Szczelna siatka aby nie uciekł pies

Szczelna siatka aby nie uciekł pies

Postautor: zabek3 » 06 wrz 2018, 05:39

Jakie siatki, gęstość oczek i generalnie trwałość najlepiej sprawdzą się w przypadku skutecznej bariery dla pasa - aby ten jej nie przekroczył? Czy możecie polecić coś w tym zakresie?
zabek3

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

Postautor: piter » 06 wrz 2018, 09:34

Są inne możliwości, znacznie tańsze. Mam na myśli elektronicznego pastucha. Jak sama nazwa wskazuje jest to system ostrzegawczy dla psa. Zakłada się jako obroże. Określa się strefę na której piesek może spacerować. Gdy wkroczy w strefę w pobliżu ogrodzenia, otrzymuje sygnał dźwiękowy, natomiast gdy przekroczy ogrodzenie, otrzymuje delikatny impuls elektrostatyczny. Piesek bardzo szybko zaczyna kojarzyć fakty i trzyma się wyznaczonego obszaru. Proponuję tutaj sprawdzić: https://www.obroza-elektryczna.pl/pastuchy-elektryczne/
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2018, 07:45 przez piter, łącznie zmieniany 1 raz
piter

Postautor: draxi » 10 wrz 2018, 09:45

Mój znajomy ma psa, dla którego siatka nie jest żadnym ograniczeniem, zawsze znajdzie jakiś sposób by odgiąć ją sobie tak by przejść. Dlatego wydaje mi się, że najlepszą opcją jest jakiś płotek.
draxi

Postautor: hakulaumw » 14 wrz 2018, 12:06

Należy w tym temacie troszkę poszperać w Internecie.
Nieobecni nigdy nie maja racji, ale bardzo często zachowują życie.
Awatar użytkownika
hakulaumw

Wróć do Off-topic