Projekt D03 Grześ Drewniany

Projekt D03 Grześ Drewniany

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 11:14

Pow. użytkowa: 84.66 m2 / Koszt realizacji: 258 403 zł

Obrazek

Projekt D03 Grześ Drewniany to dom jednorodzinny lub komfortowy domek letniskowy. Budynek o prostej bryle, przekryty dwuspadowym dachem. Idealnie pasuje na działkę z ogrodem z tyłu domu - od strony elewacji tylnej zaprojektowano duży taras, częściowo zadaszony przez obszerny balkon. Front domu zaakcentowany jest ścianą szczytową i wystającą bryłą ganku wejściowego. Mimo małej powierzchni dom prezentuje się okazale. Elewacja drewniana z bali może być zastąpiona tynkiem, możliwe jest również wykonanie elewacji mieszanej: parter tynkowany, poddasze drewniane.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt D03 Grześ Drewniany

Postautor: Dona » 22 mar 2012, 11:29

Bardzo mi się podoba ten domek! Robi piorunujące wrażenie już od samego początku. Fajnie rozwiązane pokoje, mały metraż ale wizualnie większy. Zastanawiam się tylko że parteru nie zrobić z tynku, co myślicie? Nabierze chyba takiej bardziej oryginalnej formy. Boję się tylko,bo spodobał mi się cały drewniany, wiec moze tak powinno być?
Dona

Postautor: sazy » 22 mar 2012, 12:44

taką architekturę to chyba chciałbym tylko i wyłącznie na ogródku w górach... drewniany dom z zielonym dachem też mnie jakoś specjalnie do niczego nie przekonuje, ale może jakby zrezygnować trochę z tej drewnianej elewacji, to kto wie...? :)
sazy

Postautor: BabaJaga » 22 mar 2012, 14:04

Zdecydowanie rejony górskie albo wiejskie ;) Myślę, że nie przyjął by się taki domek w pobliżu dużego miasta. JA tam nic do niego nie mam, bardzo urodziwy i sprawia wrażenie większego. Podobają mi się okna w dachu, postawiłabym chyba mimo wszystko na połączenie drewna z tynkiem, w ramach czegoś nowego.
BabaJaga

Postautor: Conrad » 19 kwie 2012, 10:31

Chociaż nie jest duży, to pomieszczenia niezwykle funkcjonalne! Zmieściła się jadalnia w salonie, 3 w miare duże sypialnie na poddaszu. A taras? Taras jest przepiękny i do tego ten balkon.
Obrazek
Conrad

Postautor: Góral » 20 kwie 2012, 13:37

taras można nawet troche rozbudować i zabudować - zeby zrobiła sie raczej taka werandka
zastanawialem sie jeszcze nad chatka drewnianą - tańsza w budowie - ogladaliście może?
Góral

Postautor: rudy » 23 kwie 2012, 07:03

Jako domek letniskowy to chyba trochę mega luksus, ja tam może się nie znam, ale nie widziałem, żeby ktoś kozaczył z domkiem letniskowym za prawie 300 kawałków... Ale jako zwykły dom to ok ;)
rudy

Postautor: Agrafka » 23 kwie 2012, 07:56

Jesli ktoś planuje wynajmować dom, to myślę że luksusy są wymagane :) Taras nie robi na mnei aż takiego wrażenia, są projekty które mają lepszy :)Ale jeżeli chodzi o pomieszczenia, to rzeczywiście są funkcjonalne i fajnie rozmieszczone.
Agrafka

Postautor: czikita » 23 kwie 2012, 08:01

witam, taki domek to chyba też sie dobrze sprawdzi jako standardowy jednorodzinny , jak na letniskowy to moze rzeczywiscie troche drogi no ale to już zależy jaki kto budżet ma;p jak dla mnie na letniskowy byłby super, ale na całoroczny to zabardzo rustykalny ... i w zasadzie bardziej na górskie tereny
czikita

Postautor: Hanna » 20 lip 2012, 12:15

Szukamy właśnie domu letniskowego, najlepiej drewnianego. Znajomy nam polecił ta pracownie i parę projektów. Ktoś z Was może budował bądź zamierza budować ten projekt? W domku ma mieszkać moja teściowa z teściem, a w okresie letnim wynajmować. Dom wydaje się pod tym względem idealny, ale chętnie zamienimy parę słów z osobami budującymi :)
Hanna

Następna

Wróć do Projekty domów