Podjazd pod garaż – kostka i podsypka

Podjazd pod garaż – kostka i podsypka

Postautor: frendzel » 25 kwie 2018, 12:34

Witajcie. Ostatnio z żoną postanowiłem, że trzeba zmienić podjazd pod garaż. Może inaczej – trzeba go zrobić. Teraz mamy zwykły żwir i nie wygląda to atrakcyjnie. Pomyśleliśmy, że kostka byłaby idealna. Co o tym myślicie? Ma ktoś z Was kostkę na podjeździe? Jestem w stanie sam ją ułożyć.

Druga kwestia – skąd wziąć podsypkę pod kostkę? Nie chcę żeby podjazd po roku mi się dosłownie rozsypał. Jest on dość duży, więc potrzebuje sporo materiału. Znacie jakąś firmę, która sprzedaje podsypkę i dowozi ją do domu klienta? Mój samochód ledwo co mieści bagaż podręczny (tak to jest jak się kupuje 2-osobowe auto do zabawy). W Legnicy znalazłem firmę, która ma podsypkę w swojej ofercie i z tego co czytam to jest ona dobrej jakości.
Pozdrawiam
frendzel

Re: Podjazd pod garaż – kostka i podsypka

Postautor: Aneta1980 » 26 kwie 2018, 07:46

Ja zdecydowałam się na kostkę brukową i to był bardzo dobry wybór. Jednak zrobiłam spory błąd, którego żałuję i przed którym przestrzegam. Wybrałam kostkę nieimpregnowaną i dodatkowo jej nie zaimpregnowałam. Po kilku latach kostka wygląda tragicznie - macie foto.

Przed założeniem kostki polecam poczytać poradnik na tej stronie i wybrać dedykowany impregnat do kostki (impregnaty nie są aż tak uniwersalne). Impregnacje trzeba wykonywać co 2-5 lat (w zależności od rodzaju preparatu), więc nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, a naprawdę warto!
Załączniki
kostka.jpg
kostka.jpg (177.11 KiB) Przeglądany 187 razy
Awatar użytkownika
Aneta1980

Postautor: frendzel » 07 cze 2018, 07:02

Mogę zapytać jakiego rodzaju to garaż? Ma to znaczenie o tyle, że w przypadku garaży murowanych na pewno nie obejdzie się bez wylewki (chyba że faktycznie chcesz mieć koniecznie kostkę) a na przykład w przypadku garaży blaszanych (ja miałem od CGT) możesz zrobić podjazd nawet z szutru.
frendzel

Postautor: tapeciarz » 20 lip 2018, 09:41

Jeżeli chodzi o usługi związane z kostką to polecam Ci firmę układajacą kostkę brukowa z Zabrza https://www.cabanbruk.pl/brukarstwo/ Ta firma brukarska Zabrze jest jedną z lepszych firm dostepnych na okolicznym rynku. Mają bardzo dobrą ofertę na brukowanie w Zabrzu ale również i udzielają swoim usług w innych miastach. Warto zapytac się o ofertę ponieważ solidniejszej firmy możesz nie znaleźć.
tapeciarz

Mój dziennik budowy

Postautor: arabica » 23 lip 2018, 17:22

Są kostki dedykowane na podjazd. W katalogach wyraźnie zaznaczają jakie przeznaczenie. Dekoracyjne, czy użytkowe. Sam zdecyduj, wcześniej poznaj kilka porad przed zakupem http://podsuwam.pl/kostka-brukowa-typy-kostki-brukowej-przeznaczenie, żebyś wiedział czego szukać.
arabica

Wróć do Działka - teren wokół domu