Projekt Czapla

Projekt Czapla

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 11:51

Pow. użytkowa: 185.27 m2 / Koszt realizacji: 455 415 zł

Obrazek

Projekt Czapla to niezwykły dom. Jest tak uroczy i oryginalny, że trudno jest na niego nie zwrócić uwagi. Budynek zaprojektowany został w technologii szkieletowej drewnianej. Dom przeznaczony jest dla rodziny 4-5cio osobowej. Dom ma rozległy rzut parteru i mniejsze poddasze użytkowe. Otoczony jest bocznymi daszkami, werandami, podcieniami i wiatami. Podcienie podparte są rzędami drewnianych kolumn. Z dachu wystają na trzech elewacjach malownicze szczyciki z środkowo osadzonymi oknami. Dachy o różnych kształtach i kątach nachylenia dają bardzo ciekawy efekt. Dom nie należy do małych, ale dzięki dobrze dobranym proporcjom całość bryły ma skalę człowieka. Sylwetka domu zdaje się wrastać w ziemię, wtapiać w otoczenie. Nie ma tu dużych pustych ścian, a wszystkie drzwi i okna otwierają wnętrze na otaczający ogród.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Czapla

Postautor: darek » 02 lut 2012, 09:50

Podoba mi się oryginalność tego projektu. Z drugiej strony ma bardzo prosty i funkcjonalny układ pomieszczeń. Na pewno dobry pomysłem jest połączenie kuchni i jadalni. Mamy wtedy do dyspozycji bardzo dużą przestrzeń. Jeśli chodzi o projekt domu do 200 metrów to jest jeden z moich faworytów.
darek

Postautor: wojtas805 » 02 lut 2012, 09:58

no całkiem całkiem, ja też szukam czegoś do 200m, bede budował gdzieś na obrzeżach miasta, a taki dom chyba lepiej postawic gdzis na wsi albo w lesie, tak mi sie kojarzy z jakimiś takimi letniskowymi domkami, obawiam sie, że w betonowej jungli wygladałby nie za dobrze niestety, bardzo fajny jest ten podcień, ale jak mówie dookoła fajnie wtedy mieć drzewka i ptaszki a nie myjącego auto sąsiada hehe pozdrawiam i powodzenia :D
wojtas805

Postautor: Rubinek » 21 lut 2012, 23:03

Podcień trochę podobny do projektu, który wybrałam, czyli do Rubina (zbierzność z nickiem przypadkowa) :)
Zastanawiałam się na czaplą. Ma nieźle rozmieszczone wszystkie pomieszczenia na parterze i na pietrze. Jednak mój wybór padł na Rubina i to jemu teraz poświęcam najwięcej uwagi. A wybór nie był prosty. Zadecydowały detale. Ale oba projekty polecam bo są warte zainteresowania.
I Love Rock'N'Roll
Awatar użytkownika
Rubinek

Postautor: kaja.pietrucha » 22 maja 2012, 11:41

Trzeba przyznać, że projekt jest nader oryginalny :) Nie widziałam takiego jeszcze, ale funkcjonalność tego podcienia jest ogromna...Idelanie pasuje do domu letniskowego - latem można calymi dniami przesiadywać na powietrzu.

Ale to wszystko to nic....ta ogromna garderoba na parterze! Mąż się zapewne na nią nie zgodzi...albo ją o połowę zmniejszy... :(
kaja.pietrucha

Postautor: Amarantus » 23 maja 2012, 06:47

Poważnie zastanawiamy się nad czaplą, ten podcień jest po prostu obłędny! Szkoda, że w projektach MG Projekt tak mało jest domów z wejściem od południa w okolicy 150 metrów, bo taki domek byłby dla nas po prostu idealny! Czapla jest blisko, dlatego poważnie się nad nią zastanawiamy, razem z innymi projektami (ale z innych pracowni).
Amarantus

Postautor: Buka » 23 maja 2012, 13:54

Taras tarasem, ok fajny, ale dla mnie cały projekt wygląda po prostu śmiesznie! Nie wiem dlaczego, ale jest taki niepozorny. Na dom wczasowy jest dobry, ale na całoroczny zdecydowanie nie. To znaczy ja bym chyba w takim nie mogła mieszkać, chciałam go bardzo zobaczyć, bo wszyscy wychwalają właśnie ten taras. Ale może lepiej wygląda w realu? KTOŚ widział?
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Kupiszek » 21 cze 2012, 11:55

Taras- tak, funkcjonalny. Ale jak dla mnie wygląda paskudnie. Rozglądaliśmy sie wcześniej też za letniskowymi domami, ale tego byśmy raczej nie wybrali. Jest dosyć funcjonalny i na pewno świetnie się do tego nadaje. Jednak wizualnie taras mnie trochę odstrasza, naprawdę wygląda jak.... czapla :)
Kupiszek

Postautor: Wioleta » 23 lip 2012, 12:34

Myśleliśmy na początku o tym projekcie, ale cena nas trochę odstraszyła. Jednak 185m2 robi swoje, fajnie przestrzenny i funkcjonalny projekt, jednak 450tys to trochę sporo. Ktoś z Was ma może zdjęcia z realizacji? Ganek (czy weranda?) jest bardzo ciekawa i praktyczna, ale też nie uważam, żeby dodawała uroku....
Wioleta

Postautor: MalcolmX » 22 paź 2012, 10:05

No trochę drogo przyznaję. Mi wiata/ werenada/ ganek akurat się podoba ale nie jestem do końca przekonany czy jest to dobre rozwiązanie dla samochodu. Tak to fajnie bo można chodzić i na około domu i nie pada ;) Ale w zimę samochód powinien mieć garaż jak dla mnie :)
MalcolmX

Następna

Wróć do Projekty domów