Parterówka czy poddasze?

Re: Parterówka czy poddasze?

Postautor: Kilka » 24 maja 2012, 07:43

Dla mnie poddasza, ale za parterówkę się nie obrażę ;) Po prostu zawsze to więcej przestrzeni do wykorzystania, bez zajmowania dodatkowej działki.Mamy w planach duży ogród, więc potrzebujemy jak najwięcej miejsca. Jak na starość nie będzie nam się chciało chodzić po schodach to po prostu nie będziemy, na parterze zrobimy sobie sypialnie ;)
Kilka

Postautor: Monika Czerwińska » 13 cze 2012, 13:05

Wszystko zależy od gustu, ale dla nas tylko poddasze. Parterówka to niewykorzystana przestrzeń:) Parę schodków nikomu nie zaszkodzi, a widoki piękne z góry!
Monika Czerwińska

Postautor: Julianna » 14 cze 2012, 07:57

Nie mam nic do parterówek, jeśli ktoś ma szeroką działkę to tylko pozazdrościć. My niestety mamy wąską, więc parterówka nie przejdzie. Niektóre projekty są tak rewelacyjne, że zarzucić im absolutnie nic nie można.
Julianna

Postautor: Galilasz » 21 cze 2012, 13:06

Ciężko stwierdzić, poddasze ma więcej pomieszczeń i mniej zajmuje miejsca na działce.
Jednak parterowy, dobrze zaprojektowany, ma wszystkie pomieszczenia pod ręką i można go super urządzić.
Wszystko zależy, kto jaką ma dzialkę...
Galilasz

Postautor: filipek » 23 cze 2012, 20:42

Ja jestem raczej za poddaszem, przynajmniej w części użytkowym.Jednak sama parterówka mi wcale nie przeszadza. Wszystko zależy od rozmiarów działki :)
filipek

Postautor: UrygaPior » 24 cze 2012, 08:58

Poddasze jest bardzo użyteczne i jak jest możliwość to jasne, czemu nie. Jednak domy parterowe mają tak fajnie zagospodarowane przestrzenie, że poddasze nie jest potrzebne. Osobiście chyba wole parterówki, ale rozmiar działki zmusza mnie do domu z poddasze :(
UrygaPior

Postautor: paluch » 24 cze 2012, 12:09

Zdecydowanie poddasze! Zawsze to przeciez dodatkowa przestrzeń użytkowa, przynajmniej na 2 sypialnie.Zawsze można tam gości powciskac :) parterówki sa ok, ale z poddaszem jeszcze lepsze!
paluch

Postautor: Bartosz Be » 25 cze 2012, 10:20

Zależy kto ma jaką działkę, parterówki są fajne, przestronne i super rozmieszczone, ale poddasze- poddasze ma swój urok. No i zawsze to dodatkowa przestrzeń na syplainie czy inne pokoje.
Bartosz Be

Postautor: kamilos » 28 cze 2012, 08:17

Ja jestem zdecydowanie za poddaszem. Kocham te okna duże z widokiem na niebo:p chyba połaciowe- tak fachowo sie nazywają, nie wiem nie ważne;) Poza tym poddasze ma jakiś taki swój urok. No ale jak komuś sie nie chce np sprzątać no to zdecydowanie parterówka.
kamilos

Postautor: Hanii » 16 sie 2012, 11:05

Podobają mi się takie projekty jak np projekt Rozwojowy. Podzielenie prac na etapy jest bardzo wygodne. Można zacząć od parterówki, potem np poddasze zrobić na użytkowe. Nie przekreślam parterowych, jak ktoś nie ma potrzeby - ok. Jak mu się rodzinka rozrośnie, zawsze warto mieć alternatywę na rozbudowę domu.
Hanii

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane