Projekt Prowansalski

Awatar użytkownika
MG Projekt
Kontakt:

05 lip 2012, 11:45

Pow. użytkowa: 116.83 m2 / Koszt realizacji: 294 040 zł

Obrazek

Projekt Prowansalski to uroczy domek jednorodzinny - oryginalny, o nieprzeciętnym stylu. „Prowansalski” - jak sama nazwa wskazuje nawiązuje do architektury śródziemnomorskich willi, tak pięknie komponujących się z otoczeniem i przyrodą. Domek przewidziany jest do stałego zamieszkiwania czteroosobowej rodziny, może być zarówno domem mieszkalnym, jak i wakacyjną rezydencją. Dom najlepiej wpasuje się w otoczenie z większą ilością zieleni, przestrzeni, lub w sąsiedztwo innych domów z duszą. Stylizowana na wiejską siedzibę forma domu kryje w sobie nowoczesny, energooszczędny budynek, zaprojektowany z najnowszych materiałów. Prosta była budynku, z dwuspadowym dachem nad poddaszem pozwoli na niedrogą budowę.

MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Tomuś

05 lip 2012, 13:52

O JAKI ładny projekt! Chyba się na niego zdecyduje ktoś tez ma zamiar??
Felix

05 lip 2012, 15:47

Przyznaję, że dom jest nieco... oryginalny. Nie wiem czy kiedyś mógłbym się na niego zdecydować, chyba jednak wolę inny typ :) Zastanawiam się czy w pomieszczeniach nie jest za ciemno, sień jest bardzo wąska i wc na dole. Generalnie nie mam zarzutów do samego projektu, całkiem nieźle w środku się prezentuje. Strona od tarasu wygląda uroczo, ale przód...jakoś nie potrafię się przekonać...
JuliaPanoszek

22 sie 2012, 21:52

Dosyć specyficzny ten projekt. Z jednej strony wydaje się być tak inny, że człowiek od razu go odrzuca, ale z drugiej, jak tak na niego patrzy to jest po prosty piękny - oryginalny, klimatyczny i zdecydowanie ma charakter! Sory, że tak pisze o wyglądzie zewnętrznym, a nie o układzie pomieszczeń, ale taki wygląd nie może przejśc bokiem. Jest naprawdę świetny, ciekawe jak będzie na żywo wyglądał.
Jak sądzicie do jakiego otoczenia najbardziej będzie pasował?
Patryk

23 sie 2012, 11:02

Mnei się projekt bardzo podoba, chociaż w Polsce nigdzie choć nawet trochę podobnego ne widziałem.
Wnętrze logicznie rozwiązane, bardzo komfortowe, wizualnie rzeczywiście specyficzny jest dom, ale na mój gust rewelacyjnie to wygląda ;)
Józef76

23 sie 2012, 14:19

Niestety nie mój gust. Pomieszczenia i cały układ w środku jest bardzo ciekawy, na pewno wygodny i nie można na nic narzekać. Sam efekt wizualny jest dość unikatowy, ale nie wiem czy wpasowałby się do mojej działki. Na pewno będzie miał wielu zwolenników, dzięki właśnie swojej oryginalności.
Hati

10 wrz 2012, 14:59

Ciekawe jak ten projekt wyglądałby w polskim krajobrazie :) Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Jeżeli chodzi i układ pomieszczeń, to jest bardzo ok. NIe mam nic przeciwko. Wygląd zewnętrzny jest doyśc ryzykowny i ciekawi mnie jak wyjdzie na żywo :)
ania

12 wrz 2012, 09:48

Witam. Zakupiłam ten projekt, bo od kilku lat szukałam czegoś co bedzie w tym tzw. wiejskim stylu. Mam zamiar budować ten dom jako wiejski domek weekendowy a na tak zw "starość" przenieść się na wieś na stałe. Zaczynam budowę dopiero od przyszłego roku od wiosny na razie załatwiam pozdolenia itd. Gdyby ktoś był już na etapie budowy proszę o kontakt.
W założeniu chcemy z mężem zrobić calą elewację z kamienia wapiennego "okładzina". To trochę kosztowne, ale efekt nieziemski. Mam tylko problem z okiennicami nie wiem gdzie się to zamawia itd ale jest jeszcze trochę czasu.
Pozdrawiam sympatyków prowansalskiego... a i jeszcze jedno chcę przenieśc kuchnię do gabinetu by zyskać wiecej przestrzeni na stół co wy na to?
domol

19 wrz 2012, 08:23

Hej Ania gratuluję wyboru projektu i powodzenia w budowie ! Trochę śmiesznie wygląda to małe okienko na piętrze, myślałaś już co tam będzie? I trochę nie rozumiem, po co chcesz przenosić kuchnię do kabinetu? przecież tak jest kuchnia otwarta na salon i otwiera się fajna duża przestrzeń.
polaroid

22 kwie 2013, 13:49

Oryginalny i z charakterem, ale... tak się zastanawiam, jak w środku należałoby urządzić, żeby zgrywało się to choć trochę ze stylem z zewnątrz? Tam gdzie to małe okienko, urządziłabym chyba łazienkę. Albo klatkę schodową na piętro?
Osobiście jestem zachwycona ścianą na której jest komin. PRZE-CU-DO-WNA.

Czy można prosić o fotki z realizacji? Bo widzę, że ktoś buduje Prowansalskiego...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty domów”