Projekt domu Riwiera 4

Projekt domu Riwiera 4

Postautor: Nekhorvich » 30 cze 2014, 06:27

Witam!

Na początek chciałbym wszystkich gorąco przywitać :)
Jestem tutaj pierwszy raz.
Zamówiłem już projekt tego domu. Jest niepowtarzalnie piękny. Rozmieszczenie pomieszczeń jest rewelacyjne, takie którego szukałem. Aczkolwiek będę miał poniżej kilka pytań.

Moje zapytania dla jasności i pewności,że rozmawiamy o tym samym projekcie. Dotyczy projektu:
** http://www.mgprojekt.com.pl/riwiera-4 **

-Pierwsze moje pytanie czy ktoś buduje/ wybudował ten dom w okolicach Poznania, woj. Wielkopolskie?

Jakieś zdjęcia z reala przesłałby mi na @ ? [email protected]
Z budowy, jak wygląda po budowie.
Jakieś rady przy budowie itp...
Wszystko co niezbędne.

-Pytanie drugie dotyczy murarza ile średnio za wybudowanie takiego domu powinien sobie życzyć ?
Dla przybliżenia mój wstępnie szacuje na 30-35 tyś zł.

- Pytanie trzecie dotyczy antresoli. Budować i zostawić? Budować i zamurować na 5 pokój? Jak z ogrzewanie tego domu z/ bez ?
Proszę o pomoc koleżanki/ kolegów, którzy wybudowali taki dom, mieszkają i mogli by podzielić się swoim doświadczeniem i praktyką ?

- Koleżanki/ koledzy jak ogólnie już mieszkanie duże koszty utrzymania i jak się mieszka :) ?

Póki co więcej pytań nie przychodzi mi do głowy, ale jak będę jakieś miał napiszę.

A tak to proszę o wszystkie wskazówki, uwagi, porady.
Proszę podzielcie się doświadczeniem.

Dziękuję z góry Pozdrawiam
Marcin
Nekhorvich

Re: Projekt domu Riwiera 4

Postautor: MG Projekt » 30 cze 2014, 10:10

Projekt Riwiera 4 jest jednym z najnowszych projektów i nie posiadamy jeszcze zdjęć z realizacji. Jeśli takie się pojawią z pewnością poinformujemy. Odnośnie pytania o dodatkowy pokój w miejscu antresoli - jeśli uważa Pan ze jest on potrzebny to można wprowadzić taką zmianę do projektu (wydajemy wszelkie zgody na zmiany). Koszty budowy domu oraz zestawienie materiałowe znajduje się na stronie projektu zapraszamy serdecznie.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: Nekhorvich » 02 lip 2014, 09:09

Zamówiłem projekt 28.06.2014r.,
bardzo długo czeka się na projekt, jest środa 02.07.2014r. projektu jeszcze nie widać ;-/
Ile trzeba czasu na wysłanie przez pocztę za pobraniem ?

Ja jak wysyłam to max na drugi dzień.
Nekhorvich

Postautor: MG Projekt » 02 lip 2014, 09:29

Witam
Przesyłki z projektami wysyłamy w terminie do 7 dni ( do 5 dni roboczych ). Zamówiony projekt z pewnością do Pana dotrze.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: Magellan » 23 lip 2014, 20:05

Witam

My też z Żoną zwróciliśmy uwagę na ten projekt - jest REWELACYJNY! Troszkę mniejszy od Riwiery 3, i posiada 4 sypialnie na górze w porównaniu do jedynki. Gdybyśmy nie musieli mieć podwójnego garażu, pewnie wybrałbym dwójkę, ale u nas garaż zostanie zaadaptowany na pomieszczenia do działalności usługowej, stąd bierzemy pod uwagę tylko 4, bo reszta jest za duża. Z budową chcielibyśmy ruszyć w przyszłym roku, ale póki co mamy jeszcze kilka rozważań na temat Riwierki:

- czy dałoby się zrobić i jaki byłby to nakład, aby uzyskać strych jako użytkowe poddasze,
- czy dałoby się zmienić układ pomieszczeń w strefie łazienka/kotłownia by zmienić wygląd schodów prowadzących na piętro, aby uzyskać coś w stylu schodów z Riwiery 3. W czwórce biegną między dwiema ścianami i są mało reprezentacyjne, wyeksponowane schody dodałyby wnętrzu stylu
- spiżarka - w Komentarzach do projektu jest proponowane rozwiązanie w tej kwestii - kwestia do rozważenia
...na razie tyle nas trapi.

Ja za żadne skarby nie zrezygnowałbym z antresoli, ten detal bardzo wyróżnia ten projekt i trzeba przyznać, że bardzo atrakcyjnie z nią wygląda. Faktycznie, projekt jest nowy i pewnie jeszcze przyjdzie troszkę zaczekać by móc obejrzeć Riwierkę już wybudowaną - jeśli będę już na 100% pewny zakupu, podjadę do osób z Grodziska Mazowieckiego lub Buska Zdroju, którzy mają postawioną Riwierę 1 - będzie jako taki pogląd na ogólny wygląd domu.

A czy masz Nekhorvich pogląd na koszt budowy całości? Składałem zapytanie odnośnie budowy SSO i .... nic nie wiem. Wg niektórych osób koszt ten może wynieść 160 tys., wg innych 240 tys., a wg jeszcze innych 340 tys. co jest dość dużym kosztem i olbrzymią rozbieżnością, a trzeba pamiętać o jeszcze reszcie pracy.... Jak to wygląda u Ciebie, masz już jakieś dokładne wyliczenia?

Cieszę się, że znalazł się Ktoś, kto będzie budować ten dom i z kim będzie można wymieniać uwagi!

