Projekt Orlik

Projekt Orlik

Postautor: MG Projekt » 22 sty 2012, 16:58

Pow. użytkowa: 128.3 m2 / Koszt realizacji: 329 286 zł

Obrazek

Przedstawiamy uroczy dom jednorodzinny, przeznaczony dla 4-5cioosobowej rodziny. Domek jest parterowy z poddaszem użytkowym, zbudowany na planie zbliżonym do kwadratu, przekryty dwuspadowym dachem z lukarnami. Ma dobudowany garaż również przekryty dwuspadowym dachem. Prostą tradycyjną bryłę budynku wzbogacają dodatki: przedsionek wejściowy z zadaszonym podcieniem wspartym na dwóch kolumnach, trójkątne lukarny z dużymi oknami od frontu i od ogrodu, ciekawy wykusz jadalni połączony z podcieniem salonu i częściowym zadaszeniem tarasu ogrodowego. Całość bryły, jej detale, materiały i kolorystyka tworzą udaną pasującą do siebie całość.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Orlik

Postautor: Bob_budowniczy » 24 sty 2012, 14:24

Nazwa w dzisiejszych czasach bardzo popularna :)
A tak poważne to bardzo fajna tradycyjna bryła domu z ciekawymi dodatkami - przedsionek i kolumny robią dobre wrażenie. No i jest miejsce na gabinet - to będzie ważne dla osób wykonujących część pracy w domu.
Awatar użytkownika
Bob_budowniczy

Postautor: koko_77 » 26 sty 2012, 14:59

kolorystycznie trochę za chłodny, możnaby na przykład ożywić trochę okna, ciemna stolarka wyglądałaby dobrze
...bo ważne są tylko chwile...
koko_77

Postautor: Bob_budowniczy » 19 lut 2012, 11:17

I w końcu zdecydowałem się na Orlika :) Zamówiłem jeszcze kilka pakietów i teraz pozostaje już myśleć o budowie. Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Orlika.
Awatar użytkownika
Bob_budowniczy

Postautor: koko » 14 maja 2012, 12:33

Gratuluje Bob, jak idą pracę?
Mocno zastanawiamy się nad opcją Orlika, piękna ma bryłe, te wykusze i przeszklenia -> mniam
Obrazek
koko

Postautor: Alicja_Krk » 14 maja 2012, 12:38

Piękny! Ale nieco za duży, jednak Alicja to chyba projekt idealny. :)))
Alicja_Krk

Postautor: Ryś » 17 lip 2012, 13:10

Wow! Bardzo interesujące rozwiązania tu zastosowano. Na pewno nie jest to nudny projekt ;) Podoba mi się bardzo wizualnie z zewnątrz ( ten balkon jaki ciekawy!). Jeżeli chodzi o pomieszczenia to trochę byśmy się niestety musieli nagimnastykować, ale póki nie zweryfikujemy do końca projektu to nie mówimy o odrzuceniu. Ktoś z Was buduje?
Ryś

Postautor: Dawid » 11 wrz 2012, 10:34

Bardzo ciekawy projekt, ktoś ma zdjęcia z realizacji?
Mnie się podoba w nim wszystko i kształt i kolory i praktyczne pomieszczenia. Może parę rzeczy bym pozmieniał, ale jeszcze się zastanawiamy. Może ktoś z was ma jakieś pomysły?
Dawid

Postautor: mistrzu73 » 13 wrz 2012, 07:56

Super projekt, bardzo podoba mi się balkon i przeszklenia na dole. Zastanawiam się tylko na rozwiązaniach wewnętrznych. Łączycie kuchnię z salonem, żeby całość tworzyła dużą otwartą przestrzeń? Zawsze podobało mi się takie rozwiązanie, ale nie wiem, czy nie będzie to wyglądać zbyt pusto ? Pomóżcie, jakie macie pomysł na ten salon?
mistrzu73

Postautor: Halina K. » 21 gru 2012, 13:25

To przede wszystkim kwestia dodatków, podobnie jak z ubiorem. CHoć wiem że to brzmi banalnie ale właśnie te nowoczesne wnętrza mają to do siebie, że często wyglądają na bardzo puste i chłode ze względu na to że używa się w nich przedmiotoów designerskich mało przytulnych. Jeśli zadbasz o odpowiednie dodatki, faktury, tkaniny, kolory, to taka open space będzie działać tylko na plus.
Halina K.

Następna

Wróć do Projekty domów