Strefa przyrodnicza

Strefa przyrodnicza

Postautor: Rybka » 21 maja 2012, 09:21

Hej,
w spadku jakiś czas temu dostaliśmy z żoną działkę, miał ją nasz dziadek, który też od kogoś ją dostał. Generalnie nigdy tam nic nie było budowane ( brak funduszy) a tylko przechodziła z rąk do rak. Ale jak wiadomo ziemia to ziemia, każdy się cieszy z samego posiadania :)
Dokładnie obserwując plan zagospodarowania znaleźliśmy mały szkopuł. Przebiega przez nią strefa przyrodnicza, nie przez całą, ale przez kawałek.
Moje pytanie jest takie
1. Czy mogę w ogólena niej wybudować dom, czy musi być jakas odległośc od tej strefy
2. Rozumiem że na niej niszczyc nic nie mozna, ale czy moge tam postawic budę z psem? I czy ewentualnie jak nie budę to czy może sobie tam psiak przekopywać kwiatki?

z góry dzieki za pomoc
Rybka

Re: Strefa przyrodnicza

Postautor: Kubek » 21 maja 2012, 12:52

Ciężko mi pomóc ci tutaj w tej kwesti, poszukaj informacji w necie, z tego co wiem to jest gdzies dostępny zakres takich wiadomości. Jak nie to pytaj w urzędzie miasta czy też gminy :)
Kubek

Postautor: Tatam » 22 maja 2012, 09:44

Kiedyś szukałem informacji na ten temat, może ci się przyda

W strefie ustala się:
1) zakaz lokalizacji nowych obiektów kubaturowych,
2) adaptację istniejącego zainwestowania, z możliwością modernizacji i rozbudowy pod warunkiem zapewnienia wymogów ochrony środowiska w zakresie kanalizacji i gospodarki odpadami oraz spełnienie ustaleń
3) jako preferowaną formę użytkowania gruntów w ramach strefy ustala się zieleń niską nie urządzoną, lasy, łąki i pastwiska,
4) zakaz wycinki drzew, składowania odpadów i lokalizowania wysypisk śmieci, melioracji i obniżania poziomu wód, lokalizacji parkingów powyżej 20 stanowisk,
5) pozostawienie dwustronnych pasów ochronnych wzdłuż potoków o szerokości minimum 15 m każdy, wzdłuż rzek o szerokości 50 m od górnej krawędzi skarpy.
Tatam

Postautor: KrystynaK. » 21 cze 2012, 13:29

Też się nad tym zastanawialiśmy, mieliśmy podobny problem - dzięki za informacje :)
KrystynaK.

Postautor: Ivanow » 23 lip 2012, 08:55

Słyszeliśmy o różnych problemach ludzi z działkami, dlatego 100 razy sprawdzaliśmy właśnie tez pod tym kątem. Mam nadzieję, że wasze porady pomogą ludziom uniknąć takich pomyłek. Trzymam kciuki, że rozwiążecie jakoś wynikły problem strefy przyrodniczej!
Ivanow

Postautor: czarnainez » 12 lip 2013, 09:38

Moi znajomi ostatnio o to pytali, więc polecę im na pewno ten wątek! Super, że można się tutaj dowiedzieć tylu przydatnych informacji! :)
czarnainez

Postautor: martalipiec » 22 wrz 2013, 16:03

To jest naprawdę dobry wątek, szkoda że trochę umarł może ktoś jeszcze by tu wklejał jakieś aktualne info dot tych rzeczy?
martalipiec

Postautor: madzik » 24 lis 2013, 18:16

A do czego nam właściwie są potrzebna wiedza o strefie przyrodniczej? Co to ma z naszymi budynkami wspólnego?
pozdrawiam
madzik

Postautor: benek » 10 lut 2014, 12:22

Nawet nie zdawałem sobie sprawy z czegoś takiego. Dobrze tu zajrzeć i posłuchać mądrzejszych ;)
benek

Postautor: myszeczka78 » 15 cze 2014, 17:31

Z takim przypadkiem trzeba się zgłosić do gminy u nas okazało się , że 20 % domu jest wybudowane na terenie zieleni a dom dawno budowany, żadnej zmiany nie można zrobić ani nic i pisalismy pismo i po 40 dniach czekania dopiero przyszła decyzja i możemy działać mamy pozwolenie.
myszeczka78

Następna

Wróć do Zakup działki