Projekt Rozwojowy

Projekt Rozwojowy

Postautor: MG Projekt » 21 sty 2012, 16:11

Pow. użytkowa: 123.75 m2 / Koszt realizacji: 355 470 zł

Obrazek

Projekt Rozwojowy zbudowany jest na planie litery L, z dobudowanym garażem. Cały program funkcjonalny domu znajduje się na parterze, a dodatkowo powyżej zaprojektowano duży strych, który można zaadaptować na poddasze użytkowe. Koncepcja Rozwojowego, to możliwość powiększania wnętrza domu o dodatkową przestrzeń po latach mieszkania - bez dużej komplikacji. Dom rośnie wraz z rodziną, z dorastającymi dziećmi, potrzebującymi więcej miejsca. Wnętrze budynku składa się z trzech oddzielnych części: dziennej - z salonem, nocnej - z sypialniami, oraz gospodarczej - z garażem i kotłownią.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

adaptacja poddasza

Postautor: bobu_irka » 07 lut 2012, 09:12

czy ktoś orientuje sie ile może wynieść adaptacja takiego poddasza? w zasadzie szukam czegoś piętrowego, ale w tym przypadku, gdyby zrobić z poddasza przestrzeń użytkową to mamy rewelacyjne rozwiązanie, mieszkamy z moją mamą i chciałabym jej stworzyc w miarę prywatną przestrzeń, żeby dzieciaki nie przeszkadzały, opcje są 2 albo wydizelony pojój na parterze,a reszta rodizny na piętrze, albo odwrotnie..jestem pod dużym wrażeniem tego projektu bo widze, że sporo można tu jeszcze zrobić nawet jeśłi nie od razu do z czasem możnaby wyremontować odpowiednio to poddasze, nie mam pojęcia ile coś takiego kosztuje, jeśli ktoś robił coś podobnego to czekam na info (moze być na prv)
home sweet home!!!
bobu_irka

Re: Projekt Rozwojowy

Postautor: krzych_m77 » 07 lut 2012, 11:26

też myślę, ze takie poddasze nieużytkowe to marnotrawstwo, koszty przerobienia tego na przestrzeń użytkową mogą wynosić ok 1100/1200 zl za m2, ale to bardzo szacunkowe, orientowałem się kiedyś jak to wygląda w przypadku już stojących budynków (wtedy na ogół w grę wchodzi jeszcze wymiana nachóki itp - ludzie podają śrdenio 1500 zł/m2) tu dom będzie nowiutki więc cześć kosztów pokryje sie z kosztami samego domu, w gre wchodzi jeszcze m.in dadatkowe ocieplenie, podłogi i sprawy wykończeniowe.. no wiadomo jeśli chcesz zrobić osobne mieszkanie (tzn. łazienka, kuchnia) to trzeba sie liczyć z o wiele większymi kosztami. myślę, ze przy budowie takeig domu warto od razu troche więcej kasy wydać na to poddasze i od razu zorbic tam pokój - jeśli kasa pozwala hehe
krzych_m77

Postautor: krotku » 21 lut 2012, 12:14

hej wszystkim, świetne rozmieszczenie pomisczen - jakis ten prorjekt ciekawszy - no i wyjscie na taraz z sypialni! na prawede super, mysleliśmy o czyms mniejszym (i troche tanszym niestety) ale kurcze no ta chata ma potencjal nieprzecietny::)) ja też moze kiedyś rozwazalabym adaptacje poddasza (jak nie w tym proijekcie to w innym parterowym). możnaby w tez budujac juz ocieplic co trzeba, a na potem zostawic sobie wykończenie..
a ktos z was zaczał może już budować ten dom???
krotku

Postautor: Polly » 20 mar 2012, 14:35

Jeszcze ten projekt zwrócił moją uwagę. Wychodzi dwa razy taniej niż Willa Atrium, więc to kusząca alternatywa. Brakuje mi jednak ten nowoczesności i unikatowości jaką mam przy tym poprzednim projekcie. Mój mąż na pewno będzie preferował ten projekt, z uwagi że jest bardziej "rodzinny" i klimatyczny. No nic, czekają nas ciężkie negocjacje ;)
Polly

Postautor: wiśnia » 20 mar 2012, 14:52

oj ja taż jestem raczej zwolenniczką bardizej rodzinnych i klimatycnych;) ale w pełni rozumiem ten zachwyt nad nowoczesnymi domami - przyznaje ze jest na co patrzeć
a propos tego projektu to jest b. w moim stylu ,planuje postawić cos w okolicach 100m kw ...właśnie w takim podmiejskim charakterze :)
wiśnia

Postautor: Bob Budowniczy » 20 mar 2012, 15:00

Tez raczej jestem zwolennikiem projektów tradycyjnych. Nowoczesność to dla mnie nowość, którą dopiero powoli zaczynam ogarniać :D Ten projekt jest rewelacyjny pod względem unikalnego połączenia tych styli i ma wiele możliwości porzeszenia, świetny pomysł.
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: Arecki » 02 kwie 2012, 16:54

Witam, my z żoną zakupiliśmy projekt "Rozwojowy". Bardzo jesteśmy z niego zadowoleni. Pozwolenie na budowę otrzymalismy w ubiegłym tygodniu. Teraz czekamy na uprawomocnienie;) Jeżeli ktoś z Was zaczął już budowę tego wspaniałego domu to będziemy bardzo wdzięczni za przesłanie zdjęć z budowy.
Arecki

Postautor: KasiaTomek » 03 kwie 2012, 09:28

gratulujemy, my ciągle nie mozęmy się zdecydować! ;))) chętnie będziemy was też podglądać no i oczywiście życzymy dużo powodzenia i cierpliwosći! :)))
KasiaTomek

Postautor: Anetka » 03 kwie 2012, 12:34

Arecki, gratuluje zakupu projektu, dobry wybór! Sami zastanawiamy się nad nim - ma wiele możliwości jeśli chodzi o wszelkie przeróbki. Wy zamierzacie coś zmieniać? Ja patrząc z mężem na spokojnie jeszcze raz na ten projekt stwierdziliśmy, że chyba nie będą one konieczne, bo całościowo się dobrze prezentuje.
Anetka

Następna

Wróć do Projekty domów