Projekt Niezapominajka z garażem 2

Projekt Niezapominajka z garażem 2

Postautor: MG Projekt » 22 sty 2012, 17:06

Pow. użytkowa: 94.76 m2 / Koszt realizacji: 298 300 zł

Obrazek

Dom jednorodzinny, parterowy, przeznaczony dla cztero- pięcioosobowej rodziny. Prostokątna bryła budynku z dobudowanym garażem została przekryta dwuspadowymi dachami. Nieużytkowy strych nad parterem można zaadaptować na poddasze. Architektonicznie dom nawiązuje do typowej tradycyjnej stylistyki. Front domu z zaakcentowanym gankiem wejściowym wspartym na dwóch kolumnach z oknami po bokach, przypomina polski dworek. Wnętrze domu podzielono na część dzienną, z salonem, holem i częściowo otwartą kuchnią, oraz część nocną z trzema sypialniami i łazienką. Zaletą tej wersji projektu jest kotłownia przeniesiona do pomieszczenia za garażem, dzięki czamu dom można ogrzewać gazem, ale też zamiennie paliwem stałym. Dom stanowi świetną propozycję dla inwestorów chcących niedrogo wybudować dom, którzy chcą zostawić sobie możliwość wykończenia w drugim etapie dodatkowej przestrzeni na strychu – lub po prostu mieć duży przydatny przecież strych.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Niezapominajka z garażem 2

Postautor: KasiaTomek » 15 mar 2012, 08:56

no i kolejny przepiekny projekt, juz wiem ze decyzja bedzie strasznie trudna :))) sa kolumienki ktore uwielbiamy, wiec dopisuje do listy projektow do przemyslenia :)))

byloby tylko duzo przebudowywania, przynajmniej jedna sypialnia musialaby byc na strychu, plus biblioteczka, a na dole troche wiecej otwartej przestrzeni. ;))) nie wiemy tylko, czy tak da sie zrobic, czy to znaczaco nie wplynie na koszty?

czy ktos przerabial strych albo planuje i ma jakies doswiadczenia? :)))
KasiaTomek

Postautor: Maska » 16 mar 2012, 11:32

Kolumny świetnie wyglądają, całościowo dom też fajny. Nie mam doświadczenia w przerabianiu domu, wiec nei pomogę nie niestety, sama dopiero bedę się budować.
Jakie jeszcze projekty Ci się podobaja?
Maska

Postautor: Hanys78 » 16 mar 2012, 13:31

trudno powiedziec, moze dopytaj w mg projekcie oni na pewno mają doświadczenie w tKICH przerobkach :)

dla mnie dom jest idealny, nic bym nie zmienil, wole jak jest przytulnie.

i dolaczam sie do pytania, moze powiedz co ci sie jeszcze podoba, moze bedzie sie dalo wybrac cos lepszego. ;)
Hanysowo co sie zowo!
Hanys78

Postautor: KasiaTomek » 22 mar 2012, 11:01

To naprawdę trudno określić, co nam się podoba. ;))) Na pewno nie podobają nam się strasznie nowoczesne projekty, z płaskimi dachami, takie bryły - tragedia. Uwielbiamy spadziste czerwone dachy i kolumienki.. .Już sobie wyobrażam, jak wchodze do toakiego cudownego domu, w salonie kominek, dzieciaki bawią się dookoła... Ach. ;))))
KasiaTomek

Postautor: Hanys78 » 22 mar 2012, 12:05

no to faktycznie Niezapominajka jest całkiem dobrym projektem dla Ciebie!

my się chyba będziemy decydowqać na tą niezapominajkę, obiecaliśmy sobie że do końca miesiąca maksymalnie podejmiemy decyzję.... a może ktoś już budował niezapominajkę i chciałby ją pokazać? :D
Hanysowo co sie zowo!
Hanys78

Postautor: Marcelina.80 » 13 kwie 2012, 09:55

Też chętnie zobaczę jak wygląda już w trakcie budowy - zupełnie inaczej się ogląda, łatwiej się zdecydować. Fajnie garaż wygląda, tak nie rzuca się w oczy. W ogóle taki dosyć zgrabny domek, zapewne można go ciekawie zaaranżować w środku.
Marcelina.80

Postautor: szymeq80 » 15 kwie 2012, 21:25

Jestem akurat na etapie adaptacji poddasza w niezapominajce z garażem jednostanowiskowym.
Wiem że podwyższymy piętro o ok.50 cm, na razie pracuje nad tym projektant :)
Chcemy na piętrze mieć dwa pokoje dla dzieci po ok 15 m i małe WC ok.3 m.
Pozdrawiam.
szymeq80

Postautor: Dominika » 16 kwie 2012, 12:11

szymeq80 pisze:Jestem akurat na etapie adaptacji poddasza w niezapominajce z garażem jednostanowiskowym.
Wiem że podwyższymy piętro o ok.50 cm, na razie pracuje nad tym projektant :)
Chcemy na piętrze mieć dwa pokoje dla dzieci po ok 15 m i małe WC ok.3 m.
Pozdrawiam.

Witaj,
Będę zaczynać budowę "Niezapominajki z garażem".
Czy mogę prosić o kontakt na maila? Nie mogę wysłać prywatnej wiadomości, bo dopiero zarejestrowałam konto, a mam kilka pytań.
Podaję mój adres : [email protected]
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Dominika.
Dominika

Postautor: szymeq80 » 16 kwie 2012, 21:56

Witam,
jakby co to mój email [email protected] :)

Od kilku dni zastanawiam się nad propozycją projektanta co do zmiany stropu z terivy na drewniany. To jest moja pierwsza budowa, (i mam nadzieję ostatnia :P) czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie, (jak już pisałem na piętrze przewidujemy dwa pokoiki dla dzieci i małe wc) ?
Czytając fora internetowe itp. nie znalazłem zbyt wielu pochlebnych informacji o stropie drewnianym.
Będę wdzięczny za okazaną pomoc :)
szymeq80

Następna

Wróć do Projekty domów