Projekt Idealny

Projekt Idealny

Postautor: MG Projekt » 07 lut 2013, 11:38

Idealny to dom jednorodzinny dla 4-5cioosobowej rodziny, parterowy z poddaszem użytkowym, przekryty dwuspadowym symetrycznym dachem. Prosta konstrukcja, zbudowana na planie prostokąta, z dwuspadowym dachem – bez dodatkowych daszków i lukarn sprawi, że budowa będzie łatwa i niedroga. Bezpretensjonalna architektura budynku wpasuje się w każde otoczenie. Nowoczesne detale i materiały zastosowane w elewacjach połączono z tradycyjną formą domu z poddaszem. Wnętrze Idealnego podzielono na część dzienną na parterze i sypialnie na poddaszu. Salon połączony z holem i kuchnią tworzy dużą przestrzeń dzienną, z aneksem jadalnym, ze ścianą kominkową i telewizyjną, oraz z kątem na meble wypoczynkowe. Wygodny holl z umieszczonymi z boku reprezentacyjnymi schodami da osobom wschodzącym do domu poczucie przestronności wnętrza. Na parterze znajduje się dodatkowy pokój – gabinet lub sypialnia gościnna, łazienka z natryskiem, spora kotłownia – gazowa lub na paliwo stałe. W kuchni przewidziano dodatkowo niewielką spiżarnię. Na poddaszu zaprojektowano trzy ładne sypialnie, z garderobą i szafami wbudowanymi, oraz łazienkę. Wnętrze można dowolnie kształtować i dzielić. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.
Załączniki
ideal.jpg
ideal.jpg (50.76 KiB) Przeglądany 5627 razy
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Idealny

Postautor: martalipiec » 23 mar 2013, 21:07

O proszę, kotłownia na paliwo stałe! To duża zaleta, bo nie wszędzie są pod to zaadaptowane kotłownie...

Czy ktoś wie, jaką ten domek ma powierzchnię i ile orientacyjnie wynosi koszt budowy?
martalipiec

Postautor: karramba » 23 kwie 2013, 07:24

Marta:
Pow. użytkowa: 121.93 m2 / Koszt realizacji: 251 864 zł

Wszystkie info znajdziesz tu: http://www.mgprojekt.com.pl/idealny .
Często o projektach jest też mowa na profilu Pracowni MG na fejsbuku. Także śledź ich :) Ja jeszcze nie współpracowałem z MG Projekt, ale właśnie czegoś szukam i dobrze tak dowiedzieć się od innych, jak to wygląda :)
karramba

Postautor: sidandnancy » 23 maja 2013, 06:14

szkoda, że koszta nie są takie małe... Bardzo nam się podoba ten domek, ale za tę cenę możemy mieć inny o podobnej powierzchni - tu jest tyle projektów, że jest z czego wybrać..
sidandnancy

Postautor: martalipiec » 16 lip 2013, 12:12

A ja uważam że koszty są przeciętne jak na budowę 120m2 domku :) Sam domek bardzo ładny i nie wygląda z zewnątrz jak 120m ;)
martalipiec

Postautor: KarolinaMarek » 18 paź 2013, 08:29

Zapadła decyzja że budujemy ten domek. w poniedziałek idziemy do architekta i zobaczymy co powie o zmianach jakie chcemy wprowadzić...
KarolinaMarek

Mój dziennik budowy

Postautor: szanti » 18 paź 2013, 12:44

KarolinaMarek - życzę powodzenia, Idealny jest uroczy :)
szanti

Postautor: KarolinaMarek » 22 paź 2013, 08:39

Byliśmy u architekta. wstępnie zaakceptował nasze zmiany. Zastanawia nas tylko jaka jest wysokość ścianki kolankowej.

Nasze zmiany:
- likwidacja spiżarki
- doprojektować garaż z kotłownią a z obecnej kotłowni zrobić pralnie, graciarnie
- do garderoby na poddaszu wejście z korytarza a nie z pokoju
- normalne okna zamiast balkonowych
- poszerzyliśmy łazienkę na dole kosztem wiatrołapu

to wszystko, jest tego trochę ale da się to zrobić.

Projektant powiedział że jest to prosty domek i cena jaka jest podana na stronie jest jak najbardziej realna.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 18:41 przez KarolinaMarek, łącznie zmieniany 1 raz
KarolinaMarek

Mój dziennik budowy

Postautor: krzysiekd » 22 paź 2013, 10:10

Czyli tak naprawdę zmiany są, można rzec, kosmetyczne? :) No to super, że da się to zrobić! Kiedy ruszycie z budową? :)
krzysiekd

Postautor: KarolinaMarek » 22 paź 2013, 12:11

jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku na jesień (wrzesień) zaczynamy z fundamentami... a potem zobaczymy... trzeba oszczędzać pieniążki żeby jak najmniej brać kredytu choć wiem że tego nie ominiemy...
KarolinaMarek

Mój dziennik budowy

Następna

Wróć do Projekty domów