solary? czy warto?

Re: solary? czy warto?

Postautor: Mila » 26 mar 2017, 12:53

Opłacać się pewnie opłaca ale to nie są tanie rzeczy. Trzeba się postarać o odpowiednie dofinansowanie, a z tym już bywa różnie.
Mila

Postautor: fabcos » 28 lip 2017, 16:07

Może zapytaj o to jakiegoś specjalistę? Moim zdaniem to jest naprawdę bardzo dobre źródło wiedzy w tym zakresie :)
Jeżeli się w nic nie wierzy, to niewiele ma się uciechy z życia.
Awatar użytkownika
fabcos

Postautor: technikon » 09 sie 2017, 08:43

wyczytalem ze nie tylko solary ale i baterie kumulujące energię, to jest ciekawa opcja oznaczałoby to, że nadmiar też moge wykorzystac dla swoich potrzeb
technikon

Postautor: Cajyg » 06 wrz 2017, 06:58

Wg mnie warto zainwestować w panele fotowoltaiczne. To chyba najbardziej pewne źródło energii. Żaden podwórkowy wiatrak czy inny cud techniki nie jest taki efektywny. Na początku też miałem obawy przed założeniem. Teraz nie żałuję i polecam każdemu ;)
Cajyg

Postautor: Konak » 06 wrz 2017, 07:00

A pompy ciepła nie są czasem lepsze? Bo już o tylu źródłach czytałem że nie wiem
Konak

Postautor: ŁukaszB29 » 01 lis 2017, 11:56

Moim zdaniem lepiej postawić juz na systemy fotowoltaiczne (produkujące prąd elektryczny) w ofercie Braas są 2 systemy wasrto poczytać bo sprawności rzeczywiście maja jedne znajwyższych na rynku :)
ŁukaszB29

Postautor: marianm » 09 lut 2018, 11:21

Mila pisze:Opłacać się pewnie opłaca ale to nie są tanie rzeczy. Trzeba się postarać o odpowiednie dofinansowanie, a z tym już bywa różnie.

Nie są to tanie rzeczy jednak w wielu przypadkach opłaca sie w nie zainwestować. Jest to pewien wydatek jednorazowy na samym poczatku. Jednak potem takie rozwiazanie zwraca się wielokrotnie. Odpowiednio zamontowane panele potrafią generować spore oszczędności. Nie tylko na gorącej wodzie, ale również a może przede wszystkim na ogrzewaniu zimą ( które stanowi wiekszość kosztów utrzymania domu).
Zasada działania instalacji fotowoltaicznej polega na zmianie promieniowania słonecznego na prąd, który może być następnie używany w każdym domu w Polsce. Na instalację tego rodzaju składają się ogniwa fotowoltaiczne – mniejsze elementy, które układają się w panele fotowoltaiczne, a także do ich wykorzystania potrzebny jest inwerter.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 07:24 przez marianm, łącznie zmieniany 1 raz
marianm

Postautor: MrGustaw » 12 lut 2018, 08:32

Z tego co słyszałem od znajomych, którzy trochę więcej znają się w tym temacie, to jest inwestycja, która może zwróci się w dobrym przypadku po 30 latach, ale wtedy już kolektory nie mają nawet gwarancji. Największy plus to nie oszczędność, bo trzeba trochę w nie zainwestować, ale bardzie wygoda.
MrGustaw

Postautor: beton6 » 19 lut 2018, 10:57

też ostatnio się nad tym zastanawialiśmy ale widzę że zdania na ten temat są raczej średnio optymistyczne. Chyba sobie jednak odpuścimy
beton6

Postautor: Blekitnooka » 19 lut 2018, 12:58

Znakomicie :) Dzieki wielkie za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym. Z całą pewnością przydadzą mi się one :)
Koty nie potrafią płakać, dlatego boli je bardziej.
Awatar użytkownika
Blekitnooka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic