Piwnica - za i przeciw

Piwnica - za i przeciw

Postautor: Domcia » 21 maja 2012, 13:57

Oglądam sobie Wasze posty - rady i porady. Nie zauważyłam tego tematu i będę wdzięczna za pomoc. Jest Was tu wielu więc liczę na aktywność!
Opłaca się inwetować w piwnicę?
Domcia

Re: Piwnica - za i przeciw

Postautor: Buka » 21 maja 2012, 20:59

Wszystko zależy od tego...jak bardzo ci na niej zalezy :)
wad ma wiele- problem wód gruntowych, wysoki koszt ( nieraz to 1/3 domu!)
zalet ma parę- przede wszystkim dodatkowe pomieszczenie gospodarcze- ale nie wiem czy nie lepeij dobudować sobie spiżatnie :)
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Krysiek » 21 maja 2012, 21:17

Ja jestem za piwnicą, nie wiem czy koszty są aż takie duże jak to przedstawiasz!
Zawsze można tam pomieścić kotłownie, spiżarnie, pomieszczenie techniczne na wszystkie przyłącza, pomieszczenie rekreacyjne czy sauna, to jakby dodatkowe drugie piętro! Słyszałem tez o możlwiości zrobienia pomieszczenia ogrodniczego w piwnicy, z wejściem z zewnątrz, to tylko dodatkowa zaleta!
Krysiek

Postautor: KasiaP » 22 maja 2012, 21:06

Dla mnie piwnica to niepotrzebny wydatek, wiem że niektórzy się z tym nie zgadzają.
Ale spokojnie najpotrzebniejsze rzeczy można upchać na strychu czy w pomieszczeniu gospodarczym (garażu)? cokolwiek...
koszt podpiwniczenia jest mega wysoki....
KasiaP

Postautor: Amarantus » 23 maja 2012, 06:31

Koniecznie z piwnicą! Suszarnia, dodatkowe miejsce na szpargały, warsztat i inne... :D Ja sobie nie wyobrażam domu bez piwnicy i bez strychu, po prostu to niekompletny dom! :D Wiem, że to mało racjonalne może, bo faktycznie podpiwniczenie nie jest najtańsze, ale to dla nas ważny aspekt "domowości" domu. Dom bez piwnicy to jak dom bez dachu! :D
Amarantus

Postautor: Taku » 23 maja 2012, 07:33

Mnie tez jakoś nie bardzo zależy na piwnicy,ale mocno się nad nią zastanawiamy.
Planowaliśmy tam umieścić jakąś saunę billard czy coś takiego :) Nie wiemy jeszcze jaki będzie koszt podpiwniczenia, jeżeli zbyt duży to chyba zrezygnujemy
Taku

Postautor: Julianna » 14 cze 2012, 08:16

Też się zastanawiamy nad podpiwniczeniem, przynajmniej częściowym. Jednak posiadanie chłodnego pomieszczenia spiżarni,czy nawet zrobienie garażu wydaje się nam bardzo korzystne. Mamy dosyć wąską działkę i postawienie domu z garażem zabierze nam wiele cennej zieleni w ogrodzie. Wiecie jaki procent zieleni powinien zostać utrzymany? Wiem, że coś takiego jest, tylko nie umiem tego znaleźć...
Julianna

Postautor: Buka » 19 cze 2012, 21:37

Zdecydowanie za piwnicą!
Jak budowac dom to lepiej tez się szarpnąc na piwnicę, potem jej nie dobudujemy i możemy żałowac.
Spiżarnia zawsze się przyda, siłownia, sauna? Piwnica może mieć wiele zastosowań!
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Maska » 20 cze 2012, 20:49

Również zgadzam się, że piwnica to fajna rzecz, nie zawsze opłacalna, ale warta przemyślenia. Przy parterówkach słyszalam, że nie jest korzystna - trzeba wykonać ewentualnie cześciowe podpiwniczenie, a tu jest problem, bo całkowite nie jest takie proste...
Maska

Postautor: Galilasz » 21 cze 2012, 13:04

Piwnica na pewno jest bardzo przydatna, niestety koszty... musimy wszystko dokadnie przeanalizować jeszcze by móc podjać decyzję.
Generalnie jestem za piwnicą, ale rzeczywistość jest różna
Galilasz

Następna

Wróć do Porady budowlane