Projekt Szmaragd 2

Projekt Szmaragd 2

Postautor: MG Projekt » 21 sty 2012, 15:38

Pow. użytkowa: 133.87 m2 / Koszt realizacji: 362 979 zł

Obrazek

Projekt Szmaragd 2 to wariantowe rozwiązanie projektu Szmaragd. Zaprojektowano go tym razem w wersji bliźniaczej. Budynek o nowoczesnej formie z atrakcyjnymi detalami współgra z prostotą bryły i konstrukcji. Dwie części bliźniaka przekryte dachami kopertowymi połączono garażami zwieńczonymi dwuspadowym, niższym dachem. Dzięki temu połówki domu są od siebie wizualnie odseparowane. Zasadniczą bryłę Szmaragda 2 wzbogacono o częściowo wystający garaż, podcień wejściowy i ogrodowy oraz wykusz i balkony. Całość tworzy spójną, czystą kompozycję. Nowoczesny zewnętrzny wygląd budynku współgra doskonale z wnętrzem.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Szmaragd 2

Postautor: InvaderZim » 08 mar 2012, 09:17

zastanawiamy sie z rodzina nam szmaragdem 2 - ktos go budowal??? ciekawy jestem jakie sa wady i zalety blizniakow, czy to sie w ogole oplaca czy lepiej moze postawic dwa osobne domy???
Awatar użytkownika
InvaderZim

Postautor: j_jar » 09 mar 2012, 13:29

InvaderZim pisze:ciekawy jestem jakie sa wady i zalety blizniakow,

to zalezy kogo masz za sąsiada hehe fajnie jest kubic bliźniaka już z jakąś zaprzyjaźniną rodzinką, albo znajomymy.. bo powiem szczerze ze tak z przypadkowymi ludzmi to pewnie raczej śrdenio,
finanoswo mysle ze się opłaca, budowa 2 domów na pewno wyjdzie więcej - więc to jest już b. duży plus, pozdro
j_jar

Postautor: BabaJaga » 09 mar 2012, 13:33

Dwa osobne domy chyba wyjdą po prostu drożej.
Ciekawy pomysł rozwiazania tych bliżniaków, fajnie ze garaz jest tak blisko drzwi. W łądnym tonie utrzymany jest ten domek, taki spokój połączony z elegenacją. Nie wiem czy bym się ogólnie na coś takiego zdecydowała.

Wady i zalety...powiedz mi z kim tam jeszcze bedziesz mieszkał XD. Jak z teściową to już masz główną wadę - bliskość....ale z drugiej strony lepiej mieć ją w domu obok aniżeli tylko piętro nad sobą :lol:
BabaJaga

Postautor: InvaderZim » 12 mar 2012, 11:16

BabaJaga pisze:Dwa osobne domy chyba wyjdą po prostu drożej.
Wady i zalety...powiedz mi z kim tam jeszcze bedziesz mieszkał XD. Jak z teściową to już masz główną wadę - bliskość....ale z drugiej strony lepiej mieć ją w domu obok aniżeli tylko piętro nad sobą :lol:

no wlasnie z tesciowa :twisted: ale moja tesciowa nam nie wadzi, a skoro ma zamiar pokryc polowe kosztow to jak tu nie skorzystac???? mysle tez o domach z osobnym mieszkaniem, tak chyba bedzie taniej podobna nam sie Familijny: http://www.mgprojekt.com.pl/familijny ale te koszty :/ tragedia :twisted:
Awatar użytkownika
InvaderZim

Postautor: Krysiek » 12 mar 2012, 11:20

Borąc pod uwagę koszty to rzeczywiscie dużo drożej wychodzi... Skoro teściowa pokrywa polowe kosztów to macie jakeis ograniczenia finansowe? ( i Wy i teściowa?) Różnica miedzy tymi projektami to jakes 100 tys. Wiem że dom się buduje tylko raz ( przeważnieXD) ale 100 tys to ogromna różnica, zwłąszcza jak fajne są oby dwa ;)
Krysiek

Postautor: InvaderZim » 13 mar 2012, 11:23

maks 400 tys., czyli po 200 na glowe :twisted:

ale nie chce koniecznie najdrozszego rozgladamy sie za fajnymi projektami moga byc w nizszej cenie, zawsze to oszczednosc i wiecej pieniedzy na wykonczenie wnetrza :)
Awatar użytkownika
InvaderZim

Postautor: maratt » 13 mar 2012, 11:31

tak a propos familijnego, to już kiedyż zaglądałem na stronę mg, i to akurat projekt który chyba najbardziej przykuł moją uwagę - też były plany budowy czegoś dla nas i teściów, ale plany sie pozmieniały.
wlaśnie teraz tak sobie przypomniałem o tym i faktycznie taki familijny wg mnie lepiej sie sprawdzi niz bliźniak. no ale to juz zależy jak tam na to szanowni członkowie rodziny, pozdrawiam.
maratt

Postautor: InvaderZim » 21 mar 2012, 10:07

no familijny jest świetny, ale koszty są zabojcze :twisted: pewnie i tak się skończy na jednym domu, bo jeszcze trzeba policzyć koszty działki i też nie wiadomo czy plan zabudowy na to pozwoli bo czytałem, że podobno mogą być jakieś ograniczenia co do wyglądu i budowy domu :twisted:

w każdym razie szmaragd jest na pewno fajnym i ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich którzy planują bliźniaka tu zdania na pewno nie zmienię :twisted:
Awatar użytkownika
InvaderZim

Postautor: Gerard » 20 lip 2012, 11:21

U mnie niestety wchodzą w grę tylko bliźniaki, więc pokoleniowy i familijny odpadają.
Ten projekt jest całkiem ciekawy - praktyczny i przestronny. Zastanawia mnie tylko da się jakoś zmieścić druga łazienkę na parterze. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym projektem? :) Albo chociaż posiada zdjęcia?
Gerard

Następna

Wróć do Projekty domów