Projekt Amelia

Re: Projekt Amelia

Postautor: Metax » 14 maja 2012, 11:35

Gustów jest wiele, Amelia i Alicja są mocno podobne, mnie osobiście bardziej podoba się elewacja właśnie Amelii :)
Fajny skromny tył budynku jest, taras z zadaszeniem pod balkonem - super rozwiązanie
Obrazek
Metax

Postautor: Tymek » 24 cze 2012, 11:08

To chyba jeden z najpopularnjeszych projektów na innych forach. Często ludzie o nim wspominają lub go po prostu budują. Ale cóż się dziwić, rzeczywiście fajnie wygląda i jest bardzo funkcjonalny. Ładny ma taras, zdjęcia na żywo już widziałem i mogę przyznac że wygląda rewelacyjnie ;)
Tymek

Postautor: Marish » 24 cze 2012, 21:49

No tak, Amelia to bardzo popularny projekt. Może dlatego, że jest taki uniwersalny? Nie przesadzony pod żadnym względem. Tez myśleliśmy o nim, z uwagi włanie na to że nie może podpaść nikomu, jest tak uniwersalny że wydaje sie idealny dla każdego. Mimo wszystko chyba jednak zdecydujemy się na cos bardzie nowoczesnego, mąż bardzo chce się wyróżniac na tle sasiadów;)
Marish

Postautor: Nikita-G » 07 sie 2012, 07:33

Do Tymka!!! Gdzie widziałeś gotowy już domek według projektu Amelia, jestem zainteresowana jego budową i bardzo chciałabym zobaczyć go na "żywo", proszę o kontakt na maila - [email protected]
Nikita-G

Postautor: Buka » 07 sie 2012, 13:16

Alicja jest bardzo podoba do Amelii, więc najwyżej ją sobie możesz podpatrzeć. Jeżeli o mnie chodzi to widziałam jak ktoś kiedyś wspominał o budowie, ale zdjęć niestety nie udostępniał.
Życzę powodzenia w budowie!
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Zygus » 21 sie 2012, 12:28

Amelia jest chyba bardzo zbliżona do Alicji i przyznam szczerze że cieżko mi wybrac pomiędzy nimi.
NIkita- gdzie będzie się budować? Będziesz wprowadzała jakieś zmiany? Ja tez szukałem po sieci zdjęć z realizacji i nigdie nic nie znalazłam :(
Zygus

Postautor: Nikita-G » 22 sie 2012, 10:16

Rzeczywiście Amelia jest bardzo podobna do Alicji, ale w Alicji nie podobało mi się bezpośrednie wejście z salonu do sypialni oraz nie ma przejścia bezpośredniego z garażu do domu. Ja w Amelii nie zamierzam za dużo zmieniać - chcemy ją w połowie podpiwniczyć, zastanawiam się czy nie zlikwidować dwóch gołębników oraz zlikwiduje jedno okno w salonie i chciałabym z części korytarza przy kuchni wygospodarować małą spiżarkę. Niestety nikt nie wstawia zdjęć z realizacji Amelii, a szkoda. Ja jestem w trakcie załatwiania spraw papierkowych i bardzo chciałabym w tym roku zacząć czyli "wyjść z ziemi", a na wiosnę piąć mury do góry, no ale zobaczymy co uda się zrobić. Ja pochodzę z zamojskiego.
Nikita-G

Postautor: AnastazjA » 10 paź 2012, 12:19

Powiem Wam, że domek jest naprawdę cudny, ale nie do końca rozumiem sprawę pokoju koło garażu, jest tak odcięty od reszty domu, aż głupio tam robić sypianie albo gabinet. Ewentualnie mogłabym pomyśleć o zrobieniu tam siłowni albo czegoś takiego, albo innego pomieszczenia gospodarczego, ale broń boże na gabinet czy coś, co o tym sądzicie?
AnastazjA

Postautor: annaa » 11 paź 2012, 22:36

Wlaściwie czemu nie gabinet? To jest nawet na plus, jestes odseparowany od centrum domu więc masz spokój, mozesz też przyjmowac gości a oni nie zaklocą za bardzo życia Twojej rodziny;)
annaa

Postautor: FredF » 16 paź 2012, 13:40

Ja pewnie zrobiłbym tam zwierzyniec dla moich gadów :P są różne plusy i minusy odseparowanego pokoju. Jeżeli ktoś ma np firmę to może tam mieć jej mini biuro i wtedy dobrze, bo będzie odcięty od reszty domu, więc myślę że to spoko pomysł, a spaliny przecież przez ścianę nie lecą :)
FredF

PoprzedniaNastępna

Wróć do Projekty domów