Projekt Cypisek

Re: Projekt Cypisek

Postautor: dragon » 24 mar 2013, 09:48

Powiem szczerze, że teraz mnie zmartwiliście.
Tak oglądam Cypiska i byłem prawie pewien, że uda nam się tam zamieszkać z dwójką szkrabów, bo domek jest w cenie trochę lepszego standardem mieszkania... Czy na pewno nie da się zaadaptować poddasza tak, by miejsca starczyło z powodzeniem dla wszystkich? Nasze dzieciaki są jeszcze małe, jedno ma dopiero roczek, od biedy mogłoby spać z nami, ale jak już się szarpniemy na dom, to wolelibyśmy coś, co będzie nam służyć na lata...
Co to za kolumienki/rury, przy podcieniu? W pierwszej chwili myślałem, że to drzwi, a drzwi są sprytnie ukryte - obok.
dragon

Postautor: sosimple » 23 kwie 2013, 07:53

Dragon, moi znajomi mają właśnie identyczną sytuację - jeden maluch, drugie już w wieku szkolnym i w Cypisku mieszczą się bezproblemowo, a jak przyjeżdżamy z żoną, to i my mamy miejsce, żeby przenocować. Przemyśl to sobie dobrze, ale ja uważam, że miejsca Ci starczy :)
sosimple

Postautor: smer » 25 kwie 2013, 17:35

dragon, oczywiście możesz słuchać doradców, którzy piszą, że: "ale albo tylko dla 2 osób, albo dla pary z 1 dzieckiem inaczej trochę za ciasno, a po co budować dom, w którym ma być za mało miejsca..."

lub wręcz irytują textami typu: "upychanie" jest bez sensu, warto pomyśleć o czymś większym chyba, nie?;)

Oczywiście, że o wiele lepiej być zdrowym i bogatym, niż chorym i biednym..., ale... buduj swoje szczęście i nie czytaj tych herezji!

Milej oczywiście byłoby zbudować coś większego, z garażem na dwa Hammery i Porszaka, z 20-to hektarowym ogrodem, w którym w dwuhektarowym oczku wodnym stałby zakotwiczony 33 stopowy jacht...

Oczywiście, że dasz radę upchać rodzinkę do BUDŻETOWEGO Cypiska. Możesz śmiało zaadoptować poddasze.
Ja buduję Cypiska IV, który co prawda jest większy, ale na górze zmieszczę stół do snookera, lodówę na browca i rowerek dla żony ;), a gdybym chciał, to spokojnie wykroiłbym jeszcze ze dwa małe pokoje.

W Cypisku pierwszym spokojnie zrobisz na poddaszu 2 pokoje i jeszcze Ci miejsca zostanie na rekreację lub rupieciarnię...

Moje poddasze:
Obrazek

Obrazek
smer

Postautor: michkor » 19 lip 2013, 13:21

Smer, dzięki że wkleiłeś foty! Myślę że teraz to zupełnie inna rozmowa :) Przynajmniej ja widzę, że na mniejszej powierzchni też jestem w stanie się zmieścić i że nie ma co patrzeć na cyferki, a na rozmieszczenie pomieszczeń :)
michkor

Postautor: zbst » 22 lip 2013, 11:13

Zdjęcia zostały wklejone już wiosną, są widoczne od 25 kwietnia.
Wydaje mi się, że Smer chyba usunął inne wcześniejsze posty i fotki.
Michlor musisz uważać, ponieważ Smer podniósł ściankę kolankową razem o 3 cegły.
Smer chyba zapracowany, może teraz odezwie się i zamieści zdjęcia z budowy,
zbst

Postautor: dudusia » 23 paź 2013, 08:38

Mamy nadzieję że szybko smer skończy i pokaże nam całość pięknie skonczoną :)
dudusia

Postautor: Panka » 15 sty 2014, 13:14

widać ze dla chcącego nic trudnego! bo metraz domu na prawde niewielki ale tez cena atrakcyjna. wiec chyba warto troche dolozyc i pomyslec o poddaszu tak jak tu kolega nas zainspirował. brawo.
Panka

Poprzednia

Wróć do Projekty domów