Projekt Otwarty 4

Re: Projekt Otwarty 4

Postautor: HPMP » 20 lis 2014, 00:34

Witam

Ożywiła się dyskusja o Otwartym! To miło.
Co do zdjęć - z zakresu budowy dachu jest tego całe mnóstwo. Czy takie detale też Państwa interesują?

Co do balkonu - oczywiście klejonka. W tym przypadku bardzo ważny jest właściwy dobór klasy tak wytrzymałościowej jak i estetycznej. Jest też kilka zagwostek związanych z ustaleniem poziomów oraz (co jest powiązane) odpowiednim przygotowaniem łączników do mocowania belek na ścianach.

Okna - oczywiście na górze będzie. Gdy fotografowałem jeszcze się produkowało. Tam warto zwrócić uwagę na sposób wykonania słupka w więźbie.

Dodatkowe informacje, Panie Robson - proszę pytać. Może być mailowo.
Załączniki
IMG_74591.jpg
Złącze ciesielskie wykonane w technologii numerycznej. Najpierw wykonuje się niwelację laserową budynku i takież pomiary. Potem więźbę modeluje w trójwymiarowym programie, dostosowuje do stanu rzeczywistego, po czym maszyna numeryczna wykonuje wszystkie złącza. Tu jeden przykład.
IMG_74591.jpg (239.73 KiB) Przeglądany 2041 razy
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 00:58 przez HPMP, łącznie zmieniany 1 raz
HPMP

Postautor: HPMP » 20 lis 2014, 00:45

Nie jestem zbyt zdolnym fotografem, niestety, ale coś tam widać.
I tak najcenniejsze w tym domu jest cała technologia Schneider-Holz i - co za tym idzie - stabilność cieplna tak zimą jak i latem - utrzymanie chłodu w upały.

Dom energooszczędny i komfortowy. Ta przegroda dachowa jest też "oddychająca" a także pozbawiona wszelkich źródeł wilgoci - punkt rosy poza strukturą przegrody, mostki termiczne w krokwiach wyeliminowane, wentylacja termoizolacji zlikwidowana (jest źródłem wilgoci jesienią).

Za chwilę postaram się o jeszcze dwa zdjęcia, ale słabo mi wychodzi konwertowanie - limit to 256 kB.
Załączniki
IMG_76801.jpg
okap w obróbce numerycznej
IMG_76801.jpg (228.78 KiB) Przeglądany 2040 razy
HPMP

Postautor: HPMP » 20 lis 2014, 00:51

Ceramika bawarska - klinkierowa. Idealna na takie podleśne tereny. Taki wypust, który odróżnia się od typowych dachówek tak, jak cegła klinkierowa od zwykłej.
Ma też dobrą geometrię i zamki podwójne z wysokim grzbietem przedzielającym zamek. Jest szczelna. Kominki aluminiowe i - jak sądzę - dość dyskretne, prawda?
Załączniki
IMG_77041.jpg
IMG_77041.jpg (242.63 KiB) Przeglądany 2039 razy
HPMP

Postautor: HPMP » 20 lis 2014, 00:56

Schneider-Holz - wszystko z drewna!
Załączniki
IMG_77081.jpg
IMG_77081.jpg (255.82 KiB) Przeglądany 2038 razy
HPMP

Postautor: inkom » 27 lis 2014, 16:03

Projekt domu jest bardzo pomysłowy. Dom daje możliwość bliskiego kontaktu z naturą, a tego nam w dzisiejszych czasach potrzeba, czyli spokoju oraz naturalnego widoku. Zapewne duże przeszklenie będzie wymagało dużej ilości rolet itp. zasłon, chroniących przed nadmiernym słońcem oraz nocną porą. Jest to nowoczesne rozwiązanie dla osób pragnących naturalnego światła w dużych ilościach w pomieszczeniach. Oddzielenie części dziennej na parterze oraz sypialni na poddaszu to kolejny atut. Garaż oraz kotłownia jest dobrze wkomponowana.
Wyjątkowa oferta nowych mieszkań w Łodzi http://www.profitdevelopment.com.pl/nowe-mieszkania-lodz.html
inkom

Postautor: robson » 02 gru 2014, 18:00

HPMP wspomniałeś coś korespondencji mailowej. Bardzo Chętnie mój mail [email protected]. Wcześniej wysłałem Ci prywatna wiadomość ale nie wiem czy doszła . Pozdrawiam
robson

Postautor: anetaikrzysiek » 16 wrz 2016, 12:49

Witam,
Czy ktoś na forum buduje Otwarty 4 w województwie mazowieckim? W okolicach Warszawy? Proszę o kontakt na maila [email protected]
anetaikrzysiek

Postautor: anetaikrzysiek » 21 lis 2017, 17:04

Witam, mamy do sprzedania projekt domu Otwarty 4 wraz z kosztorysem, kupiony pod koniec zeszłego roku, sprzedajemy ze względu na zmianę planów. Projekt w stanie nienaruszonym, w dobrej cenie, możliwość odbioru Warszawa. Zainteresowanych proszę o kontakt: [email protected]
anetaikrzysiek

Postautor: gaap » 04 sty 2019, 10:36

Witam,
Zawsze interesowały mnie realne koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych dla różnych typów ogrzewania.
Nie da się zupełnie porównać kosztów co+cwu dla budynków powstałych z innych projektów. Myślę, że bardziej miarodajne będzie porównanie domów opartych na jednym projekcie. Owszem, ciągle nie będą to takie same budynki bo inne okna, inne docieplenie czy materiał scian, itd. Mimo wszystko porównanie kosztów może być ciekawe jeśli skupić się na jednym projekcie i porównać typ ogrzewania i kluczowe parametry budynku.
Od kilku lat użytkuję Otwarty 4. Oto kluczowe parametry i realne koszty co+cwu:

Źródło ciepła: gruntowa pompa ciepła z pionowym dolnym źródłem 3x60m
Dodatkowe źródła ciepła: kominek bez płaszcza i rozprowadzenia ciepła. używany prawie codziennie w okresie grzewczym około 2godz/dziennie
Instalacja wewnętrzna: Podłogówka, brak grzejników
Okna: 3 szybowe. Zrealizowane wszystkie okna zgodnie z projektem łącznie z dachowymi
Materiał ścian: Silka 24cm
Ocieplenie: styropian grafitowy 20cm
Temperatura wewnętrzna w okresie grzewczym: 22-23`C dół, 20-21`C piętro
Roczny koszt co+cwu: 1600PLN + 250PLN drewno kominkowe

Podzielcie się proszę parametrami waszych Otwartych. Mogą to być ciekawe dane dla użytkowników, a również bardzo pomocne dla przyszłych budujących.
gaap

Poprzednia

Wróć do Projekty domów