Projekt Chatka 2

Projekt Chatka 2

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 12:09

Pow. użytkowa: 64.78 m2 / Koszt realizacji: 154 160 zł

Obrazek

Projekt Chatka 2 stanowi powiększoną wersję popularnego projektu Chatka. Dom Chatka 2 jest domem jednorodzinnym dla 3-4 osobowej rodziny. Dom Chatka 2 może służyć również jako domek letniskowy. Bryła budynku, przekryta jest stromym dwuspadowym dachem. Duży balkon i zadaszony taras od strony ogrodowej, oraz szerokie przeszklone wyjście z salonu dają fantastyczny efekt otwarcia na ogród. Duża ilość drewna w elewacji oraz kamienne okładziny - to delikatne nawiązanie do architektury podhalańskiej. Jednocześnie dom ma na tyle delikatną linię, że nie będzie raził swoim wyglądem postawiony na przykład na Mazurach.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Chatka 2

Postautor: Karol » 19 lut 2012, 09:01

projekt bardzo podbny do chatki drewnianej. Jednak zdecydowalem sie na ta druga. zadecydowaly szczegoly i moze juz trzeba bylo podjac decyzje bo projekty bardzo podobne. Oba mocno nawiazuja do architektury gorskiej a to sa moje klimaty. Teraz juz czeka mnie tlko budowa na ktora nie moge sie doczekac.
Karol

Postautor: Misia » 25 cze 2012, 09:54

Bardzo podobny do Wisełki, czy mi się tylko wydaje?
Fajnie wygląda, ale jak dla mnie to dobry projekt na dom letniskowy - fajny taras, fajne wejście, fajne wszystko,ale nie na całoroczny do codziennego mieszkania. Jakoś mi nie pasuje, może za mały? Tak to wygląda naprawdę świetnie, te drzwi!
Misia

Postautor: Aga W » 02 lip 2012, 08:12

Witam
Zgodzé sié z przedmówcá....ten dom nadaje sié tylko na domek letniskowy. Znajomi pobudowali ten projekt i na poddaszu maja tylko dwa pokoje zamiast trzech (jak sugeruje projekt) i nadal tam nie ma miejsca. Bardzo ciasno i "klaustrofobicznie"!!! Do mniejszego pokoju nie mozna wstawic nawet lózka o normalnych wymiarach (tzn. na upartego mozna je tam umiescic ale nic po za tym ). Dodatkowo dobudowali altané zeby doda sobie miejsca ale to nic nie daje. W przedsionku dwie odoby maja problem zeby jednoczesnie sciágná buty :/
Jesli kto chce go budowac... naprawdé dobrze sié zastanówcie!!!! Nie popelniajcie tego bledu.

P/s.
Przepraszam za literowke ...klawiatura mi szwankuje ...czas na nowa!

Pozdrawiam
Aga W

Postautor: kamilos » 03 lip 2012, 09:17

Naparwde jest ąz tak źle? A możesz zdjęcia wstawić chatki jak wygląda? Rodzice zastanawiają się nad tym projektem i chętnie zobaczę jak to wygląda w środku.
kamilos

Postautor: Jurek » 03 lip 2012, 09:31

Projekt ma 65m2, to trochę mało, więc wiadomo, ze ciasno i nie na stałe :) Jako letniskowy mi się wydaje super, byłem kiedys w nim i bardzo mi się podobał. Owszem, na górze dość ciasno, ale to już w projekcie widac :)
Nie jest to willa z 300m2 :) Zawsze jest coś za coś, jeśli ktoś chce dużo przestrzeni to nie bierze projektu, który ma poniżej 100m2 ;)
Jurek

Postautor: Aga W » 03 lip 2012, 19:18

Hey
Szczerze...!!! tak jest naprawdę. Mój brat chciał budowac "Chatkę" ale jak ojciec zobaczył ten projekt to wpadł w szał... :/ powiedział do brata " ...jak masz to stawiać, to lepiej kup w bloku klitkę.... bo jest to kemping, a nie dom mieszkalny dla [email protected] Brat już mieszka u siebie... i do dzis dziękuje ojcu, że wybił mu z głowy ten projekt :) Projeky dobry dla pary małżonków lub dziadków, tzn. dla dwojga ale nie na więcej osób.
...Ale każdy ma swój gust i zadecyduje według własnego uznania.
Pozdrawiam
Aga W

Postautor: kamilos » 04 lip 2012, 07:25

No okej ale chyba nie ma co tragizować, dobrze że jest szeroki wachlarz domków do wyboru ze względu na powierzchnie wkoncu nie każdy potrzebuje dużego domu a niektórzy wręcz przeciwnie. Z resztą w opisie jest napisane, że domek jest dla małej rodziny. Nie rouzmiem oburzenia ale dobrze, że są różne opinie;) Jak ktoś będzie sie zastanawiał to będzie miał argumenty za i przeciw:)
kamilos

Postautor: AlaW » 23 sie 2012, 11:25

Aga W pisze:jak masz to stawiać, to lepiej kup w bloku klitkę.... bo jest to kemping, a nie dom mieszkalny dla rodziny....

no to jest 65m2, więc nie spodziewajmy się cudów, na do letniskowy, albo dla malutkiem - góra 3 osobowej rodziny jest ok.
Ja tam bym chciała mieć taki domek w górach :)
AlaW

Postautor: garnier » 17 maja 2013, 17:25

Taki domek - tylko w górach! Nadaj się klimatem idealnie! I faktycznie nie ma co narzekać, wiadomo, że te mniejsze domki głównie idą na letniskowe, kiedy ktoś ma mieszkanie, ale chce pobyć w górach we własnym domu, a nie jakimś pensjonacie czy innej agroturystyce ;)
garnier

Następna

Wróć do Projekty domów