Parterówka czy poddasze?

Parterówka czy poddasze?

Postautor: Krysiek » 09 mar 2012, 09:53

Witam,
przymierzam się do wyboru projektu i tu pojawia się pierwszy problem. Jest nas 5, ja, żona, 2 dzieci ( 4 i 8 lat) i jedno w drodze....
Starszy syn chce mieć poddasze i tam swój pokój, mnie się ten pomysł też fajny wydaje, jednak żona panikuje -> małe dzieci, schody i mnóstwo niebezpieczeństwa czyhającego w takim domku....
Co doradzacie?
Muszę zrobić listę za i przeciw!

pozdrawiam
Krysiek

Re: Parterówka czy poddasze?

Postautor: EwaN » 09 mar 2012, 11:13

Oj dołączam się, dołączam... Dla mnie najgorsze są te skosy - tyle miejsca przez nie się traci, a z drugiej strony dom wygląda naprawdę ciekawie.

Od siebie mogę tylko powiedzieć, że kiedyś słyszałam, że dom parterowy jest mało opłacalny ze względu na dużą powierzchnię dachu - wiadomo, dach droga sprawa, szczególnie dobry.

Ale tak czy tak chętnie poznam opinie, bo w głowie mętlik,a protjekt trzeba wybrać. :cry:
Awatar użytkownika
EwaN

Postautor: Bob Budowniczy » 09 mar 2012, 11:36

Poddasze ma swój styl tak mi sie wydaje...
Poza tym, myślę że jak dzieciaki będą w wieku dorastania, to będzie to bardziej użyteczne, dzieciaki u góry, wy na dole. Wiadomo jak to z nimi jest - jak są małe to są słodkie, ale potem przychodzi okres buntu i wtedy zaczynają się problemy.

Poddasze daje również Wam trochę prywatności, dzieciaki mogą słuchać głośno muzyki, kłócić się, zapraszać znajomych, a wy możecie na dole mieć przytulny kącik .

Jestem za poddaszem!
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: InvaderZim » 09 mar 2012, 12:39

EwaN pisze:Od siebie mogę tylko powiedzieć, że kiedyś słyszałam, że dom parterowy jest mało opłacalny ze względu na dużą powierzchnię dachu - wiadomo, dach droga sprawa, szczególnie dobry.

bzdura !!! to wlasnie dachy ze skosami lukarnami i innymi tego typu rzeczami sa najdrozsze. z drugiej strony skosy maja swoj urok i domy z poddaszem sa bardziej energooszczedne. z kolei parterowe wam sie przydadza na starosc, bo bez sensu latac tam i z powrotem po pietrach z artretyzmem :twisted:

mysle ze to wy powinniscie podjac deccyzje nikt tego za was nie zrobi to decyzja na cale zycie !!!
Awatar użytkownika
InvaderZim

Postautor: Jonasz » 16 mar 2012, 12:58

Wszystko zależy co wam się podoba, dla mnie osobiście domy z poddaszem mają klimat i zajmują mniejszą powierzchnię.
Schody schodami, w życiu ich nie ominiesz, więc lepiej się do nich przyzwyczajać- metro, sklep, kamienice, a nawet ulice- wszędzie są schody, więc nie panikujmy. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi, owszem będą momenty że będziecie je przeklinać, ale bez przesady ;)
Jonasz

Postautor: Krysiek » 19 mar 2012, 11:58

Coraz bardziej jestem skłonny by zdecydować się na poddasze, zostało to nawet w naszej rodzinie przegłosowane.
O starośći jeszcze nie myslimy, wiec schodów się nie boimy ;P pozatym, skoro u gory mają być pokoje dzieci, to one będą tam latały i sprzątały, my zagospodarujemy parter
Krysiek

Postautor: GreenDay » 19 mar 2012, 13:19

Też się zastanawiałem na który się zdecydować, jednak mimo wszystko parterowe zajmują wiecej działki, a ona jest dla mnei bardzo cenna ( muszą ją odpowiednio wygospodarować) więc dla mnei domek z poddaszem jest idealny. U góry zawsze można ulokować dzieciaki i mieć trochę spokoju od nich ;)
GreenDay

Postautor: EwaN » 19 mar 2012, 14:40

InvaderZim pisze:bzdura !!! to wlasnie dachy ze skosami lukarnami i innymi tego typu rzeczami sa najdrozsze. z drugiej strony skosy maja swoj urok i domy z poddaszem sa bardziej energooszczedne. z kolei parterowe wam sie przydadza na starosc, bo bez sensu latac tam i z powrotem po pietrach z artretyzmem :twisted:

Serio? Dobrze wiedzieć. :) Chyba będziemy musieli się wczytać w te plany, kosztorysy raz jeszcze i zmienić trochę kryteria, pod jakimi szukamy... Tragedia z wyborem tego projektu domu, tyle opcji trzeba wziąć pod uwagę. :/
Awatar użytkownika
EwaN

Postautor: Felicja » 20 mar 2012, 10:01

Ciężko mi powiedzieć, na początku było tylko poddasze, ale teraz, kiedy jest tyle fajnych parterowych projektów ciężko mi się zdecydować.
Felicja

Postautor: Polly » 20 mar 2012, 13:20

Chyba jestem wyjątkiem, ale mnie się parterówki bardziej podobają i tylko takie biorę pod uwagę. Nie mam pojęcia jakbym miała zaprojektować poddasze, poza tym wolę mieć wszystko pod przysłowiową ręką.
Polly

Następna

Wróć do Porady budowlane