Projekt Pierwszy Dom 3

Projekt Pierwszy Dom 3

Postautor: MG Projekt » 22 sty 2012, 16:51

Pow. użytkowa: 89.16 m2 / Koszt realizacji: 255 564 zł

Obrazek

Budynek ma nieskomplikowaną konstrukcję i oszczędną formę - dzięki temu jest niedrogi w budowie. Projekt posiada funkcjonalne wnętrze, które mieści: na parterze obszerny salon z półotwartą kuchnią, pomieszczenie gospodarcze, garaż, na poddaszu trzy sypialnie i łazienkę. Dostępne są wersje z garażem z przodu oraz bez garażu.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Pierwszy Dom 3

Postautor: Zgadnij » 22 mar 2012, 09:15

Domek Pierwszy dom 3 biorac pod uwage jego powierzchnie kwalifikuje sie do skorzystania z programu rodzina na swoim. Tam jest chyba próg 140 m. Ale mówili ostatnio że chyba ten program bedzie zlikwidowany wiecie cos moze o tym?

Swoja droga domek jest fajny, bo tak sie tutaj chamsko wypowiedziałam nie pod tym tematem chyba co trzeba.
Zgadnij

Postautor: matteo » 22 mar 2012, 10:36

Zgadnij pisze:Domek Pierwszy dom 3 biorac pod uwage jego powierzchnie kwalifikuje sie do skorzystania z programu rodzina na swoim. Tam jest chyba próg 140 m. Ale mówili ostatnio że chyba ten program bedzie zlikwidowany wiecie cos moze o tym?

tak, rodzina na swoim jest do końca 2012 roku, powoli wygaszana już... Znalazłem taki tekst na blogu MG Projekt na ten temat: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/rodzin ... -po-kroku/ całkiem nieźle tłumaczą wszystko.

I też z góry przepraszam za zaśmiecanie nie tego wątku co trzeba. :D
matteo

Postautor: Freya » 12 kwie 2012, 09:31

Przyglądałam się temu projektowi, i całkiem fajnie wygląda.
Widziałam też na ich stronie realizację i muszę przyznać że drobne rzeczy moga wiele zmeinić. Na pewno nie będę ingerowała w okna, bo one tutaj chyba są siłą przyciągającą-> wyjście na taras jest bardzo fajne. Jesli zamieni się takie duże przeszklenie na mniejsze zwykłe drzwi, to nie będzie już tego efektu. No i te piękne narożne podwójne okno, bardzo pomysłowe!
W środku pomieszczenia ani nie najgorsze, ale też bez szału. Na pewno pomyślimy o tym projekcie
Freya

Postautor: Marish » 14 maja 2012, 12:09

Tez widziałam realizację i robią wrażenie. Zastanawiamy się czy pomieszczenie gospodarcze można czymś zastąpić, niepotrzebne nam aż takie duże. Szkoda że nie można nigdzie dostąć zdjęć poddasza, myślimy o ewentualnym usunięciu lukarny, ale musimy zobaczyć jak wygląda do w środku, czy skosy nie są za duże itp :(
Marish

Postautor: EwaZatorska » 25 lip 2012, 13:04

Witam,
Mamy parę pytań do osób, które budowały dom.
Planujemy wykorzystać przestrzeń nad garażem w formie prawdopodobnie pokoju. Jakie zmiany są wtedy konieczne? Podwyższać punkt „0”? Słyszałam, że najlepiej o 2 bloczki podnieść, ale nie wiem ile w tym prawdy.
EwaZatorska

Postautor: michalgasiorowski » 26 lip 2012, 11:34

EwaZatorska pisze:Witam,
Mamy parę pytań do osób, które budowały dom.
Planujemy wykorzystać przestrzeń nad garażem w formie prawdopodobnie pokoju. Jakie zmiany są wtedy konieczne? Podwyższać punkt „0”? Słyszałam, że najlepiej o 2 bloczki podnieść, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Witam serdecznie.
Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt. Mieliśmy taką wersję wariantową projektu Pierwszy dom 3 w ofercie, ale została wycofana ze sprzedaży. Podpowiem, co należy zrobić:

Oczywiście trzeba podnieść nieco dach nad garażem, ponieważ w tym momencie udałoby się uzyskać jedynie nieużytkowy strych. Najrozsądniej byłoby unieść dach o „dwa pustaki”, czyli o około 50 cm, do poziomu złączenia poziomów okapów dachu domu i garażu (tak żeby się spotkały). Następnie należy nieco zmodyfikować schody zabiegowe - dodać jeden schodek na długości biegu, a zlikwidować jeden na drugim wyższym zabiegu, aby uzyskać tam podest, z którego wschodzilibyśmy trzema schodkami w górę do ścianki z drzwiami do pokoju nad garażem.

Zmiana nie jest trudna do wprowadzenia, ale wymaga wykonania projektu zamiennego! Jest to bowiem „zmiana istotna”, zmieniająca geometrię budynku.
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Postautor: erix » 22 sie 2012, 21:07

Hej,
cieszę się że więcej osób jest zainteresowanych budową tego domy. Mam nadzieję że wkrótce ukażą się tu jakieś zdjęcia :)
jakie zmiany byscie wprowadzili do tego projektu? Bardzo ciekawa propozycja w ogóle, nam się podoba zwłaszcze rozkład pomieszczeń- praktyczne są i nie zmieniałabym ich układu.
erix

Postautor: patyk » 23 sie 2012, 08:20

Witam , nam ten projekt równeiż przypadł do gustu i z chęcia zobaczymy zdjęcia. Co do zmian to byśmy musieli sie zastanowic bo na pierwszy rzut oka projekt jest jak dla nas.
patyk

Postautor: polaroid » 22 kwie 2013, 11:54

Widzę, że tych Pierwszych Domów jest kilka. :) Ten jest zdecydowanie ładniejszy od wcześniejszego który oglądałam (chyba 2). Ten mógłby być moim pierwszym i ostatnim, hehe ;)
Ktoś dysponuje innymi ujęciami tego projektu? ktoś je już porównał?
polaroid

Następna

Wróć do Projekty domów