Projekt Amelia

Projekt Amelia

Postautor: MG Projekt » 23 sty 2012, 13:00

Pow. użytkowa: 122.66 m2 / Koszt realizacji: 255 780 zł

Obrazek

Projekt Amelia to nieduży dom parterowy z poddaszem użytkowym dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Budynek przekryty został dwuspadowymi dachami, w projekcie przewidziano również garaż. Prostą, bezpretensjonalną bryłę domu z zestawiono z nowoczesnym, oszczędnym detalem, co dodaje domowi elegancji. Dodatkową ozdobą domu są fragmenty elewacji wykończone drewnianą okładziną oraz płytkami klinkierowymi.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Projekt Amelia

Postautor: sosenka78 » 01 lut 2012, 08:14

to mój drugi typ po Alicji, czy ktoś budował? zdecydowaliśmy się na alicje ze wzgledu na koszty, chcemy sie zamknąć w 250 tys.. może ktoś dał rade w tej kwocie sie zamknać? projekty są dość podobne jesli chodzi o układ pomieszczeń, inne materiały na elewacjach, to drewienko w AMELII jest rewelacyjne, od razu domek wydaje sie bardziej przytulny, no i jest większy od Alicji, czekam na wasze komentarze:)
sosenka78

Postautor: Nikita-G » 06 lut 2012, 09:25

Nam też bardzo podobają się te dwa projekty. Alicja była pierwsza, ale troszkę nie podobało mi się rozmieszczenie na dole - przejście do sypialni prosto z salonu. Za to Amelia ma wszystko idealnie - sypialnie na dole, garaż z wejściem z domu, duży salon i ogólnie wygląda prosto, elegancko i przytulnie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to zamierzamy późną wiosną zaczynać budowę naszej Amelii. Myślę, że nikt jeszcze nie budował tego domku, gdyż projekt jest nowością, więc będziemy pionierami, ale warto dzielić się spostrzeżeniami i uwagami. Może ktoś jeszcze jest zainteresowanym budową Amelii? Sosenka78 a gdzie wy zamierzacie się budować w jakim regionie Polski i na jakim etapie jesteście??
Nikita-G

Postautor: Kruszynka » 23 mar 2012, 08:13

Wow, ten dom robi wrażenie! Nie jest taki całkiem tradycyjny, wyróżnia się detalami, wykończenie drewniane jest po prostu bajowe.
Za to Amelia ma wszystko idealnie - sypialnie na dole, garaż z wejściem z domu, duży salon i ogólnie wygląda prosto, elegancko i przytulnie.Za to Amelia ma wszystko idealnie - sypialnie na dole, garaż z wejściem z domu, duży salon i ogólnie wygląda prosto, elegancko i przytulnie.

Dokładnie, nie wiem czy zdołam znaleźć jakąś wadę w tym projekcie! Cenowo też do zniesienia;)
Kruszynka

Postautor: zennon » 18 kwie 2012, 13:32

sosenka78 pisze:to mój drugi typ po Alicji, czy ktoś budował? zdecydowaliśmy się na alicje ze wzgledu na koszty, chcemy sie zamknąć w 250 tys

sam liczyłes czy ekipa budowlana - bo to ze projekt jednej jest droższy drugi tańczy to wiesz.. tak na papierze, a jak sie dobrze pokombinuej, zrezyghnuje z czegos albo uzyje innych materiałow to od razu zmienia sie cena
ja bym sie skupil na samym projekcie, bez sesnu budowac dom nie dokońca taki jak chcesz bo cena była lepsza..
zennon

Postautor: Delicja » 19 kwie 2012, 10:02

Myślę, że Amelia i Alicja kosztowo moga wyjśc podobnie. Z Ameli można zrezygnowac z 2 lukarni, może zmniejszy to trochę efekt wizualny, ala kasa zaoszczędzona już jest ;) Osobiście mnie się ten projekt bardziej podoba wizualnie, ale wiadomo, najwazniejsze są pomieszczenia,bo to w nich będzie się mieszkać i na starość o nich marudzić P
Delicja

Postautor: timex1 » 20 kwie 2012, 12:03

Domek jak marzenie :)
Niezły, bardzo prosty i sprawiający wrażenie dosyć dużego ale biorąc pod uwagę, że ma poniżej 150 metrów to się raczej na niego nie zdecydujemy...
timex1

Postautor: Oda » 22 kwie 2012, 16:17

To druga nasza opcja, metraż jest w sam raz, a biorąc pod uwagę koszt realizacji, to wydaje się być też całkiem ok.
Taras jest częściowo zadaszony balkonem, więc nie ma źle. Ten projekt łączy w sobie styl i elegancje, bardzo nam przypadł do gustu. Zastanawiamy się tylko czy jest możliwość wydłużenia garażu, by był na 2 auta...Póki co mamy jedno auto, ale wiadomo i mąż chce nim jeździć i ja, dlatego fajnie byłby mieć na dwa..
Oda

Postautor: Kruszynka » 22 kwie 2012, 16:36

Amelia też bardzo mi się podoba, jestem tylko ciekawa jak wygląda w realu. Będe wdzięczna jak ktoś fotki nam tu wstawi! I jakby się ktoś podzielił kosztami, realizacjami i ogólnie tym co każdy budujący Amelie powinien wiedzieć!
też myślałam by lukarnie zlikwidować, ładnie się prezentują, ale chyba nie sa one aż takie niezbędne :)
Kruszynka

Postautor: Alicja_Krk » 14 maja 2012, 11:00

To nasz drugi wybór obok Alicji, nie do końca podoba nam się elewacja, chyba wolimy coś spokojniejszego - stąd Alicja jest raczej pierwszym wyborem. Chciałabym jednak zobaczyć jak to wygląda na żywo, bo może jednak lepiej. Niemniej projekt intrygujący... :)
Alicja_Krk

Następna

Wróć do Projekty domów