Projekt Michalina

Projekt Michalina

Postautor: MG Projekt » 09 lut 2012, 11:50

Pow. użytkowa: 102.8 m2 / Koszt realizacji: 221 980 zł

Obrazek

Dom „Michalina” został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny - budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym. Na parterze przewidziano obszerną część dzienną, z salonem, aneksem jadalnym, ładną – otwartą kuchnią, holem i dużą kotłownią. Na poddaszu mieszczą się trzy sypialnie i wygodna łazienka. Tradycyjna bryła budynku, zbudowana na planie kwadratu, została przekryta dwuspadowym dachem. Dach zaprojektowano tak, aby ściany szczytowe domu były od strony elewacji frontowej i ogrodowej. Front budynku ozdabia zgrabny daszek podkreślający wejście. Od strony ogrodu zaprojektowano z kolei balkon na kolumnach, będący jednocześnie zadaszeniem tarasu. Architektura domu jest spokojna, jednocześnie zachowane zostały właściwe proporcje bryły.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Michalina

Postautor: Maska » 16 mar 2012, 08:19

Świetny projekt, bardzo mi się podoba. Szukam czegoś niewielkiego, właśnie kupiłam działkę. Niestety nie mam dużego pola manewru, a mężowi się ten też bardzo podoba. Nie mialam do czynienia z MG projektem jeszcze, mam nadzieję że warto tu poszukiwać projektów.
Jak wasze wrażenia co do tego domku?
Maska

Postautor: Bywalec » 16 mar 2012, 13:56

ciekawy, chociaz ma sporo skosow, pamietaj ze to zawsze ogranicza przestrzen sporo...

zdecydowanie w mg projekcie warto, czytalem troche na forach i sporo osob jest bardzo zadwolonych z wyboru mg projektu, ostatnio nawet rozmawialismy z nimi przez telefon i wydaja sie naprawde kompetentni. domu jescze nie kupilem, ale chyba zdecyduje sie na tutejsze projekty. :)
Bywalec

Postautor: GreenDay » 19 mar 2012, 13:11

Znajomy budował właśnie ten dom, od tego zaczeła się moja przygoda z projektem z tej pracowni. Bardzo zadowolony jest z tego domu, wiec polecam. Świetnie wyglądą w środku, idealnie skomponowane są pokoje. Wizualnie też robi wrażenie wśród sąsiadów.
GreenDay

Postautor: mikaeli » 19 mar 2012, 14:35

o swietnie, to moze znajomy by coś poopowiadał o pracowni?? ja też w zasadzie z polecenia odkryłem mg, ale to był akurat tzw. ZNAJOMY ZNAJOMEGO hehe więc osobiście nie miałem okazji z nim pogadać, ale dom widzałem na zdjeciach , stoi i ma się dobrze:)
mikaeli

Postautor: wiśnia » 20 mar 2012, 14:55

a ja akurat nie z polecenia, tylko z ciężkich poszukiwań w sieci;p w sumie to najpierw przypadkiem no forum trafiałam a potem na strone pracowni :))

jest wersja tego domu z garazem??
wiśnia

Postautor: Bywalec » 21 mar 2012, 10:32

Z tego co widziałem to nie ma takiej wersji ale pewnie spokojnie możesz go dobudować bez problemu albo postawić wolnostojący jk masz dużą dzialke. widziałem też że mg projekt ma na stronie zakładkę projekty garaży ale tam nie zaglądałem więc nie wiem jakie są. wydaje mi się że dobudowany garaż niedobrze by przy michalinie wyglądał, to jest taki symetryczny dom i wszystko w nim jest takie dopasowane, chyba nie ma miejsca na dodatkową bryłę...
Bywalec

Postautor: koko » 14 maja 2012, 12:23

Co myślicie by w tym projekcie, z tyłu przy tarasie postawić bardziej wyraziste kolumny? Tak widoczne z daleka :)
Obrazek
koko

Postautor: Ryś » 17 lip 2012, 13:08

Taki mały ganek? Pomysł mi się bardzo podoba, nawet opcja zabudowania go trochę ( barierki czy cos) Pomysłw spoko ;)
Projekt dosyć ciekawy patrząc na rozmieszczenie pokoi, kształt bryły też nam pasuje. Ktoś może go już budował i może powiedzieć kilka słów o projekcie?
Ryś

Postautor: Barnaba » 19 paź 2012, 11:38

Myślę, że można by dobudować garaż, w końcu na całej jednej ścianie nie ma żadnego więc go tam przykleić i nie powinno być tragedii. Mi taki mały ganek się podoba, zresztą w założeniu u góry jest balkon a nie duży taras, więc jak dajemy kolumny to tak jest dobrze ;)
Barnaba

Następna

Wróć do Projekty domów