Projekt Szmaragd

Projekt Szmaragd

Postautor: MG Projekt » 21 sty 2012, 15:39

Pow. użytkowa: 133.87 m2 / Koszt realizacji: 362 761 zł

Obrazek

Projekt Szmaragd to jeden z najnowszych projektów domów jednorodzinnych. Nowoczesna forma budynku z atrakcyjnymi detalami współgra w nim z prostą formą zbudowanej na planie kwadratu bryły, przekrytej kopertowym dachem. Zasadniczą bryłę domu wzbogacono o częściowo wystający garaż, podcień wejściowy i ogrodowy, wykusz i balkony. Projekt, jako całość, tworzy spójną, czystą kompozycję. Nowoczesny wygląd zewnętrzny budynku w harmonijny sposób koresponduje z wnętrzem, gdzie na parterze zaprojektowano jednoprzestrzenną otwartą część dzienną holu, jadalni i salonu, z dużymi przeszkleniami na ogród.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Szmaragd

Postautor: GOSHKA » 03 lut 2012, 11:46

Zdaje się być dobrą alternatywą dla droższych w tym stylu Opala, Kasjopei i Topaza, ale brak mu kilku "drobiazgów", które wydają się niezbędne przy rodzinie typu 2+3, gdzie 3 ma między 3 a 10 lat więc i jeszcze z jednej strony małe a z drugiej lada chwila częściowo "odleci"... Trzecia sypialnia na górze 7 m to jednak zbyt mało a zamiana łazenki na pokój 9,5 m i zrobienie łazenki tam gdzie przewidziano pokój 7 m też średnio do zrobienia bo jak żyć w pokoju z (tylko) praktycznie lufcikiem? A może takie okno pełnowymiarowe dałoby się wstawić (takie "wpuszczone w daszek nad garażem?) Może ktoś coś podpowie jak bez zwiększania kosztów zwiększyć funkcjonalność tego domku? Czy poddasze dałoby się jakoś zagospodarować? Jest super w (chyba) Opalu, ale czy tu taka zmiana niewielkim nakładem $ byłaby do zrobienia? A jak już przy kosztach jesteśmy, to skąd taka różnica pomiędzy tym a Opalem , Kasjopeą i Topazem? Powierzchnia oczywiście znacznie mniejsza, ale czy to ma aż taki wpływ na koszty? (wiem, że w samej budowie może nie ale wykończenie to już bardziej, ale aż tak? Pytam, bo leik prawie całkowity jestem a chxciałabym się coś niecoś dokształcić zanim porwę się z motyką na Słońce ;)
Może ktoś mógłby doradzić coś rozsądnego w tym temacie. Wymagania mam "niewielkie": :) 1. Projekt piętrowy to pewne, inne zupełnie nie w moim guście (a mam w końcu w tym mieszkać i cieszyć się a nie wściekać na sam widok ;) , nie?) 2. Dach płaski nie bardzo, bo nie ufam "specjalistom" od szczelnej roboty. Efekty pracy takich "majstrów" już widziałam. 3. Musi być niezbyt kosztowny do wybudowania i późniejszego utrzymania i nie ogromny (bo taki i drogi i później jak już "powylatują te 3 ptaszki z gniazdka" będzie świecił pustkami, które na dodatek trzeba będzie grzać, a z czego? Z emeryturki? :lol:
GOSHKA

Postautor: jeellow_k » 06 lut 2012, 08:55

czyli chodzi o to żeby u góry były 4 sypialnie? możnaby przesunąć ścianę tego pokoju/garderoby, zabierając trochę powierzchni z tej sypialni z wyjściem na duży balkon, ale minus jest taki, ze otrzymasz wtedy dwa pokoje o dość nieregularnych kształtach - tzn będą skosy, albo w drugą stronę (z tego pokoju z małym balokonem) - ale skosów się nie uniknie w tym układzie.. to jedyne co mi teraz na szybko przychodzi do głowy
yellow submarine...yellow submarine...
jeellow_k

