Podjazd pod garaż – kostka i podsypka

Podjazd pod garaż – kostka i podsypka

Postautor: frendzel » 25 kwie 2018, 12:34

Witajcie. Ostatnio z żoną postanowiłem, że trzeba zmienić podjazd pod garaż. Może inaczej – trzeba go zrobić. Teraz mamy zwykły żwir i nie wygląda to atrakcyjnie. Pomyśleliśmy, że kostka byłaby idealna. Co o tym myślicie? Ma ktoś z Was kostkę na podjeździe? Jestem w stanie sam ją ułożyć.

Druga kwestia – skąd wziąć podsypkę pod kostkę? Nie chcę żeby podjazd po roku mi się dosłownie rozsypał. Jest on dość duży, więc potrzebuje sporo materiału. Znacie jakąś firmę, która sprzedaje podsypkę i dowozi ją do domu klienta? Mój samochód ledwo co mieści bagaż podręczny (tak to jest jak się kupuje 2-osobowe auto do zabawy). W Legnicy znalazłem firmę, która ma podsypkę w swojej ofercie i z tego co czytam to jest ona dobrej jakości.
Pozdrawiam
frendzel

Re: Podjazd pod garaż – kostka i podsypka

Postautor: Aneta1980 » 26 kwie 2018, 07:46

Ja zdecydowałam się na kostkę brukową i to był bardzo dobry wybór. Jednak zrobiłam spory błąd, którego żałuję i przed którym przestrzegam. Wybrałam kostkę nieimpregnowaną i dodatkowo jej nie zaimpregnowałam. Po kilku latach kostka wygląda tragicznie - macie foto.

Przed założeniem kostki polecam poczytać poradnik na tej stronie i wybrać dedykowany impregnat do kostki (impregnaty nie są aż tak uniwersalne). Impregnacje trzeba wykonywać co 2-5 lat (w zależności od rodzaju preparatu), więc nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, a naprawdę warto!
Załączniki
kostka.jpg
kostka.jpg (177.11 KiB) Przeglądany 367 razy
Awatar użytkownika
Aneta1980

Postautor: frendzel » 07 cze 2018, 07:02

Mogę zapytać jakiego rodzaju to garaż? Ma to znaczenie o tyle, że w przypadku garaży murowanych na pewno nie obejdzie się bez wylewki (chyba że faktycznie chcesz mieć koniecznie kostkę) a na przykład w przypadku garaży blaszanych (ja miałem od CGT możesz zrobić podjazd nawet z szutru.
frendzel

Postautor: arabica » 23 lip 2018, 17:22

Są kostki dedykowane na podjazd. W katalogach wyraźnie zaznaczają jakie przeznaczenie. Dekoracyjne, czy użytkowe. Sam zdecyduj, wcześniej poznaj kilka porad przed zakupem ]http:// podsuwam.pl/kostka-brukowa-typy-kostki-brukowej-przeznaczenie, żebyś wiedział czego szukać.
arabica

Postautor: jupik123 » 29 sie 2018, 15:42

Jeśli natomiast mowa o garażach, to uważam, że budując je warto jest wykorzystać gotowe moduły. Korzystając z oferty firmy betblok możemy cieszyć się garażem w dwie godziny po przystąpieniu do prac...
jupik123

Postautor: davis12 » 24 wrz 2018, 05:29

Zdecydowaliśmy się wykonać podjazd z masy bitumicznej, zaoferowanej przez degamex. Jest to wysokiej jakości mieszanka mineralno-asfaltowa, którą dostarczono nam w workach. Sprawuje się doskonale!
davis12

Postautor: daren » 27 wrz 2018, 13:07

Ja miałem jakiś czas temu trudną sprawę do załatwienia, bo część podjazdu mam wyłożony kostką, a część chciałem zrobić specjalistycznym betonem RCC, żeby gładko połączył się z drogą dojazdową. A że na drodze leży asfalt, uznałem, że beton będzie łatwiejszy do wyrównania.
daren

Postautor: ArturSom » 01 paź 2018, 10:53

Możesz zajrzeć na kanał YT Pozbruk jeżeli chcesz zobaczyć jak odpowiednio wykonać podjazd. Natomiast co do wyboru materiału to tutaj byłbym za płytą ażurową bądź może kostką uniwersalną Bruk Letni od tego producenta. Fajnie wykończony, trwały i jednocześnie zabezpieczony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.
ArturSom

Postautor: Lewczak » 30 paź 2018, 15:55

Położenie kostki brukowej to bardzo dobry pomysł.Jednak trzeba też znależć firmę, która ma taką koste wysokiej jakości by długo nam posłużyła. Orientowałam się trochę w tym temacie i tutaj http://www.spec-bet.pl/ mają spory wybór kostki i jest dobrej jakości.
Lewczak

Wróć do Działka - teren wokół domu