawia się szybko , po drugie takie domy są naprawdę tanie. Oglądałem ofertę tej firmy : http://www.ecologiq.pl/ czy ktoś może korzystał z ich usług? jeśli tak to warto? Będę naprawdę wdzięczny za wszelkie informacje.
Princeles

Postautor: PolaPomaska » 20 maja 2017, 20:40

A ja byłam niedawno w Bieszczadach u znajomych. Wybudowali przepiękny dom z bali :) Ciepły, przytulny, wygląda naprawdę stylowo.
PolaPomaska

Postautor: karolinaszpachla » 25 maja 2017, 09:00

A czy ktoś z was ma doświadczenie z drewnianymi domkami ogrodowymi z castoramy lub innego budowlanego sklepu? Chcemy wymienić starą altankę na działce i zastanawiamy się, jak można zrobić to najtaniej, ale rozsądnie :roll:
karolinaszpachla

Postautor: Alka » 05 lip 2017, 09:27

Princeles - nie znam tej firmy, o której piszesz, ale mogę Ci polecić firmę - WascoVilla - stawiali dom u moich znajomych - szybko i profesjonalnie, no i bardzo rozsądnej cenie.
Alka

Postautor: loboprime » 06 lip 2017, 11:18

Jeśli chodzi o wybór domów wolnostojących całorocznych, to nie wiem, czy bym się zdecydował na dom zrobiony całkowicie z bali, jakoś tak ten styl do normalnej architektury nie bardzo mi pasuje. Jako domy letniskowe - jak najbardziej. Według mnie jest wiele innych wartych uwagi domów wyprodukowanych z drewna, co można zobaczyć tu czy w każdej innej firmie budowlanej, wykorzystującej ten surowiec jako główny materiał. I moim zdaniem domy całoroczne też powinny posiadać te cechy, a nie być budowane, by przede wszystkim wyglądać.
loboprime

Postautor: TomekP » 29 sie 2017, 11:12

Ja bym postawił na domy z prefabrykatów - mają lepsze parametry cieplne niż domy w tradycyjnej technologii szkieletowej i z bali. Można sobie o nich poczytać na stronie firmy Hanlo,a nawet wybrać się na pokazowy montaż takiego domu. Jak ktoś poważnie myśli o budowie domu energooszczędnego to warto zastanowić się nad taką technologią.
TomekP

Postautor: Stamadrew » 09 paź 2017, 13:46

Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że znacznie większe grono osób decyduje się na budowę domów szkieletowych wykorzystując do tego celu belki konstrukcyjne lite, belki KVH, BSH niż domy z bali profilowanych. Chciałbym zaznaczyć, że skupiam się na drewnie certyfikowanym, którego handlem nasz firma się zajmuje.
Skład certyfikowanego drewna budowlanego - profilowanego oraz konstrukcyjnego www.stamadrew.pl
Stamadrew

Postautor: SebastianM » 17 paź 2017, 06:53

Czemu nie a jak z ceną porównywałeś do kosztów domu wykonanego w tradycyjny sposób?
SebastianM

Postautor: Tereska » 11 gru 2017, 15:29

Bardzo podobają mi się domy z bali, ale mamy szkieletowy :lol: :lol: :lol: :lol:
Tereska

Postautor: adamjanoww » 28 gru 2017, 12:53

Zdecydowanie z bali :)
adamjanoww

PoprzedniaNastępna

Wróć do Domy drewniane