Strona 1 z 1

Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 06 wrz 2018, 07:39
autor: zabek3
Jakie siatki, gęstość oczek i generalnie trwałość najlepiej sprawdzą się w przypadku skutecznej bariery dla pasa - aby ten jej nie przekroczył? Czy możecie polecić coś w tym zakresie?

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 06 wrz 2018, 11:34
autor: piter
Są inne możliwości, znacznie tańsze. Mam na myśli elektronicznego pastucha. Jak sama nazwa wskazuje jest to system ostrzegawczy dla psa. Zakłada się jako obroże. Określa się strefę na której piesek może spacerować. Gdy wkroczy w strefę w pobliżu ogrodzenia, otrzymuje sygnał dźwiękowy, natomiast gdy przekroczy ogrodzenie, otrzymuje delikatny impuls elektrostatyczny. Piesek bardzo szybko zaczyna kojarzyć fakty i trzyma się wyznaczonego obszaru. Proponuję tutaj sprawdzić: obroza-elektryczna.pl pastuchy-elektryczne/

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 10 wrz 2018, 11:45
autor: draxi
Mój znajomy ma psa, dla którego siatka nie jest żadnym ograniczeniem, zawsze znajdzie jakiś sposób by odgiąć ją sobie tak by przejść. Dlatego wydaje mi się, że najlepszą opcją jest jakiś płotek.

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 14 wrz 2018, 14:06
autor: hakulaumw
Należy w tym temacie troszkę poszperać w Internecie.

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 05 paź 2018, 13:46
autor: frendzel
Myślę, że mogę polecić http://ogrodzenialesne.pl/ - mam od nich zrobione ogrodzenie na mojej działce przy lesie, sam mam psa więc wiem jaki to problem kiedy ucieknie. Zdecydowałem się kupić siatkę ogrodzeniową o małych oczkach i sprawdza się świetnie. Jak to się mówi - mysz się nie przeciśnie ;)

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 22 sie 2019, 14:59
autor: Jurek J.
Elektroniczny pastuch? Nigdy w życiu! Aż mnie samego ciarki przeszły. Co do płotu, to też zależy jakiego masz psa? Niektóre uwielbiają kopać, a inne będą doskonale skakać, więc wybierając kieruj się indywidualnymi potrzebami. U nas, pies robił podkopy. Po zrobieniu podmurówki, wystarczyło kilka cm i już po problemie.

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 11 paź 2019, 14:26
autor: Edyta Białek
Tylko nie pastuch elektryczny :evil: Siatka o drobnym oczku albo drewniany płot powinny pomóc i nie skrzywdzą przy tym pieska...

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 24 mar 2020, 11:01
autor: janek54
Nie wiem czy siatka jest takim dobrym pomysłem. Jest to moim zdaniem ogrodzenie tymczasowe, tak więc raczej nie pomoże. Jesli pies jest sprytny moze poza tym przekopać się pod siatką bo z reguły nie ma tutaj podmurówki.

My w tym roku zrobiliśmy sobie nowe ogrodzenie, jest to ogrodzenie kute:
Obrazek

Ogrodzenie porządne i na lata. https://efekt-metal.pl/

Re: Szczelna siatka aby nie uciekł pies

: 10 kwie 2020, 10:51
autor: samer
Z siatką jest jeszcze inny problem bo pies może się pod nią podkopać. Myślę że lepszym będzie solidne ogrodzenie na fundamentach. Bardzo ładnie się prezentuje ogrodzenie modułowe joniec. Jest trwałe i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Nie ma sposobu żeby pies wydostał się poza posesję.