Podlogi drewniane

Re: Podlogi drewniane

Postautor: ariel » 13 kwie 2016, 17:01

Panele też są dobre, ale ja preferuję podłogę drewnianą. To dla mnie kontakt z naturą, to piękno i trwałość. Mam podłogę z kolekcji Bamboo. Elegancka i na lata
ariel

Postautor: karolinaa86 » 21 kwie 2016, 11:29

Moim zdaniem najbardziej praktycznym wyborem na podłogę są panele, m.in. dlatego, że nie wymagają cyklinowania, ani lakierowania, a przy tym są łatwe i szybkie w montażu. Ja mam panele laminowane, jako, że są trwalsze.
karolinaa86

Postautor: robrem » 28 cze 2016, 13:25

Ja właśnie skończyłam zakładać panele w swojej sypialni i optycznie powiększyła mi się jej powierzchnia dzięki temu.
Co prawda są to panele typu klik-klik, ale potrzebna była taka zmiana, bo na starej podłodze nie dało się w niektórych miejscach chodzić, nie mówiąc o szczelinach i dziurach.
Teraz jest o niebo lepiej, ale trzeba uważać, by niczego nie ciągnąć po podłodze, żeby nie porysować.
Awatar użytkownika
robrem

Postautor: Mar1a » 27 wrz 2016, 19:08

Ja też jestem zadowolona ze swojej drewnianej podłogi. W całym domu położyli mi ją fachowcy. Nie dość, że wszystko bezproblemowo zamontowali, to wcześniej przyjechali do domu, doradzili najlepszy odcień i dopasowali podłogi do naturalnych przestrzeni w moim domu. Mega profesjonalizm i prawdziwie ludzkie podejście. Zajrzyjcie koniecznie do ich oferty.
Mar1a

Postautor: Agrest » 17 sty 2017, 10:48

Mi się marzy drewniana podłoga, tylko wiem że trzeba zadbać o inne detale żeby podłoga mogła służyć nam wiele lat. Ocieplanie podłogi to ważna kwestia, możecie polecić jakieś materiały?
Agrest

Postautor: frendzel » 24 sty 2017, 12:19

Bardzo dobry pomysł przede wszystkim w sypialni oraz wszystkich innych miejscach, które nie mają bezpośrednio kontaktu z wodą, piachem czy błotem. Na drewnianą podłogę możemy spokojnie położyć dywan czy wykładzinę. Ja bardzo polecam firmę Tafla, która specjalizuje się w kładzeniu podłóg drewnianych, zdecydowanie warto posłuchać co mają do powiedzenia w kwestii np. faktury (wyglądu) oraz wyboru odpowiedniego drewna.
frendzel

Postautor: Aza » 25 sty 2017, 18:48

Podłogi drewniane są piękne i trwałe. Właśnie przymierzamy sie do wymiany podłóg u mojej babci. Ma ona w całym mieszkaniu terakotę. Czas na zmianę aby mogła pomieszkać w pięknym i eleganckim wnętrzu. Oczywiście będzie to drewno, a mianowicie deska sosnowa. Mamy już ją wybraną w bardzo fajnej cenie u producenta Drew-Lux. Chcieliśmy od razu do niej dobrać listwę przypodłogową ale nie mogę się zdecydować, którą wybrać białą czy w kolorze podłogi? Co kształtu to ma być jak najbardziej prosta, klasyczna. A jak wy poradziliście sobie z doborem listwy przypodłogowej?
Aza

Postautor: magic992 » 14 lut 2017, 07:48

Podłoga drewniana jest na lata, a jak się niszczeje to wystarczy cyklinowanie i ma się jak nową ;), bardzo trwałym materiałem jest modrzew europejski albo sosna impregnowana ciśnieniowo.
magic992

Postautor: wieliczkoaneta » 30 mar 2017, 12:33

Nie ma nic lepszego od podłogi z drewna co mają certyfikat fsc :) Najpiękniesze - orzech włoski i pozamiatane :) nie dość, że piekne to na dodatek ekologiczne odświeżanie co jakiś czas i można się nimi cieszyć na długie lata :) w Agacie są ładne w nowej kolekcji
wieliczkoaneta

Postautor: TomekP » 31 mar 2017, 09:37

Agrest pisze:Mi się marzy drewniana podłoga, tylko wiem że trzeba zadbać o inne detale żeby podłoga mogła służyć nam wiele lat. Ocieplanie podłogi to ważna kwestia, możecie polecić jakieś materiały?

Bardzo dobrze pod drewniane podłogi sprawdza się podkład firmy Organika, nie tylko dociepla podłogę ale również wycisza. Zresztą możesz sobie poczytać na ich stronie - http://www.pianomat.pl/produkty/pianowood/
TomekP

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fundamenty i podłogi