Postautor: jeellow_k » 06 lut 2012, 09:02

aaa OPAL jest większęky o prawie 50 m kw (to pow 2pok, mieszkania) nic dziwnego ze jest taka róznica w cenie. a TOPAZ to już w ogóle kolos, powyzej 200 m, domy faktycznie może i na oko są podobne, ale ten metraż robi swoje; myślę że w tego co tu wyniemiłaś to jeszcze KASJOPEA cenowo mogłaby wyjść porównywalnie ze SZMARAGDEM jak sie na czymś przyoszczędzi, powodzenia
yellow submarine...yellow submarine...
jeellow_k

Postautor: Kasik » 23 maja 2012, 07:29

Chociaz nie przepadam za nowoczesnym budownictwem, Szmaragd bardzo mi się podoba. Raczej z mezem zdecydujemy się na domek w stylu skorkotki, bardziej tez będzie nam pasował do naszej działki. Szkoda ze na stronie nie ma wizualizacji wnętrza. Fajnie było by zobaczyc jak ten domek wyglada od środka. Chyba ze ktoś z was go buduje.
Kasik

Postautor: JolantaFraszyńska » 23 maja 2012, 10:14

Zastanawiamy się właśnie nad szmaragdem, podoba nam się te nowoczesne budownictwo, styl ciepły i przyjemny dla oka :)
Nie wiemy jeszcze jakie zmiany byśmy wprowadzili, zastanawiamy się cały czas nad naszymi oczekiwaniami....na pewno byśmy chcieli powiększyć nieco toaletę na dole. Garderoba na górze jest nam raczej nie potrzebna, inaczej wygospodarujemy te pomieszczenie.
JolantaFraszyńska

Postautor: Gradysz » 13 cze 2012, 09:24

Zastanawiamy się właśnie nad tym projektem i Niedużym. Podobają nam się piętrówki, a oby dwa projekty są w fajnym stylu i w podobnej cenie. Różnią się paroma detalami, dlatego nie wiemy jeszcze który wybierzemy. Ktoś może buduje Szmaragd w okolicach woj. śląskiego? Chętnie wymienię kilka uwag :)

Zastanawiamy się również czy będzie problem z przerobieniem garażu na jeden samochód, w sumie nam to nie przeszkadza, fajnie mieć wiecej przestrzeni, ale mimo wszystko cenimy sobie zieleń w ogrodzie
Gradysz

Postautor: Kupiszek » 21 cze 2012, 11:53

Tez bardzo nam się podoba ten projekt - jest taki ciepły i przestronny. Pomieszczenia są fajnie zagospodarowane. Ale u nas pojawia się ten problem, że może nie spełniać standardów miejscowego prawa zagospodarowania. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z tego projektu, powodzenia budującym!
Kupiszek

Postautor: Wikary » 23 lip 2012, 11:18

GOSHKA pisze:Zdaje się być dobrą alternatywą dla droższych w tym stylu Opala, Kasjopei i Topaza, ale brak mu kilku "drobiazgów", które wydają się niezbędne przy rodzinie typu 2+3, gdzie 3 ma między 3 a 10 lat więc i jeszcze z jednej strony małe a z drugiej lada chwila częściowo "odleci"...

Widzę, że masz podobne wątpliwości do mnie, projekty z pozoru podobne, ale ten jakoś najbardziej wspasował się w nasze upodobania. Jest znacznie mniejszy niż te, o których na początku myśleliśmy, jednak jest tak przestronny, że spokojnie się w nim zmieścimy. Czekam na Wasze zdjęcia z realizacji!
Wikary

Postautor: Dominowa » 30 lip 2012, 13:42

Mieszkamy w Szmaragdzie i jest naprawdę przestronny. Na dole powiększyliśmy trochę łazienkę - aby zmieścił się prysznic. Polecam ten projekt :)
Dominowa

Następna

Wróć do Projekty domów