Pozdrawiam!
Magellan

Postautor: Zduneq » 22 wrz 2014, 11:21

Magellan pisze:Witam

My też z Żoną zwróciliśmy uwagę na ten projekt - jest REWELACYJNY! Troszkę mniejszy od Riwiery 3, i posiada 4 sypialnie na górze w porównaniu do jedynki. Gdybyśmy nie musieli mieć podwójnego garażu, pewnie wybrałbym dwójkę, ale u nas garaż zostanie zaadaptowany na pomieszczenia do działalności usługowej, stąd bierzemy pod uwagę tylko 4, bo reszta jest za duża. Z budową chcielibyśmy ruszyć w przyszłym roku, ale póki co mamy jeszcze kilka rozważań na temat Riwierki:

- czy dałoby się zrobić i jaki byłby to nakład, aby uzyskać strych jako użytkowe poddasze,
- czy dałoby się zmienić układ pomieszczeń w strefie łazienka/kotłownia by zmienić wygląd schodów prowadzących na piętro, aby uzyskać coś w stylu schodów z Riwiery 3. W czwórce biegną między dwiema ścianami i są mało reprezentacyjne, wyeksponowane schody dodałyby wnętrzu stylu
- spiżarka - w Komentarzach do projektu jest proponowane rozwiązanie w tej kwestii - kwestia do rozważenia
...na razie tyle nas trapi.

Ja za żadne skarby nie zrezygnowałbym z antresoli, ten detal bardzo wyróżnia ten projekt i trzeba przyznać, że bardzo atrakcyjnie z nią wygląda. Faktycznie, projekt jest nowy i pewnie jeszcze przyjdzie troszkę zaczekać by móc obejrzeć Riwierkę już wybudowaną - jeśli będę już na 100% pewny zakupu, podjadę do osób z Grodziska Mazowieckiego lub Buska Zdroju, którzy mają postawioną Riwierę 1 - będzie jako taki pogląd na ogólny wygląd domu.

A czy masz Nekhorvich pogląd na koszt budowy całości? Składałem zapytanie odnośnie budowy SSO i .... nic nie wiem. Wg niektórych osób koszt ten może wynieść 160 tys., wg innych 240 tys., a wg jeszcze innych 340 tys. co jest dość dużym kosztem i olbrzymią rozbieżnością, a trzeba pamiętać o jeszcze reszcie pracy.... Jak to wygląda u Ciebie, masz już jakieś dokładne wyliczenia?

Cieszę się, że znalazł się Ktoś, kto będzie budować ten dom i z kim będzie można wymieniać uwagi!

Pozdrawiam!

Również z żoną przymierzamy się do tego projektu.Wspomniałeś o tym iż ktoś w grodzisku maz. buduje riwierę. Ja jestem z żyrardowa więc mam rzut beretem.Chciałbym podjechać i obejżeć jak to wygląda na żywo.niestety nie mogę wysłać do Ciebie PM, więc proszę o kontakt na mail zduneq(at)gmail.com
Zduneq

Postautor: eutan » 29 wrz 2014, 10:59

Bardzo ładny jest ten projekt, super wyglądają poszczególne elementy elewacji.
eutan

Postautor: tomjery » 06 gru 2014, 04:55

nieskomplikowany - w końcu ma być przede wszystkim wygodny, więc wszelkie "udziwniania" :D :D podobają mi się właśnie w elewacjach

Get free demos for cisco ccna voice exam and mcts exam with network plus practice test guaranteed success. Our best quality usuhs prepares you well before appearing in the final exams of www.bc.edu and mcts with Quincy University
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 07:12 przez tomjery, łącznie zmieniany 2 razy
tomjery

Postautor: LIDER » 14 gru 2014, 17:29

Ja buduję to chatę w opolskim. Chętnie wymienie z kimś doświadczenia czy pomysły zmian.
LIDER

Postautor: Magellan » 31 gru 2014, 10:44

LIDER - czy to nie Ty udzielasz się także na forum muratora w wątku poświęconemu Riwierce4? Jeśli tak, to dzięki za dane odnośnie kosztów budowy :)

My start budowy planujemy w 2015 i nadal zastanawiamy się nad kilkoma problemami. Kotłownia, na obecną chwilę nie mamy możliwości podłączenia do gazu, trzeba założyć komitet społeczny i próbować zmienić ten stan rzeczy w gazownictwie, więc nie wiemy, czy przy adaptacji budynku zmieniać układ kotłownia/pomieszczenie gospodarcze, aby uzyskać kotłownię z powierzchnią wymaganą dla paliwa stałego i coś zrobić z łazienkami na górze, wystarczy jedna duża...

- antresola - detal, z którego nie chciałem zrezygnować jak to pisałem "za żadne skarby" - Żona zasiała we mnie nutkę niepewności: plusem dodatkowego pokoju byłoby dodatkowe miejsce na np. pokój kinowy/siłownię i ułatwiłoby to samo mycie dużego okna na piętrze, minusem byłby ... brak antresoli, która wyróżnia ten projekt. Brak antresoli, czyli Wariant C Riwiery posiada wg mnie bardziej funkcjonalne i komfortowe rozplanowanie piętra i większe pokoje - w tym wariancie w grę wchodziłoby pomniejszenie łazienki przy pokoju rodziców i zrobienie z niej garderoby,a pralnię z łazienką można połączyć w jedno pomieszczenie.

A może ktoś też zastanawia się nad tym, który wariant wybrać i ma swoje przemyślenia na rozplanowanie pomieszczeń? Dzielmy się pomysłami, może pomoże to komuś w podjęciu decyzji i rozwieje wątpliwości....
Magellan

Następna

Wróć do Projekty domów