Projekt Chatka

Projekt Chatka

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 12:13

Pow. użytkowa: 64.2 m2 / Koszt realizacji: 146 452 zł

Obrazek

Projekt Chatka to wymarzony dom na działkę rekreacyjną lub do całorocznego zamieszkania dla małej rodziny. Domek mimo niewielkiej powierzchni mieści w sobie wszystkie potrzebne pomieszczenia: na parterze wygodny salon z kominkiem, kuchnią i łazienką, na poddaszu 2 lub 3 sypialnie. W projekcie Chatka zaplanowano dodatkowe wejście z dobudowanego ganku, co pozwala na umieszczenie drzwi wejściowych z przodu lub z tyłu domu. Pod dużym podcieniem wiszącym nad tarasem można schronić się przed deszczem lub słońcem, zaś z wygodnego balkonu podziwiać piękną okolicę.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Chatka

Postautor: EwaN » 09 mar 2012, 11:09

Zastanawiamy sie właśnie nad tym projektem na naszą dzialke w górach - w przyszłości pewnie jako "pełnoprawny" dom. Trochę niepokoją mnie tylko te skosy. Oglądałam wprawdzie rzuty, ale zastanawiam się na ile skosy nie przeszkadzają w sypialniach. Niby sypialnie tylko do spania, ale mimo wszystko przestrzeń nieco się traci...

Jest tu ktoś kto ma doświadczenie z takimi skosami? Może da się je jakoś zniwelować?
Awatar użytkownika
EwaN

Postautor: Bob Budowniczy » 09 mar 2012, 12:18

Nie mam doświadczenia za dużego, więc myślę że nie pomogę w tej kwestii.
Zwróciłbym uwagę tylko na fakt, że jak to chatka w górach ma być, to skosy są zalecane, chociażby z uwagi na to że w górach gromadzą się duże pokłady śniegu. Płaskich dachów chyba nawet się nie buduje w górach, więc nie masz wyboru ;)
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: j_jar » 09 mar 2012, 13:21

hehe no skosów w tym projekcie to raczej nie zniwelujesz, ja już to szukaj po prostu czegoś z troche innym dachem, ale jak budujesz w górach no to płaski dach odpada - pamiętasz targi w katowicach pare lat temu?? no ok taki niesmaczny żart, a tak poważnei to oze faktycznie pokoje sa mniej ustawne przy takim dachu, , ale to już nic nie poradzisz - to ma byc góska chatka - no to klimat jest:))
j_jar

Postautor: kutropoli » 13 mar 2012, 10:18

czesc, czy ktos z was buduje juz ten dom ? macie gdzies linki do czegos podobnego chce porównac rozne opcje
kutropoli

Postautor: EwaN » 21 mar 2012, 13:50

Dołączam się, chętnie zobaczę zdjęcia /realizacje / posłucham kogoś kto zaczął już Chatkę budować. Coraz bardziej się waham...
Awatar użytkownika
EwaN

Postautor: Tola » 21 mar 2012, 14:21

Ale ładnie przeszklony jest ten dom! Naprawdę oryginalne zastosowanie.
Ktoś go buduje, tak? Też chętnie zobaczę zdjęcia!
Możliwość zabudowania drzwi z przodu i tyłu? super, i do tego salon z kominkiem...świetne
Tola

Postautor: gutek » 21 mar 2012, 14:46

tu ta werna głównie mi sie podoba ale jak na dom caloroczny no moze byłoby średnie , zrezsta nie wiem - poza tym mysle ze może coś większego by się przydało
gutek

Postautor: Conrad » 19 kwie 2012, 10:27

Taras też bardzo mi się podoba i przeszklone drzwi. Pomieszczeni ( zapewne salon) będzie nie dość, że ładnie naturlanie oświelony, to dodatkowo te drzwi stworzą świetny punkt widokowy na pobliską naturę. Trochę szkoda, że nie ma wyznaczonej jadalni, ale w sumie teraz i tak się jada przed telewizorem :P
Conrad

Postautor: Budle » 13 lip 2012, 09:03

Witam,
szukamy czegoś nie wielkiego. Przyznaję że dom nam się bardzo podoba, tylko czy 64m2 to nie za mało dla rodziny 4 osobowej? Jakby nie patrzeć i zrobić 3 sypialnie u góry, to dałoby się radę. Tylko te pokoje nie będą za małe? Wizualnie bardzo nam odpowiada, tylko ta wygoda...liczyliśmy na mieszkanie ok 80-90m2, a ten w sumie jest mniejszy..
Budle

Następna

Wróć do Projekty domów