pompa ciepła?

Re: pompa ciepła?

Postautor: Fudak » 22 sie 2017, 07:24

Całe sto pewnie nie. Ja za pompy ciepła warszawa[/url] do swojego domu zapłaciłem 80 tys włącznie z montażem. To faktycznie drogie rozwiązanie ale to jednorazowy koszt, potem nic nie trzeba przy tym robić. Po kilku latach robi się przegląd techniczny. To lepsze wyjście niż załóżmy piec, przy nim musisz coś robić. A przy pompie 2 kliknięcia i już się grzeje w domu ;)
Fudak

Postautor: DanielMak » 06 lis 2017, 11:45

Przy pompie ciepła warto postawić na sprawdzoną firmę,która posiada wymagane certyfikaty i ma duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu instalacji. Nam taką instalację wykonała firma Ziterm. Mają uprawnienia budowlane do prowadzenia tego typu robót instalacyjnych. Na wykonane prace udzielają gwarancji, a także obsługi serwisowej w późniejszych latach. Pompa chodzi bez zarzutów i spokojnie można nią ogrzać cały dom. Fachowa robota w dobrej cenie :)
DanielMak

Postautor: Mikolaj » 20 sty 2018, 06:18

Pompa ciepła to świetny pomysł, wiadomo inwestycja spora, ale i zysk, patrząc z perspektywy lat, jest duży. W dodatku z tego co patrzyłem na stronie firmy Dimplex, to co jakiś czas mają jakieś fajne promocje, z których warto skorzystać. Dla mnie, patrząc od strony technicznej, dużym plusem jest jest to, że taka pompa ciepła, może być wykorzystywana zarówno do ogrzania domu, jak i do jego schłodzenie. A patrząc na to co się dzieje przez ostatnie lata, jakie panują upały, to myślę, że to jest opcja z której coraz częściej będzie się korzystać.
Mikolaj

Postautor: Norek » 02 gru 2018, 12:52

Firma, która zajmuje się montażem pomp ciepła to także OEM Energy. U nas montowała w biurowcu nie tylko pompę ale też panele fotowoltaiczne i rekuperację, bo zajmują się chyba wszystkimi instalacjami korzystającymi z odnawialnych źródeł energii. Bardzo fajna sprawa taka pompa ciepła - naprawdę wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Szybko się zwraca koszt montażu, szczególnie przy większych gabarytowo budynkach.
Norek

Postautor: davis12 » 07 gru 2018, 15:39

Pompa ciepła to system grzewczy przyszłości. Dlatego i u nas nie mogło go zabraknąć. Nie musimy wykorzystywać palnego paliwa do ogrzewania, w dodatku dzięki niej koszta ogrzewania są niskie.
davis12

Postautor: cytrynova » 20 mar 2019, 13:41

Może aspektem ekologicznym da się przekonać ludzi do tego rozwiązania albo oszczędną eksploatacją? Niestety koszt samej pompy oraz instalacji jest wysoki. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że dodatkowo da się oszczędzać posiadając bufor do pomp ciepła, na http://www.noel.pl/polaczenie-zbiornika-buforowego-i-pompy-ciepla/ czytałam że obecnie pompy są już często wyposażone w taką sprężarkę. Tak czy inaczej mieszkamy w Polsce , gdzie zarobki są naprawdę małe, dlatego nie dziwię się sceptycznemu podejściu do ekologicznych źródeł energii.
cytrynova

Poprzednia

Wróć do Kupiłeś projekt i co dalej?