Płytki z fugami czy bez fug?

Re: Płytki z fugami czy bez fug?

Postautor: lukasz » 29 lis 2018, 13:24

Ja niestety nie bardzo się na tym znam. Dlatego też nie będę w stanie pomóc.
Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie
Awatar użytkownika
lukasz

Postautor: Ola151 » 08 gru 2018, 17:16

Z fugami jest taki problem, że jak są białe to po czasie ich nie odmyjesz, więc moze nie jest to taki głupi pomysł
Ola151

Postautor: kalpik » 10 gru 2018, 21:24

Zdecydowanie z fugami.
kalpik

Postautor: czlowiekzmiasta » 10 gru 2018, 21:55

Jak widac w temacie zdania sa mocno podzielone. Osobiscie to w sumie sam nie wiem. Wiekszosc plytek z marketow budowlanych nie grzeszy jakoscia .. w ich przypadku nie zrobienie fugi to troche strzal w kolano. Mam tutaj na mysli prosty fakt - sa dosc krzywe i czesto uciekaja pod katem. Jak sie jeszcze zamowi wieksza ilosc tak potrafia pomieszac, ze nawet najwiekszych fachowiec sie w tym pogubi :) Jestem czlowiekiem nie trawiacym oszczedzania w kwestiach remontu .. wiec sam u siebie zadbalem o to aby wszystko zostalo zrobione w jak najwyzszym standardzie na jaki mnie stac. Z plytek na podloge wybralem to przypominajace marmur produkowane przez Paradyz - https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki-inspirowane-marmurem Jak dla mnie wlasnie w nich fuga jest zbedna bo dzieki temu tworza jednolita calosc. Przy takiej jakosci wszystko jest idealnie spasowane do siebie i tworzy idealna tafle. Lata doswiadczenia producenta widac golym okiem :)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2018, 11:25 przez czlowiekzmiasta, łącznie zmieniany 1 raz
czlowiekzmiasta

Postautor: dybak » 11 gru 2018, 09:54

Zwykłe płytki kładzie się z fugą jak chcesz koniecznie bez fugi to musisz poszukać specjalnych płytek których krawędzie są specjalnie frezowane.
dybak

Postautor: Lea12 » 18 gru 2018, 23:14

Fugi często się myje faktycznie. Ale w te bez fug brud też możee niestety wejść
Lea12

Postautor: wilczek » 25 mar 2019, 16:55

Przyznam, że ja się nie spotkałem z tym, by płytki były bez fug. Jednak specjalistą nie jestem, a wiem, że na rynek wypuszczane są coraz nowsze rozwiązania, więc nic już mnie nie zdziwi :)
wilczek

Postautor: Yerba » 25 mar 2019, 18:05

Oczywiście wybierałbym bez fug. Wygląda to bardziej nowocześnie.
Nie istnieje na świecie zło ani dobro poza tym, które sami sobie wyobrażamy, powodowani chciwością albo nienawiścią
Awatar użytkownika
Yerba

Poprzednia

Wróć do Off-topic