Projekt Elka

Projekt Elka

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 10:34

Pow. użytkowa: 139.9 m2 / Koszt realizacji: 331 430 zł

Obrazek

Projekt domu jednorodzinnego przewidziany jest dla rodziny cztero-pięcioosobowej. Dom Elka to parterowy budynek z poddaszem użytkowym, z wbudowanym w bryłę garażem jednostanowiskowym. Dom ma rzut w kształcie litery "L" i przykryty jest dwuspadowymi symetrycznymi dachami. Bryła budynku tworzy intymny zakątek tarasowy od strony ogrodu - częściowo zadaszony. Tradycyjna forma domu w połączeniu z oszczędnym współczesnym detalem tworzą spójne, bardzo proporcjonalne elewacje zewnętrzne. Podcień drzwi frontowych, oraz balkony i lukarny urozmaicają bryłę.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Elka

Postautor: jeellow_k » 06 lut 2012, 08:07

witam jestem zainteresowany budową tego domu, czy ktoś go buduje, albo już zbudował? interesują mnie koszty budowy, na stronie podają ponad 330 tys, chciałbym wiedzieć, czy da sie przyciąć koszty, jeśli tak to na czym można przyoszczędzić a na czym lepiej nie oszczedzac, jak macie jakies zdjecia to tez chętnie zobaczę,
zastanawiam sie tez nad poszerzeniem garazu - na 2 auta, to zawsze moze sie przydać.
zastanawiam sie jeszcze nad stokrotką - to taka alternatywa, jak ktoś buduje to też dajcie znać, pozdrawiam
yellow submarine...yellow submarine...
jeellow_k

Postautor: mikrutek » 08 mar 2012, 14:06

cześć, jeellow zdecydowałeś się już?
no dla nas taki domek byłby idealny, jedyne co to chciałabym mieć pokoje z łazienkami na górze, ale tu jest ta łazienka tak fajnei usytuowana i na tyle duża ze chyba spokojnie możnaby zrobic z niej 2 osobne z wejściami do pokoi - co wy na to??
mikrutek

Postautor: Kruszynka » 23 mar 2012, 08:34

Ja też bym przerobiła łazienkę na dwie mniejsze, jeśli jest taka możliwość. Bardzo mi się podoba ten domek, stylowo i elegancko. Ja nie potrzebuję 2 garaży, więc nie poszerzałabym go, podoba mi się ten intymny zakątek z drugiej strony, można go urządzić sobie w ciekawy sposób, super.
Kruszynka

Postautor: Kawka » 04 kwie 2012, 12:43

Podoba mi się te projekt bardzo, razem z mężem o nim ciągle myslimy. Zdecydowanie lepsze wrażenie zostawia tył domu, gdzie jest te intymne zacisze, świetne miejsce na taras w cieniu. Zlikwidowałabym jednak jedną lukarnie, dwie wydają mi się zbytecze, jak sądzicie?

Obrazek
Kawka

Postautor: Dakota » 11 kwie 2012, 09:11

Zastanawialiśmy się wcześniej nad koncepcją mniejszego domu i wtedy większy ogród. Ten dom zrobił na nas wrażenie, nie wygląda wizualnie na taki mały, więc duży plus, oprócz tego rozkłąd pomieszczeń nam pasuje.
Mnie się te lukarnie bardzo podobają, fajne jest te przejscie na wspólny balkon i pod nim taras- fajne ułożenie.
Dakota

Postautor: Kazik » 11 kwie 2012, 10:42

Projekt bardzo przyjemny, nie za duzy i nie za mały. Caly w fajnym klimacie postawiony, jeszcze o nim myslimy. Zastanawiamy sie jak pomieszczenia można zagospodarować, szkoda że w domu tylko 2 łazienki są, ale w sumie sam dom nie jest za duży...brakuje mi tez trochę pomieszczenia gospodarczego czy garderoby, co myslicie? Da się bez tego życ?
Kazik

Postautor: Lucjan » 12 kwie 2012, 07:16

Dom śliczny, ale bez pomieszczenia gospodarczego będzie Wam trudno. Pomyśl, jakby to było źle bez piwnicy na przykład. Nie wiem, czy ten projekt ma podpiwniczenie, ale jeśli nie, to trzeba je jak najszybciej zrobić, bo jak Wam się rodzina rozrośnie i szpargały zbiorą, to w salonie przecież nie schowacie. ;)

Pozdrawiam,
Lucjan
Lucjan

Postautor: czikita » 23 kwie 2012, 08:31

zrobienie podpiwniczenia niestety kosztuje dlatego w wiekszosci projketów są pomieszczenia gospodarcze albo strychy, znacznie tańsza budowa. piwnice jasne fajnie mieć ale rownie dobrze jakies tam rzeczy mozna trzymac w pom. gosp. (na strychu to różnie bo wiadomo, że trzeba to wnieść) a w piwnicach czesto potem jest kłopot z wilgocią, potem grzyb i takie tam nieprzyjemności
czikita

Postautor: czikita » 23 kwie 2012, 08:32

zrobienie podpiwniczenia niestety kosztuje dlatego w wiekszosci projketów są pomieszczenia gospodarcze albo strychy, znacznie tańsza budowa. piwnice jasne fajnie mieć ale rownie dobrze jakies tam rzeczy mozna trzymac w pom. gosp. (na strychu to różnie bo wiadomo, że trzeba to wnieść) a w piwnicach czesto potem jest kłopot z wilgocią, potem grzyb i takie tam nieprzyjemności
czikita

Następna

Wróć do Projekty domów