Projekt Czaruś

Projekt Czaruś

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 11:49

Pow. użytkowa: 84.34 m2 / Koszt realizacji: 249 909 zł

Obrazek

Projekt Czaruś to dom jednorodzinny, parterowy, przekryty czterospadowym dachem, z dobudowanym garażem. Budynek zaprojektowany z myślą o 4-5osobowej rodzinie. Prosta, nieskomplikowana w budowie bryła budynku, oraz bezpretensjonalna architektura, dają czytelny efekt współczesnego domu nawiązującego do tradycji dworkowej, ale z wykorzystaniem nowych materiałów i detali. Elewację frontową domu ozdabia - i jednocześnie akcentuje wejście - centralnie wkomponowany ganek wejściowy, wsparty na dwóch kolumnach. Od strony ogrodu urozmaiceniem bryły jest duży podcień, przekrywający częściowo taras.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Czaruś

Postautor: miszell » 31 sty 2012, 13:47

jak dla mnie to opcja alternatywna dla bukszpanu, jest wprawdzie troche mniejszy, ale dom ma byc przede wszystkim przytulny, to najwżniejsze- podobnie jak w bukszpanie podział na dzienną i nocna część, poszczególne sfery wydzielone, a jednak nie zgubisz sie w tej przestrzeni ;) klasyczny, stonowany.. o tak podoba mi sie:) choc bukszpan juz mi sie sni w nocy... ktoś ma jakieś zdanie na temat tych dwóch domków??
Awatar użytkownika
miszell

Postautor: ju_sikorka » 06 lut 2012, 11:14

bukszpan jak dla mnie trochę za duży, ale jeśli chodzi o czarusia to bardzo podoba mi sie, że sypialnie są obok siebie - robi się podział na "oficjalną" i prywatną część domu, na prawdę fajnie,
gdyby dało sie powiększyć małą łązienkę i wstawić tam prysznic, to możnaby połączyć jedną sypialnie z łazienką :D :D poza tym piękne okiennice, fajne wyjście na taras, i wydzielona przestrzeń za garażem na kotłownia to też duży plus
a myślałas może o CYPISKU 4 ?? czy szukasz raczej czego w okolicach 100 m?
a jeśli chodzi o bukszpan, to faktycznie świetny ten daszek nad wejścciem no i pewnie da sie zaadoptować poddasze
ju_sikorka

Postautor: budowniczy_amator » 14 lut 2012, 14:06

Zastanawialem sie nad czym wiekszym, tak kolo 100 metrow, ale czarus tez jest ok. Nawet bardzo ok. Sikorka, jak chcesz polaczyc sypialne z lazienka? jakos tego nie widze, ale to pewne dlatego ze jestem malo obyty w tych sprawach :) Jakbys mi to powiedziala to bede wiedzial czego szukac w przyszlosci
a zastanawialiscie sie nad adasiem?
budowniczy_amator

Postautor: krotku » 21 lut 2012, 11:44

hej wszystkim szukam czegos podobnego - tez parterwoy raczej domek
no mi sie tez marzyla sypialnia z lazienka a tu chyba byloby cieżko, bo to akturat duża lazienka jest - chyaba ze zrobic duza przy kuchni (to sie troche w planie pozmienia) a troche mniejsza przy sypialni... no da sie - kuchnie mozna troche zmniejszyc i juz - do bukszpana jeszcze nie doszlam zaraz sobie zerkne, :)
krotku

Postautor: magda&damian » 30 kwie 2012, 19:02

witam , jestesmy na 99%zdecydowani na czarusia , myślimy tylko czy w czy spalin z garazu nie bedzie czuc w korytarzu i domu ?
myslal ktos nad tym ?
magda&damian

Postautor: closer » 17 maja 2012, 12:36

bardzo dobry projekt dobrze ze jest podzial na czesc dzienna i nocna... kuchnia we wnece tez jest bardzo fajna sprawa przynajmniej jest szansa ze bedzie miala okna. ;) bardzo mi sie podoba duzy podcien bedzie gdzie usiasc (oprocz ogrodu oczywiscie). szkoda tylko ze lazienka z ubikacja znowu rozlaczona na dwie czesci domu jakos mi to nie do konca pasuje w tych projektach wole jak sa obok siebie - takie przyzwyczajenie z bloku ;)
closer

Postautor: michalgasiorowski » 18 maja 2012, 09:50

witam , jestesmy na 99%zdecydowani na czarusia , myślimy tylko czy w czy spalin z garazu nie bedzie czuc w korytarzu i domu ?
myslal ktos nad tym ?

Witam serdecznie.
Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt. Jeśli chodzi o spaliny z garażu, w projekcie zaprojektowaliśmy śluzę między częścią garażowo-gospodarczą a mieszkalną w postaci korytarza i podwójnych drzwi, z których jedne są szczelne ( z uszczelką i progiem ). Zatem nie ma żadnego zagrożenia przedostawania się spalin, cz zapachów do części mieszkalnej. MG
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Postautor: KrystynaK. » 21 cze 2012, 13:26

Jeden z domów nad którym się długo zastanawialiśmy. Jest nie wielki, ale przestronny, no i dosyc stonowany.
magda&damian - jak wasze plany co do domu? Pochwalcie się decyzję ;)
KrystynaK.

Postautor: magda&damian » 22 cze 2012, 12:26

bierzemy czarusia !
mamy kuzyna ktory ma podobny dom do tego i dom tez jest z garazem , tez ma podwojne drzwi i mały korytarzyk , wiec juz nie mamy obaw , zamienimy tylko WC przy kuchni na mała spiżarnię i zrezygnujemy z jednego okna w salonie ;)
narazie czekamy na jakis papierek z gminy , wtedy kupujemy projekt !
mysle ze jeszcze w lipcu kupimy ;)
u nas to troche skomplikaowane , bo teraz formalnosci załatwiaja za nas rodzice , bo to ich wlasnoscia jest dzialka , my przebywamy za granica , dopiero kiedy wykupimy projekt i dostaniemy pozwolenie na budowe wtedy przepiszemy działke na nas ;) ponoć tak jest prościej kiedy dzialka nie jest jeszcze nasza własnoscia i nie mamy czasu wszystkiego załatwiac tak nam poradził nasz znajomy geodeta ;)
magda&damian

Następna

Wróć do Projekty domów