Projekt Elegancki

Projekt Elegancki

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 10:36

Pow. użytkowa: 279.09 m2 / Koszt realizacji: 619 450 zł

Obrazek

Projekt Elegancki to wykwintny, klasyczny w formie dom. Budynek o prostej bryle i układzie wnętrz jest zarazem wyrafinowany i intrygujący. Z zewnątrz dom nawiązuje do willi okresu międzywojennego, w nowym ujęciu. Projekt domu zawiera elementy nowoczesnych uproszczeń, co potęguje jego elegancję. Dom dzięki swoim niewielkim wymiarom zewnętrznym zmieści się na małą, szczególnie na wąską działkę. Styl domu sugeruje budowę budynku o dużej powierzchni i kubaturze - ten projekt jednak został stworzony bez zbędnej rozrzutności i bez niepotrzebnej straty cennych metrów.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Elegancki

Postautor: corin » 20 lut 2012, 09:52

to jeden z serii agatopoobnych cha cha, największy jakie do tej pory oglądałam - szkoda ze nie ma wizualizacji albo zdjęć, elewacje są w zasadzie podobnie rozwiązane jak właśnie w agacie i chyba okazałym... ale powierzchnia większa, zwróciłam uwagę głownie na piękne okna! i przede wszyskim centralnie położone schody! to rzadkie rowzwiązanie, pewnie dlatego, że zajmuje dużo miejsca. W polsce mało kto tak buduje...ale powiem szczerze,że założyliśmy z mężem mniejszy budżet..tez tak myślę, że zamiast tylu pokoi chyba wolałabym 2 garaże - tzn. większy garaż na 2 auta...
zna ktoś jeszcze jakieś projekty w tym stylu, ale trochę mniejsze (poza agatem :)
Awatar użytkownika
corin

Postautor: Sangus » 12 kwie 2012, 10:20

Świetny projekt, chciałabym w takim domu mieszkać. Przypomina mi wille niczym dom Skalskich z Nani Frani ;)
Wykwinty i elegancji, duży hol, schody na środku, piękny!
Niezwykle funkcjonalny i fajnie rozłożony w środku, mega pakowne piętro-> Jak dla mnie idealny, taras zresztą taż ładnie wygląda.

Nie wiem jak ktoś może to przyrównywać do Agatki! :D
Sangus

Postautor: Zbigniew » 13 kwie 2012, 13:52

Elegancki jest rzeczywiście elegancki, podrzuciłby ktoś linki z fotkami domu? Na tym przykładowym zdjęciu wygląda całkiem ok, ale nie będę się decydować ze względu na tą jedną fotkę...
Zbigniew

Postautor: Eryk_Son » 17 kwie 2012, 13:44

Wygląda jak mały zameczek, jak ktoś lubi :D Mnie się całkiem podoba projekt, nawet układ w środku jest ciekawy, tylko że jakoś nie widzę się w takiej willi :P Preferuję bardziej nowoczesny styl, a takich też dość sporo na ten stronie. Mimo wszystko chętnie zobaczę fotki z budowy, ciekawy jestem jak wygląda to w rzeczywistości. Nie ma co rezygnować tylko na podstawie obrazka.
Eryk_Son

Postautor: Janosik » 19 kwie 2012, 12:01

Zbigniew, nie rozumie podejścia, decyzje podejmiesz jak ktoś prześle Ci zdjęcia z realizacji?
Powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty, metraż, usytuowanie na działce i układ pomieszczeń. Efekty wizualny to najmniejszy problem, bo w projektach można przebierać.
Janosik

Postautor: Lola » 14 maja 2012, 12:59

bardzo okazaly projekt, ale uklad na parterze kompletnie skopsany :/ hol ze schodami na srodku otwarty na salon? poupychana w rogu kuchnia z jadalnia? nie lepiej bylo tego jakos inaczej podzielic, bardziej "w poziomie", niz "w pionie" (patrzac na rzuty), albo w ogole zrezygnowac w zwiekszosci scian, postawic na male scianki dzialowe i otwarta przestrzen?

z zewnatrz przepiekny, wiec kusi... na szczescie jest przynajmniej o 100 tys za drogi. ;)
Awatar użytkownika
Lola

Postautor: Tymek » 24 cze 2012, 11:02

, albo w ogole zrezygnowac w zwiekszosci scian, postawic na male scianki dzialowe i otwarta przestrzen?

wydaje się to cąłkiem madry pomysł. Przyznam szczerze, że zakochałem się w zewnetrznej stronie tego projektu, ale masz rację, parter zwłaszcza, nie jest tak fajnie roziwązany jak być powinien. Chociaż mimo wszystko, po drobnych przeróbkach idzie z niego dużo wyciągnąc ;)
Tymek

Postautor: Marish » 24 cze 2012, 21:05

Elegancki to projekt moich marzeń, jak tu nie kochać takiego stylu? Człowiek od razu czuje się jak w bajce. Niestety dla mnie to ciut za drogo i za duże. Ale pomieszczenia tak gustownie rozwiązane..może rzeczywiście ten parter przesadzony, ale nie wydaje mi się aż tak zły
Marish

Postautor: Andrzejj » 25 cze 2012, 06:52

Wydaje mi się, że ten dom stoi w sąsiedztwie mojego domu rodzinnego i muszę powiedzieć, że prezentuje się naprawdę efektownie. Zapytam się czy mogę ztrzelić fotki i jak coś to Wam tu wrzucę.
Andrzejj

Następna

Wróć do Projekty domów