płytka z fugą czy bez?

Re: płytka z fugą czy bez?

Postautor: erbert » 18 paź 2017, 13:52

Jak dla mnie nie ma płytek bez fug. Po pierwsze, blokują wilgoć i brud od dostawania się pod płytki, po drugie trzyma je w miejscu, przez co się nie przesuwają. Płytki bez fug są wg mnie bardziej narażone na te czynniki, bo nie da się ich położyć tak, by idealnie przylegały wszystkie do siebie, jest to praktycznie niewykonalne, zwłaszcza jeśli fundamenty mają nierówności.
Awatar użytkownika
erbert

Postautor: nieti » 24 paź 2017, 10:52

O wiele lepiej z fugą i uważam ze łatwiej wyczyścić..
Różne projekty i inspiracje znajdziecie na https:// www.ceramika-domino.pl/pl/
Mają również niezłe porady, znacznie mi pomogli przy remoncie :)
nieti

Postautor: amrlon » 30 paź 2017, 10:19

Nie rozumiem trochę potrzeby kupowania płytek imitujących drewno. Może lepiej było by zastosować prawdziwe drewno i odpowiednio je zaimpregnować. W dzisiejszych czasach to chyba nie jest wielki problem.
amrlon

Postautor: kuba523 » 04 gru 2017, 08:02

Jasne, że z fugą ładniej wygląda, a przy okazji chroni Twoją pracę przed kolejnym remontem i płytki przed brudem, grzybem, pleśnią. Dobrze jest wybrać ceramiczną fugę (choćby Kerakoll Fugalite Eco )- wytrzyma długi czas i masz pewność, że nie napracujesz się na marne.
kuba523

Postautor: Anna_M » 29 gru 2017, 11:13

Myślę, że koleżanka ma rację, lepiej będzie bez fugi.
Anna_M

Postautor: Memek » 26 maja 2018, 19:34

amrlon pisze:Nie rozumiem trochę potrzeby kupowania płytek imitujących drewno. Może lepiej było by zastosować prawdziwe drewno i odpowiednio je zaimpregnować. W dzisiejszych czasach to chyba nie jest wielki problem.

Bo z prawdziwym drewnem jest więcej roboty, a skoro wymyślili płytki i naprawdę potrafią wyglądać dobrze, to czemu nie skorzystać? Co do pytania - z fugą, ale niewielką.
Memek

Postautor: zabek3 » 07 cze 2018, 11:18

Mi się bardziej podobają płytki bez fugi, ale są zwykle droższe. Poza tym ich ułożenie wymaga znacznie większej precyzji i większego doświadczenia, bo jeżeli zostaną źle ułożone, to zamiast ozdobą, będą straszyły.
Całkiem ciekawą koncepcją są również płytki oktagonalne, które też sprawdzają w każdym pomieszczeniu i na każdym rodzaju powierzchni.
zabek3

Postautor: piter » 11 cze 2018, 07:11

Zawsze musi być fuga Mniejsza i większa ale musi być. Niektore plytki sprawiają wrażenie, ze nie ma w nich fugi, ale tak naprawdę fuga jest ponieważ jest to łącznik pomiędzy jedna i drugą płytką. Tak wiec rozmawiamy tutaj o kwestii połozenia płytek
Osobiscie podobają mi sie płytki z niewielką fuga. Dobrze to wygląda na przykład w przypadku płytek drewnopodobnych:
Zerknijcie sobie na przykład na położenie tej serii płytek od Tubądzina http://www.tubadzin.pl/ ( tak tak, są to płytki a nie drewno)
Obrazek
piter

Postautor: Julita » 20 wrz 2018, 18:21

Moim zdaniem płytki drewnopodobne wymagają fugi, chociaż takiej niewielkiej. Znacie może jakiegoś producenta fug godnego polecenia? Zależy mi na jakości i długotrwały kolorze. :)
Julita

Postautor: DoradcaOnlineSopro » 21 wrz 2018, 09:58

Tak jak było wspominane powyżej fuga przy kafelkach być musi. Nawet niewielka. Zalecane jest dostosowywanie spoiny do wielkości kafla, ale w praktyce sprawdzają się 2/3mm spoiny. Jeżeli chodzi o jakość materiału i trwałość kolorystyczną to polecam fugę Sopro Saphir, która dzięki gamie 34 kolorów wpasuje się niemal w każdy wybrany kafel.

Pozdrawiam
Maciek
Doradca online Sopro Polska
DoradcaOnlineSopro

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fundamenty i podłogi