Przedsionek - za i przeciw

Przedsionek - za i przeciw

Postautor: Halinka » 09 mar 2012, 13:09

Proszę o opinię. ;)

Generalnie zastanawiam się poważnie czy nie zrezygnować z przedsionka. Nioby w naszych warunkach klimatycznych taki przedpokój jest potrzebny, bo dzięki temu nie dostaje się do środka ani deszcz, ani śnieg, ale z drugiej strony uwielbiam domy w których gość od razu wchodzi do przestronnego, jasnego, dużego pomieszczenia... Takie wiatrołapy tylko zabierają przestrzeń, którą możnaby wykożystać inaczej przecież. ;) No i nie mamy takiego klimatu znowu żeby non stop padał śnieg, grad i temperatury przez pół roku były poniżej 0...

Co myślicie?
Cześć wszystkim! ;)))
Halinka

Re: Przedsionek - za i przeciw

Postautor: BabaJaga » 09 mar 2012, 13:14

Nie wyobrażam sobie życia bez przedsionka! Chyba kazdy tam trzyma buty i papcie dla gości, przynajmniej u nas.
Ostatnio mnie doszły słuchy o konfliktach buciarsko-papcianych. Część ludzi wpuszcza gości w butach, a część w papciach ;)
Jeżeli planujesz chodzic po domu w butach i tak też gości przyjmować...ale co dobre papcie to dobre papcie. Chyba jeszcze nie widzialam domu bez przedsionka!
BabaJaga

Postautor: Krysiek » 12 mar 2012, 11:24

No i nie mamy takiego klimatu znowu żeby non stop padał śnieg, grad i temperatury przez pół roku były poniżej 0...

Jak myslę o ostatnich mrozach to bym nie ryzykował...
Co do deszczu, to wydaje mi się że nasz klimat jest zdecydowanie deszczowy i wtedy fajnie jak całe błoto zostaje właśnie w przedsionku, nawet nie wyobrażasz sobie jak ta chlapa będzie szybko ci się roznosiła po całym mieszkaniu.
Pozatym zgadzam sę z przedmówcą-> przedsionek zawsze pełnił funkcje zmiany obuwia :D
Krysiek

Postautor: Bob Budowniczy » 12 mar 2012, 12:09

Też sobie nie wyobrażam domu bez przedsionka, zwłąszcza u nas, no i nigdy u nikogo takiego nie widziałem.
Niestety trochę deszczów u nas jest, chlapy na zimę, piasku i w ogóle wszystkeigo, przedsionki ma każdy, bo to rozsądne roziwązanie ,t ak mi się wydaje. Dlatego zastanów się jeszcze raz baardzo poważnie czy wychodzić z szeregu i wychylać głowę, na pewno będzie to oryginalne, tylko pytanie czy na plus czy na minus...
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: Next » 13 mar 2012, 11:29

Przesadzacie. Można przecież obok zrobić jakieś dyskretne pomieszczenie gospodarcze, albo wkomponować jakoś szafkę z butami w architekturę wnętrza.

Osobiście mam znajomych, którzy mają mieszkanie w kamienicy bez przedpokoju, mało tego - zaraz obok stoi kanapa i stół i nigdy, przenigdy nie widziałem tam syfu, ludzie nie wchodzą w butach, jest schludnie i czysto. A Pani Domu codziennie ze szmatą nie biega. ;)

Dla mnie rozwiązanie jest super, faktycznie bałbym się nieco niskich temperatur, ale dobre izolowanie drzwi załatwi sprawę. Przecież przy -10 drzwi otwarte są maks 10 sekund, bo chcemy szybko wskoczyć do domu i się ogrzać, a w dużym salonie kanapa i tak będzie tak umieszczona, że się nawet tego chłodu nie poczuje.

Amerykanie w ogóle przedsionków nie mają i żyją. :)
Think NEXT!
Next

Postautor: Bywalec » 14 mar 2012, 12:55

to zalezy czy zalezy nam na amerykanskim lansie czy na energooszczednosci ;))

Nie no, zartuje!!!! Oczywiscie domy bez przedsionkow sa super i popieram w calej rozciaglosci ale jesli ktos jest uczulony na energooszczednosc to na pewno nie moze z nich rezygnowac, bo beda powodowac utrate ciepla. moze nie bardzo odczuwalna w sensie chlodu ale na pewno odczuwalna w sensie ogolnego spadku energooszczednosci...
Bywalec

Postautor: Jonasz » 16 mar 2012, 13:30

Ja mam z przedsionkiem, ale zauważyłem że usuwanie go robi się coraz modniejsze. Ah ten amerykański stajl :P Moda zazwyczaj jest nie funkcjonalna, ale czy brak przedsionka jest taki fajny? Na pewno zimno będzie się po pokoju ciągneło
Jonasz

Postautor: Harley » 16 mar 2012, 14:19

My też chcemy przedsionek, nie ma co. Mamy wielkiego psa, który musi najpierw wytrzeć łapy zanim w ogóle wejdzie do domu, nie wyobrażam sobie, żeby robił to między stołem jadalnym a telewizorem. :)

Przedsionek daje też pewną intymność osobom, które są w środku - jak na przykład podejdzie do drzwi jakiś akwizytor, to chcielibyście, żeby od razu obejrzął sobie całe mieszkanie? Jeśli przedsionek tak bardzo Ci przeszkada, to może po prostu zrób go małego, na zasadzie kilku metrów na krzyż, szafki z butami i drzwi. Miejsca dużo nie stracisz, a będzie i cieplej, i bezpieczniej jakoś...
Budujemy na Śląsku!
Harley

Postautor: Halinka » 19 mar 2012, 14:26

Ale na mnie naskoczyliście... ;))) Nie no, uginam się pod ciężkością Waszych argumentów, faktycznie chyba przedsionek musi być -poczytałam na innych forach i faktycznie wszyscy odradzają rezygnowanie z niego... Może zrobimy faktycznie tylko coś takiego bardzo malutkiego, żrby tylko łapać wiatr i brud, a po wejściu już otwarty dół...

Zobaczymy, dzięki za radę i pozdrawiam!
Cześć wszystkim! ;)))
Halinka

Postautor: Felicja » 20 mar 2012, 09:58

No nie wpadłabym na to że można robić mieszkanie bez przesionka! Nawet mi to przez głowę nie przeszło. Fajnie dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Mówicie że w amreykanskich domach tak jest? Muszę iść pooglądać zdjecia na googlu, bo nie umiem sobie tego wyobrazić!
Felicja

Następna

Wróć do Porady budowlane